Prasówka 7.10.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.10. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ta moneta 5 złotych może być warta fortunę. Takiej pięciozłotówki szukają teraz kolekcjonerzy”?

Prasówka 7.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Ta moneta 5 złotych może być warta fortunę. Takiej pięciozłotówki szukają teraz kolekcjonerzy

Masz w portfelu monetę 5 zł? Być może właśnie masz szansę na prawdziwą fortunę i nawet o tym nie wiesz! Niektóre monety są cenniejsze niż ich nominał. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Są takie monety, których wartość sięga kilkuset tysięcy złotych. Sprawdź koniecznie w naszej galerii.

Nie przegap promocji!

📢 Zasady opłat Abonamentu RTV w nowym roku. Mamy aktualne nowe stawki i listę zwolnionych

W Monitorze Polskim pojawiło się rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie opłat za Abonament RTV na przyszły rok. Opłata pójdzie w górę. Sprawdź, ile będzie trzeba płacić już od stycznia 2023 roku.

📢 Kobiety i Panowie o takich imionach najczęściej wygrywają. Mają szczęście w Lotto i Eurojackpot

Na podstawie znaczenia imion sprawdzamy, osoby, o jakich imionach mają szczęście do gier liczbowych.

Prasówka 7.10: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie uczucie w nogach może oznaczać poważną chorobę. Oto najczęstsze objawy zakrzepicy żył [lista]

Wygląd i uczucia w nogach mogą wskazywać na poważne choroby. Organizm wysyła pewne znaki ostrzegawcze, które są sygnałem, że coś może być nie tak. Okazuje się, że wygląd nóg i stóp może wiele powiedzieć na temat kondycji organizmu. Takie uczucie w nogach może oznaczać poważną chorobę - zakrzepicę żył. Jeśli czujesz to w nogach, powinieneś skonsultować się z lekarzem - sprawdź teraz w naszej galerii.

📢 Oto lista osób zwolnionych z płacenia Abonamentu RTV. Te osoby nie muszą martwić się opłatami

Oto lista osób zwolnionych z płacenia Abonamentu RTV. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

📢 ZUS zmienia zasady ws. zwolnień lekarskich. Tak będą teraz wyglądały kontrole

Nieobecność w domu w czasie kontroli podczas zwolnienia chorobowego nie będzie w wielu przypadkach uznawana za niewłaściwe wykorzystanie takiego zwolnienia. Niedawno pojawiła się zmiana w tej sprawie w poradniku ZUS.

📢 Co oznaczają cyfry na termostacie kaloryfera? Sprawdź, jak odpowiednio się nimi posługiwać, by nie płacić dużo za ogrzewanie

Zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają cyfry na termostacie kaloryfera? Zapewne robiło to niewielu z nas, a przed rozpoczynającym się już wkrótce sezonem grzewczym warto zapoznać się ze znaczeniem tych cyfr. Czy przekręcenie pokrętła termostatu na "5" sprawi, że kaloryfer nagrzeje się jeszcze szybciej?

📢 Najnowsze oferty pracy z Koszalina i regionu. Kogo poszukują pracodawcy?

Szukasz pracy w Koszalinie i regionie? Sprawdź, jakie oferty pracy wpłynęły w ostatnich dniach do Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie.

📢 Uważaj na oszustów! Dzwonią do ciebie te numery telefonów? Nie odbieraj i nie oddzwaniaj! Możesz stracić cały majątek

Uważaj na te numery telefonów! Jeden odebrany telefon może doprowadzić do utraty całego majątku. Oszuści tylko czekają na twój błąd. Nie odbieraj i nie oddzwaniaj! One mogą doprowadzić Cię do bankructwa. Za te połączenia możesz stracić sporo pieniędzy. Przed każdym kliknięciem zielonej słuchawki warto się chwilę zastanowić. Oszuści cały czas wymyślają nowe sposoby na zdobycie twoich pieniędzy. Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

📢 Skutki niedoboru witaminy D. Takie są niepokojące objawy. Co dzieje się z Twoim organizmem, gdy masz za mało witaminy D?

Niedobór witaminy D jest bardzo powszechnym problemem. Sprawdź, jakie są skutki niedoboru witaminy D. Należy pamiętać, że niedobór, ale również nadmiar tej witaminy są niebezpieczne dla człowieka. Witamina D jest bardzo ważna i pełni istotną rolę w pracy całego organizmu. Rozpoznaj objawy niedoboru oraz nadmiaru. Zobacz, jak w łatwy sposób można odpowiednio ją dostarczać. Jakie są skutki niedoboru witaminy D?

📢 Nowy dodatek energetyczny 2022. Jak uzyskać dofinansowanie do ogrzewania? Gdzie złożyć? TERMINY 2022

Kto może złożyć wniosek o dodatek energetyczny? Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się wzór wniosku o dopłatę do drewna, oleju opałowego i gazu skroplonego LPG. Jak dobrze wypełnić wniosek? Na dofinansowanie do źródła ciepła mogą liczyć gospodarstwa domowe, które ogrzewają swoje domy m.in. drewnem, olejem opałowym i gazem skroplonym LPG. Zobacz, jakie informacje musisz uwzględnić w formularzu. Uważaj! Nie przegap terminu złożenia wniosku!

📢 Wycofane leki z aptek w całej Polsce. Masz je w swojej apteczce? Natychmiast je usuń! Najnowsza LISTA

Uwaga! Leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli posiadasz je w swojej apteczce, natychmiast je usuń. W przypadku wątpliwości co do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem. Warto zapoznać się z powodami, dla których te leki zostały wycofane z aptek, a także sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, ponieważ znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości.

📢 Na te aplikacje musisz uważać! Te programy zostały wycofane. Musisz je samodzielnie usunąć z telefonu!

W Sklepie Play cały czas można się natknąć na niebezpieczne aplikacje. Wszelkie starania Google Play okazują się być niewystarczające. Okazuje się, że niektóre z tych aplikacji mogą wyłudzić nasze dane lub zainfekować telefon. Jakich aplikacji lepiej nie pobierać? Sprawdź listę! Dla własnego bezpieczeństwa unikaj tych aplikacji. Ich pobranie może skutkować poważnymi konsekwencjami.

📢 Biedronka, Lidl i inne sklepy wycofują te produkty! Zobacz, czy nie masz ich w domu! Najnowsze ostrzeżenia GIS

Te produkty zostały wycofane ze sklepów w całej Polsce. Zobacz najnowszą listę produktów, których nie kupisz już w popularnych sklepach. Sprawdź koniecznie, czy nie masz ich w swojej kuchni. Niektóre z nich mają długą datę przydatności do spożycia.

📢 Jak oszczędzać prąd w domu? Sprawdź najlepsze sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej. Dzięki nim obniżysz rachunki za prąd

Rosnące rachunki za energię elektryczną czy ogrzewanie sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się na oszczędzanie. To, co może wydawać się nam obecnie skomplikowane okazuje dość proste i może sprawić, że skutecznie obniżymy swoje rachunki za prąd. Jak w domowy sposób oszczędzać prąd? Sprawdźcie, jakie codzienne nawyki warto wprowadzić w swoim domu, by ograniczyć zużycie energii elektrycznej i obniżyć rachunki za prąd.

📢 Pogoda na jesień i zimę 2022/23. Kiedy pierwszy śnieg? Długoterminowe prognozy na jesień i początek zimy dla Polski

Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) opracował długoterminową, eksperymentalną prognozę pogody na podstawie wstępnych wyliczeń modeli na okres od października 2022 do stycznia 2023. Sprawdź to: taka będzie pogoda jesienią i zimą 2022/23 w Polsce oraz w wybranych miastach północy i południa kraju. Prognoza przyda się nie tylko wtedy, gdy nie masz wykorzystanego urlopu i chcesz wyjechać nad buzujące ozonem jesienne czy zimowe morze albo w nasze piękne, śnieżne góry.

📢 Praca w Koszalinie. Sprawdź nowe oferty. Kogo szukają pracodawcy? Ile można zarobić?

Straciłeś pracę i szukasz nowego zajęcia w Koszalinie? A może zastanawiasz się nad zmianą pracy? Sprawdź, jakie oferty wpłynęły w ostatnich dniach do Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie.

📢 Góra wniosków o przeliczenie emerytur zasypała oddziały ZUS-u. Tym osobom ZUS podwyższy świadczenie

Przeliczenie emerytury w październiku 2022. Sprawdź ile można zyskać na przeliczeniu emerytury. Od 1 kwietnia 2022 roku obowiązują korzystniejsze tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. Jednak nie każdemu świadczeniobiorcy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeliczy wysokość świadczenia emerytalnego. Sprawdź, kogo obejmuje nowe przeliczenie emerytur i rent. Tablice średniego dalszego trwania życia Polaków publikuje Główny Urząd Statystyczny.

📢 Zmiana zasad ws. zwolnień lekarskich. ZUS wprowadza nowe zmiany. Teraz tak będą przebiegać kontrole

ZUS wprowadza zmiany ws. zwolnień lekarskich. Tego nie możesz robić na zwolnieniu L4. Zobacz, za co możesz zostać surowo ukarany. Kto może przeprowadzać kontrole pracowników przebywających na L4? Sprawdź szczegóły jak uniknąć kłopotów.

📢 Grzybobranie 2022. Internauci pochwalili się swoimi zbiorami. Są imponujące! [ZDJĘCIA]

Sezon na grzyby trwa! Na naszym profilu facebookowym poprosiliśmy Internautów o wysłanie i pochwalenie się zdjęciami z grzybobrania 2022. Zobacz galerię!

📢 Prognozowane emerytury po waloryzacji 2023. Tabela wyliczeń emerytur w 2023. Sprawdź wyliczenia brutto i netto

Prognozowane wyliczenia. Tyle dostaną emeryci i renciści w 2023 roku. Waloryzacja emerytur w 2023 roku. Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Czy wskaźnik waloryzacji emerytur będzie dwucyfrowy? Po marcowej waloryzacji zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji.

📢 Remont głównej ulicy w nadmorskim Mielnie został oficjalnie rozpoczęty

Remont będzie kosztował blisko 13 milionów złotych, ale 8,5 miliona złotych to dotacja z rządowego programu inwestycji strategicznych.

📢 MEMY o grzybiarzach! Najlepsze MEMY o zbieraniu grzybów! Najśmieszniejsze MEMY o grzybiarzach! Internet śmieje się z grzybobrania! 6.10.2022

MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu! Aby odpowiednio przygotować się do sezonu zafundujcie sobie dawkę śmiechu i na dobry początek pooglądajcie MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu. Jak Internauci komentują tę pasję? Żarty z grzybiarzy są naprawdę śmieszne. Zapaleni grzybiarze mają już pierwsze, owocne grzybobrania za sobą.

📢 Te samochody mają 10-11 lat i są najmniej awaryjne w swojej klasie. Pomimo solidnego wieku trzymają się dobrze. Raport TUV 2022

Szukając używanego samochodu często kierowcy podpierają się opiniami innych użytkowników lub specjalistycznymi raportami. Te dotyczą także samochodów starszych, nawet 10 i 11 letnich. Jeżeli ktoś jest zainteresowany autem w tym wieku z pomocą przychodzi najnowszy raport TÜV. TÜV to niemieckie Stowarzyszenie Inspekcji Technicznej, które kontroluje i certyfikuje systemy techniczne m.in. pojazdów.

📢 Ulica Piłsudskiego w Koszalinie coraz bliżej. Trwają intensywne prace [ZDJĘCIA]

Trwa remont ulicy Piłsudskiego w Koszalinie, jednej z najstarszych i najładniejszych ulic w mieście. Ruch samochodowy i pieszy jest już możliwy na dwóch z trzech planowanych odcinków.

📢 Pożar koparki w Giezkowie niedaleko Koszalina [ZDJĘCIA]

Do groźnego zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych.

📢 Prywatna interwencja policjanta ze Słupska. Funkcjonariusz „pomógł” swojemu synowi

Prokuratura Rejonowa w Słupsku wyjaśnia, czy policjant ze słupskiej komendy przekroczył uprawnienia. Funkcjonariusz po służbie interweniował w sprawie pomiędzy swoim synem a jego pracodawcą.

📢 Fuszerki budowlane. Oto „najciekawsze" przypadki i zabawne przeróbki. Jak planujesz remont, lepiej nie oglądaj

„Fuszerka” budowlana i nie tylko. Niektóre sytuacje oraz efekty nieprofesjonalnego wykonania różnych czynności, głównie w branży budowlanej wydają się wręcz absurdalne, a „kreatywność” architektów i „specjalistów” jest niebywała. Te najbardziej zaskakujące rozwiązania wziął „pod lupę” facebookowy profil pod nazwą Fuszerka Sp. z o.o., który pokazuje je z przymrużeniem oka. Dziennik Zachodni dostał zgodę na publikację najciekawszych wpadek. „Pomysłowi” elektrycy, monterzy instalacji, murarze i „mistrzowie” elewacji podbijają sieć. Zobacz najbardziej „kreatywne” rozwiązania „fachowców”. Na ich widok ręce opadają!

📢 Moda ślubna i wesele w... PRL. Zobaczcie, jakie kreacje były w modzie w latach 70. i jak wyglądały wesela w domach

Ślub w USC albo w kościele 50 la temu? Moda ślubna zmienia się na przestrzeni lat, ale lata 70 pod tym względem były nieco kolorowe. Co prawda panny młode niezmiennie miały toczek albo welon z prostą, białą suknią, a panowie czarne garnitury i białe koszule, zdarzały się modowe fajerwerki.

📢 Single Track na Górze Chełmskiej do remontu po remoncie? "Sytuacja jest kuriozalna"

Trzy lata temu na wzgórzach Góry Chełmskiej powstała trasa pod szyldem „single track”. W krótkim czasie jej stan techniczny był tak zły, że konieczny był poważny remont. – Te prace to porażka, nic nie uległo poprawie! – złoszczą się rowerzyści. I pytają, dlaczego wykonawca nie wykonał go w ramach gwarancji, tylko za kolejne 118 tys. zł?

📢 Limit 2000 kWh na tańszy prąd. Oto najwięksi pożeracze prądu w twoim domu! 6.10.2022

Sprawdziliśmy, ile prądu zużywają poszczególne sprzęty domowe i które z nich generują największe zużycie. Wyniki są uśrednione, bo jedne gospodarstwa domowe mogą częściej używać danego urządzenia, inne – rzadziej. Dane podajemy w ujęciu rocznym, a pomocą przyszły nam statystyki podawane przez PGNiG. Pomogą one się rozeznać, gdzie warto wdrożyć oszczędności tak, aby zmieścić się w proponowanym nową ustawą limicie 2000 kWh.

📢 7 ważnych zasad eleganckiego wyglądu. Zobacz, na co zwrócić uwagę, dobierając poszczególne części garderoby

Nie ważne, czy masz 30, 50, czy 60 lat, musisz wiedzieć, jak się ubierać, aby być elegancką kobietą. Nawet, jeśli twój styl życia czy charakter pracy nie wymaga tego od ciebie na co dzień, to warto poznać 7 ważnych zasad stylizacyjnych. Obejrzyj reprezentatywne stylizacje dla kobiet stawiających na dobry smak.

📢 I po DPS-ie w Kołobrzegu. Był nierentowny, pójdzie na sprzedaż

Kołobrzeska filia Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu już zamknięta. Pensjonariusze zostali przeniesieni do gminy Dygowo. Wszystko wskazuje na to, że z końcem tego roku, albo na początku przyszłego, starostwo wystawi atrakcyjnie położoną nieruchomość na sprzedaż.

📢 ALE FURA! Zobacz galerię zdjęć samochodów naszych Czytelników! Wybrane w głosowaniu auta trafią na strony kalendarza

Trwa głosowanie w akcji ALE FURA! w ramach plebiscytu Mistrzowie Motoryzacji PLATINUM ORLEN OIL. Na zwycięzców czeka mnóstwo fantastycznych nagród: sesje fotograficzne, bony na paliwo, publikacja zdjęcia w wyjątkowym kalendarzu oraz zaproszenie na Poznań Motor Show 2023.

📢 Nawiedzone Podkarpacie: tajemnicze miejsca, dziwaczne duchy. Kronikarz grzechów, Błękitna Markiza, świątynia słońca i inne niesamowitości

Podkarpacie jest piękne, ale bywa też niepokojące i tajemnicze. W miejscach, gdzie ludzie rzadko się zapuszczają, gromadzą się duchy i zjawy. Stare zamki mają swoje sekrety, a ich dawni mieszkańcy wcale nie mają ochoty opuszczać swych ukochanych komnat i korytarzy. Po lasach grasuje diabeł Didko, a w opuszczonych fortach błąkają się zagubieni żołnierze. Może tajemniczy ołtarz dla słońca ma coś wspólnego z paranormalną aktywnością regionu? Pytań jest więcej niż odpowiedzi! Zapraszamy do przewodnika po 16 najbardziej nawiedzonych i niepokojących miejscach na Podkarpaciu, w sam raz na weekendową wycieczkę z dreszczykiem niedaleko Rzeszowa.

📢 Gaudeamus w CK 105, czyli początek roku akademickiego PWSZ w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Wyjątkowo w sali kinowej Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbyła się inauguracja roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.

📢 W Koszalinie trwa remont ul. Podgórnej i placu Kilińskiego. Uwaga na nocne utrudnienia na ulicy Młyńskiej [ZDJĘCIA]

Trwa remont ul. Podgórnej i placu Kilińskiego w Koszalinie. Zerwany jest już asfalt, pracuje ciężki sprzęt drogowy. Roboty, wycenione na ponad 10 mln zł, mają się zakończyć dopiero przed wakacjami 2023 roku. Teraz, w związku z tą inwestycją, szykują się też utrudnienia na ul. Młyńskiej.

📢 Wstrząsające zdarzenie w Stalowej Woli. Para skatowała 2,5-letnie dziecko. Chłopiec był wielokrotnie zgwałcony, jest w śpiączce w szpitalu!

Wstrząsające zdarzenie w Stalowej Woli. Według wstępnych ustaleń prokuratury para obywateli Ukrainy - 22-letnia kobieta i jej 25-letni konkubent, od dawna miała znęcać się nad 2,5-letnim dzieckiem. Ślady wskazują na to, że dziecko było bite, gwałcone i przypalane między innymi papierosami! W środę po południu mężczyzna zawiózł będące w stanie krytycznym dziecko do stalowowolskiego szpitala, a lekarze widząc stan malca, powiadomili policję.

📢 Fryzury które brzydko cię postarzą. Unikaj tych fryzur, jeśli nie chcesz dodać sobie lat 6.10.22

Nawet naprawdę młoda buzia może zostać łatwo postarzona za pomocą fryzury. A jeśli masz już kilka wiosen na karku, może się okazać, że twoje nietrafione wybory fryzurowe będą wręcz legendarne. Dlatego zapamiętaj kilka zasad, które chcemy ci przekazać. Fryzura, która nie postarza, to przede wszystkim fryzura dobrze dobrana. Ważne jest wszystko - kształt twarzy, rodzaj włosów, styl ubioru. Jesteś jak obraz, który potrzebuje dobrej ramy. Ta odpowiednio dobrana sprawi, że poczujesz się dobrze we własnym ciele. Przedstawiamy zestaw najbardziej postarzających fryzur!

📢 Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w powiecie świeckim. Samochód wjechał pod pociąg

Do tragicznego wypadku doszło 6 października na przejeździe kolejowym w miejscowości Błądzim. Auto wjechało tam pod pociąg. Nie żyje kierowca.

📢 Pomagali kresowiakom na Litwie. Transport z darami od Czaplówki [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Pomocy Polakom ze Wschodu z siedzibą w Zespole Szkół Niepublicznych - IV LO "Czaplówka" ponownie zorganizowało pomocą materialną dla ludzi mieszkających na Wschodzie.

📢 Najlepsze memy o Śląsku po śląsku. Hanysy żartują z siebie. Uśmiechnij się i Ty

Memy ze Śląska po śląsku. Internet śmieje się ze Ślązaków. Na dodatek po śląsku! Czy HANYSY potrafią śmiać się z samych siebie? Pewnie, że tak! W sieci można znaleźć mnóstwo MEMÓW o Śląsku i jego mieszkańcach. Zebraliśmy te najlepsze w naszej galerii. Który z nich jest najśmieszniejszy? Oceńcie sami!

📢 Oto nowy Fiat 126p jako elektryk! ZOBACZ ZDJĘCIA. Maluch Vision zachwyca! Jak Wam się podoba taka modyfikacja? 6.10.2022

Oto nowy maluch! To naprawdę byłby motoryzacyjny hit! Nowy Maluch! Fiat 126p w elektrycznej wersji! Każdy zna Fiata 126p "malucha", który przez 28 lat był produkowany w naszym kraju. To bez wątpienia legenda rodzimej motoryzacji, która wciąż - gdy tylko pojawia się na drodze - wywołuje miłe wspomnienia i wzbudza emocje. Tak jest i tym razem... Zdjęcia NOWEGO MALUCHA W GALERII.

📢 Nikita Chruszczow i jego opuszczona willa na katowickim Zadolu. Dygnitarz nigdy w niej nie zamieszkał, a dzisiaj budynek jest już zapomniany

Willa Nikity Chruszczowa w Katowicach dzisiaj jest już niemal zupełnie zapomniana. Została wybudowana w latach 50. XX wieku, aby ugościć I sekretarza Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Ale Chruszczow nigdy w niej nie zamieszkał podczas wizyty w Polsce. Po nieudanym zamachu na Chruszczowa w Sosnowcu, plan wizyty dygnitarza zmieniono, a miejsce pobytu utajniono. Dzisiaj budynek stoi pusty i jest niemal całkiem zapomniany. Szkoda, bo ciekawy projekt jego zagospodarowania opracowały studentki architektury Politechniki Śląskiej, Ksenia Makała i Kasia Zarebma, które zaproponowały, aby w budynku stworzyć nowoczesne kasyno.

📢 Tego nie możesz robić na zwolnieniu L4. Za to możesz zostać ukarany. Sprawdź, jak uniknąć kłopotów 6.10.2022

Takich rzeczy nie możesz robić na zwolnieniu L4. Co możesz robić a czego kategorycznie nie? Sprawdź, za co możesz zostać surowo ukarany. Kto może Cię sprawdzić, czy faktycznie jesteś na zwolnieniu?

📢 Wazony i szkło drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek 6.10.2022

Piękne kryształy z czasów PRL-u. Ile mogą kosztować? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 500 plus dla małżeństw, kto może się ubiegać o świadczenie Małżeństwo +. Jaki staż trzeba mieć, żeby dostać pieniądze. Zasady 6.10.2022

Do Sejmu trafiła obywatelska petycja, żeby w ramach programu Małżeństwo+ przyznawać małżeńskim parom świadczenie 500 plus. Ale nie ma to być kolejne wsparcie dla młodych rodziców na dzieci. Wręcz przeciwnie – dla małżeńskich par z odpowiednio długim stażem. Kto zatem dostanie 500 plus dla małżeństw? Sprawdź zasady ewentualnego wypłacania świadczenia.

📢 Ile kosztują stare monety? Będziesz w szoku. Te monety są warte majątek! Masz je pochowane u siebie w domu? 6.10.2022

Te monety i banknoty cechuje coraz większa wartość kolekcjonerska. Stare monety zyskują na wartości i można za nie dostać sporo pieniędzy. Sprawdź, czy masz te banknoty w domu. Dzięki nim możesz się wzbogacić. Jaka obecnie jest ich wartość i od czego ona zależy? Zobacz i dowiedz się więcej o kolekcjonerskich banknotach i monetach. Masz je schowane w domu? Sprawdź ile mogą być warte monety z czasów PRL

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, czy ty lub twoje dzieci jesteście na liście 6.10.2022

Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię bowiem znaczy wiele dla osobowości człowieka. Poszczególnym imionom przypisuje się rozmaite dyspozycje osobowościowe – takie jak charakter, temperament, zainteresowania, zamiłowania, ideały, postawy, przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności, sprawności, nawyki, ale chyba najczęściej inteligencję. Sprawdź inteligencję w zestawieniu imiennym według opinii współczesnych ezoteryków, bazujących wszakże także na dawnej tzw. wiedzy tajemnej.

📢 To prawdziwe legendy czasów PRL-u. Pamiętasz te stare samochody? Sprawdź, ile kosztują, niektóre są warte fortunę 6.10.2022

Dla fanów motoryzacji te stare samochody to prawdziwe skarby. Stare samochody z czasów PRL-u i starsze. Kiedyś były przez wszystkich pożądane, teraz polują na nie kolekcjonerzy zabytkowych aut. Ile są teraz warte? Wszystko zależy od tego w jakim są stanie. Zobacz na zdjęciach czym kiedyś jeżdżono po polskich drogach. To prawdziwe legendy czasów PRL-u. Sprawdź, ile kosztują teraz, niektóre są warte fortunę.

📢 Tabela wyliczeń emerytur w 2023. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji. Wyliczenie brutto i netto 6.10.2022

Waloryzacja emerytur w 2023 roku. Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Czy wskaźnik waloryzacji emerytur będzie dwucyfrowy? Po marcowej waloryzacji zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Tyle dostaną emeryci i renciści w 2023 roku. Zobacz tabelę wyliczeń- stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji.

📢 Najpopularniejsze zabawki z czasów PRL-u. Pamiętasz je jeszcze? Niektóre z nich stale zyskują na wartości 6.10.2022

Zabawki z czasów PRL-u stale zyskują. Ich ceny są zaskakujące. Coraz więcej rzeczy z PRL-u wzrasta na wartości. Dzieje się tak, ponieważ z biegiem czasu stają się one coraz rzadsze. Te zabawki miał prawie każdy w tamtych latach, a teraz można na nich zarobić. Trzymasz je jeszcze na strychu lub w piwnicy? Sprawdź i powspominaj dawne czasy. Pamiętasz je jeszcze?

📢 Takie mają być nowe zmiany dla wędkarzy. Co ulegnie zmianie? Zlikwidowana ma być karta wędkarska 6.10.2022

Duże zmiany dla wędkarzy. Nie będzie już karty wędkarskiej. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wprowadza nowy program. Plany są ogromne. Jakie będą zmiany? Wody Polskie wraz z Ministerstwem Infrastruktury cały czas pracują nad uporządkowaniem systemu zarządzania obwodami rybackimi. Wędkowanie ma być przyjemnym hobby, a nie spełnianiem przestarzałych wymogów.

📢 Najnowsza lista. Sklepy wycofują ten towar! Nie jedz tego! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 6.10.2022

Tego nie kupuj! Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu.

📢 Lidl, Biedronka wycofują te produkty ze sklepów! Zobacz, czy nie masz ich w domu! Najnowsze ostrzeżenia GIS 6.10.2022

Najnowsza lista wycofanych produktów przez GIS w Polsce. Sprawdź, których produktów nie kupisz już w popularnych sklepach. Sprawdź koniecznie, czy nie masz ich w swojej kuchni. Niektóre z nich mają długą datę przydatności do spożycia.

📢 Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów 6.10.2022

Zwłaszcza przy okazji horoskopów miłosnych oprócz analizy przyszłości chętnie sięgamy po generalne preferencje zodiakalne, aby co najmniej na wszelki wypadek posiąść wiedzę, które znaki są dla siebie przeznaczone, najbardziej do siebie pasują. Co ciekawe zarazem, znacznie rzadziej zastanawiamy się nad tym, jakie znaki się nie lubią, pomiędzy którymi znakami Zodiaku najczęściej dochodzi do konfliktów.

📢 Te znaki Zodiaku żyją najdłużej. Osoby spod tych znaków często dożywają wieku sędziwego – sprawdź, dlaczego 6.10.2022

W horoskopach najczęściej szukamy przyszłości miłosnej i ekonomicznej. Bo nie każdy wie, że gwiezdne preferencje zodiakalne dotyczą wielu innych sfer – takich, jak długowieczność. A przecież, zwłaszcza gdy przybywa nam lat, kwestia ta staje się coraz ważniejsza, zaś z czasem wręcz najbardziej istotna. Które znaki Zodiaku żyją najdłużej? Sprawdź to w naszym opracowaniu, pamiętając, że oczywiście wśród osób spod każdego znaku znajdziesz stulatków. Co ciekawe, przeprowadzono wyliczenia statystyczne, z których wynika, że najdłużej żyją Koziorożce.

📢 Za to lubiane są znaki Zodiaku. Najbardziej lubiane znaki zodiaku i uchodzące za wredne – każdy ma zalety! 6.10.2022

Gwiazdy nie kryją, czym mogą się chwalić poszczególne znaki zodiakalne. Skorzystaj i sprawdź, za co lubiane są znaki Zodiaku, w tym twój i twojego partnera/twojej partnerki, i porównaj z własnymi odczuciami. Zobacz, które znaki Zodiaku są najbardziej lubiane, a które znaki nie są lubiane. Przynależność do określonego znaku Zodiaku nie jest co prawda bezwzględną wyrocznią charakterologiczną, raczej predyspozycją, skłonnością.

📢 Cebula w skarpecie. Czy te choroby wyleczysz, gdy na całą noc włożysz cebulę do skarpet na stopach 6.10.2022

Terapia ta robi karierę. Niektórzy podejdą do niej sceptycznie, inni mogą nawet w nią nie uwierzyć. Jednak są osoby potwierdzające skuteczność cebulowej metody, bowiem same pozbyły się swych dolegliwości. Włóż cebulę do skarpet i odczekaj w nich do rana. Dlaczego akurat cebulę? Ponieważ ma ona szczególne właściwości lecznicze. Zawiera liczne zdrowotne składniki, m.in. związki siarki silnie działające przeciwzapalnie, antywirusowo i antybakteryjnie. Sposób ze skarpetą z powodzeniem stosowano już w XVI wieku, z tym że wtedy była to wełniana pończocha. Cebula w skarpecie – co konkretnie trzeba zrobić i jak to działa?

📢 Te auta kupisz od wojska! Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje samochody, autobusy, ciężarówki i inne pojazdy. Zobacz zdjęcia 6.10.2022

Wojsko sprzedaje samochody z demobilu. Przetargi organizowane przez Agencję Mienia Wojskowego to nie tylko okazja dla pasjonatów, by nabyć sprzęt wojskowy, ale także okazja do zakupu pojazdów, jak samochody osobowe, ciężarowe, ruchome warsztaty, przyczepy transportowe. Jesteście ciekawi, jakie auta można kupić od wojska? Zobaczcie przykładowe oferty z przetargów, które odbędą się w najbliższym czasie.

📢 Młode kobiety poszukiwane przez policję w całej Polsce. Nie mają jeszcze 30 lat! [NOWA LISTA] 6.10.2022

Te kobiety są poszukiwane przez policję w całej Polsce. Nie mają jeszcze ukończonych 30 lat.

📢 Oszuści poszukiwani przez zachodniopomorską policję. Uważaj na nich! [ZDJĘCIA] 6.10.2022

Zachodniopomorska policja poszukuje kilkudziesięciu osób w związku z oszustwami. Sprawdźcie listę poszukiwanych.

📢 Finanse szpitala w Koszalinie i lecznic w regionie pod znakiem zapytania. Rząd zapowiada wsparcie

Sytuacja finansowa naszych szpitali jest trudna. Ceny ogrzewania, wody czy prądu w długi wpędzić mogą te placówki, które do tej pory jakoś sobie radziły. Rząd zapowiedział, że szpitale mają zostać objęte tzw. tarczą solidarnościową.

📢 Czytelnik proponuje zmiany na drogach w Koszalinie. ZDiT odpowiada [ZDJĘCIA]

Po naszej publikacji na temat martwego pasa ruchu przy "Emce" w Koszalinie odezwał się do nas jeden z czytelników, wskazując na inne dyskusyjne rozwiązania drogowe w mieście oraz proponując nowe.

📢 Kick Off Cup w Koszalinie już w weekend! Juve, Dynamo i Lipsk zagrają na Gwardii

Trzy grupy po dziesięć drużyn oraz wielkie sportowe emocje z udziałem między innymi Juventusu Turyn, RB Lipsk czy Dynama Kijów - to wszystko już w weekend w Koszalinie.

📢 Polacy na liście Interpolu. Zobacz najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie. Kim są bandyci ścigani przez międzynarodowe służby?

Na liście poszukiwanych najwyższą - czerwoną - notą Interpolu (światowej policji) nie brakuje Polaków. Są tu poszukiwani nie tylko za dokonanie morderstw czy pranie brudnych pieniędzy, ale i osoby z polskimi paszportami poszukiwane za udział w takich grupach terrorystycznych jak tzw. państwo islamskie czy Al-Kaida.

📢 Wataha wilków nagrana w lesie koło Białogardu. Jak często można je spotkać w naszych lasach? [WIDEO]

Co najmniej osiem wilków liczy wataha, która przeszła przed obiektywem fotopułapki, zainstalowanej gdzieś w lesie należącym do Nadleśnictwa Białogard.

📢 Pożar Biedronki w Słupsku. Dzieci odpowiedzą przed sądem rodzinnym

Prokuratura Rejonowa w Słupsku zakończyła śledztwo w sprawie pożaru Biedronki. W środę przekazała akta do sądu rodzinnego, ponieważ wszystko wskazuje na to, że ogień wznieciły dzieci.

📢 Nowe sklepy Dino w woj. zachodniopomorskim. Gdzie powstaną w tym roku? Ile jest sklepów Dino w Polsce?

Dino to jedna z najszybciej rozwijających się sieci handlowych w Polsce w segmencie handlu detalicznego artykułami spożywczymi, ale też gdy mowa o liczbie sklepów i przychodach ze sprzedaży. Sieć zapowiedziała, że jeszcze w 2022 roku otworzy nowe placówki w województwie zachodniopomorskim. Jakie miejscowości mogą liczyć na sklepy Dino?

📢 Dramatyczna walka o życie Mai. Brakuje ponad dwóch milionów złotych. Apel o pomoc!

Prawie połowa pięcioletniego życia małej Mai z Połczyna-Zdroju to walka z groźnym nowotworem. Dziewczynkę czeka teraz operacja w Barcelonie i terapia, która kosztuje krocie.

📢 Szybka jazda słono kosztuje. Zapłacili po dwa tysiące i stracili prawo jazdy. Trzeci odpowie przed sądem

Jeden zapłacił 2 tys. zł, drugi 2,5 tys. zł i obaj stracili prawo jazdy. Trzeciemu grozi więzienie. Mowa o kierowcach, którzy za brawurową jazdę poniosą surowe konsekwencje. To efekt interwencji lęborskich policjantów.

📢 III Dzień Europejski w koszalińskiej Budowlance. Edukacja i dobra zabawa [ZDJĘCIA]

W Zespole Szkół nr 7 w Koszalinie został zorganizowany III Dzień Europejski. Wydarzenie przygotowano dla uczniów klas drugich.

📢 12. Dywizja Zmechanizowana ma nowego dowódcę. Jest nim generał brygady Szymon Koziatek

Przed sztabem 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy.

📢 Armagedon w Poznaniu. Przypadkowa osoba kierowała ruchem. Wszystko przez awarię sygnalizacji świetlnej [ZDJĘCIA]

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Niestachowskiej i św. Wawrzyńca w Poznaniu w środowe popołudnie odmówiła posłuszeństwa. Prawdopodobnie doszło do awarii. Tworzyły się gigantyczne korki, a kierowcy próbowali na różne sposoby poradzić sobie z tą sytuacją. Do akcji wkroczył samozwańczy kierujący ruchem. Zobacz zdjęcia.

📢 Najpopularniejsze pary, które poznały się na planie. Które znane pary wciąż są razem, a które już nie?

Te znane pary zakochały się w sobie na planie filmowym. Wszyscy pamiętamy historię płomiennego romansu Angeliny Jolie i Brada Pitta – ich miłość rodziła się na planie filmu „Pan i Pani Smith”. Z kolei Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski zakochali się w sobie podczas pracy na planie serialu „M jak miłość”. Więcej przykładów znajdziecie w galerii – prezentujemy najsłynniejsze pary, których uczucie rodziło się na oczach kamer.

📢 Pogorzelcy ze Smardzewa potrzebują pomocy. W pożarze stracili cały dobytek [ZDJĘCIA]

29 września w domu państwa Adama i Marii Kurzawskich w Smardzewie (gmina Sławno) wybuchł pożar. Na szczęście nikt nie został ranny, ale pożar zniszczył ich dobytek. Pogorzelcy nie są w stanie sami wyremontować domu, dlatego proszą o pomoc ludzi dobrej woli.

📢 Afera mięsna z chemikaliami w tle. Jedliśmy skażony drób karmiony tłuszczami technicznymi do produkcji smarów? Jakie są konsekwencje?

Październik rozpoczyna się ogromną aferą w branży spożywczej. Po kontroli Centralnego Biura Śledczego Policji w co najmniej 66 zakładach produkcyjnych okazuje się, że hodowany w Polsce drób, a konkretnie kurczaki, indyki i kaczki były prawdopodobnie karmione paszami, które zawierały oleje techniczne przeznaczone do produkcji smarów i biopaliw. Proceder trwał prawdopodobnie od 2017 roku, a spożywanie skażonego drobiu może prowadzić do różnego rodzaju chorób.

📢 Zniżki dla emerytów po 60. roku życia. Oto najlepsze sposoby, aby sporo zaoszczędzić w kryzysie

Zniżki dla emerytów 2022 po 60 roku życia. Nie każdy emeryt zdaje sobie sprawę, że przysługują mu pewne ulgi. Sprawdźcie, szczegóły jak zaoszczędzić pieniądze!

📢 Wtorek na targowisku w Koszalinie. Na stoiskach grzyby, owoce, warzywa i orzechy [ZDJĘCIA]

Dzień targowy w Koszalinie. Zobaczcie, co można było znaleźć na stoiskach.

📢 Trzy miesiące aresztu dla 39-latka, który uciekał policji swoim BMW ulicami Koszalina [ZDJĘCIA]

Trzy miesiące aresztu tymczasowego zastosował sąd wobec 39-letniego mężczyzny, który w weekend swoim samochodem uciekał przed policją ulicami Koszalina. Padły wtedy strzały.

📢 Inteligentny System Transportowy w Koszalinie można już wyrzucić do kosza

Wykonawca Inteligentnego Systemu Transportowego dla Koszalina, programu, który miał usprawnić komunikację w mieście, wciąż walczy w sądzie. Chce ponad 9 mln złotych zapłaty. Tymczasem dziś system - nigdy nie włączony - nadaje się już właściwie tylko do wyrzucenia.

📢 Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach podatkowych

W październiku emeryci znów dostaną inne przelewy emerytur w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wynika to z faktu otrzymania we wrześniu dodatkowej kwoty - tzw. Czternastej Emerytury. Październikowe przelewy będą więc mniejsze, ale inne w porównaniu z samym początkiem roku. W marcu bowiem doszło do waloryzacji emerytur, a w lipcu do kolejnych zmian podatkowych.

📢 Imprezowy weekend w Prywatce w Koszalinie. Tak bawili się mieszkańcy! [ZDJĘCIA]

Tak bawili się mieszkańcy w klubie "Prywatka" w Koszalinie w miniony weekend. Zobacz najnowsze zdjęcia z imprezy w "Prywatce"

📢 9-letnia Maja z Koszalina potrzebuje pomocy. Czeka ją kosztowna operacja i leczenie. W piątek wyjątkowy kiermasz ciast w SP nr 17

Maja Wierzbicka z Koszalina ma 9 lat, zmaga się z poważną chorobą jaką jest guz mózgu medulloastoma 4 stopnia. Czeka ją poważna operacja, kosztowna biopsja, a potem jeszcze kosztowniejsza chemia molekularna. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy. W akcję włączyła się także społeczność Szkoły Podstawowej nr 17, w której uczy się Maja. W piątek 7 października zorganizowany zostanie Dzień Ciasteczkowy. Dochód z niego zostanie przekazany Mai.

📢 Główny Inspektor Sanitarny ostrzega. Naczynia wycofane ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie przed szkodliwymi produktami. Najnowsze dotyczą między innymi talerzy. Jakie jeszcze produkty są wycofane ze sprzedaży?

📢 Te IMIONA noszą największe kłamczuszki. Sprawdź, na kogo lepiej uważać! Wystarczy dowiedzieć się, jak ma na imię 23.09.2022

Kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos - zupełnie jak znana z bajek postać Pinokia. W prawdziwym życiu równie łatwo można poznać kłamczucha - wystarczy dowiedzieć się, jak ma na imię. Imię, które nosimy może nam wiele powiedzieć o nas samych i pozwala zdobyć wartościową wiedzę o innych. Na przykład czy aby na pewno są wobec nas uczciwi. W galerii sprawdzicie, które imiona są mistrzami kłamstwa. Lepiej im nie ufać. Pamiętajcie tylko, aby traktować to zestawienie z przymrużeniem oka.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Zgłoś swoich kandydatów do nagród dla nauczycieli, dyrektorów oraz przedszkoli i szkół

Znasz dobrego nauczyciela, którego cenią i lubią uczniowie i ich rodzice, albo nauczyciela przedszkola, który najlepiej uczy maluchy? Albo dyrektora, który świetnie zarządza placówką edukacyjną? Wiesz, które przedszkole warto polecić albo która szkoła jest najbardziej przyjazna uczniom i rodzicom? A może po nauce w szkole językowej chcesz ją rekomendować innym? Zgłoś nauczyciela lub placówkę oświatową do nagrody w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym!

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [9.07.2022]

Według ezoteryków nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Zestawienie powstało na podstawie znaczenia imion i horoskopu. Więcej dowiesz się w naszej galerii. Oto szczegóły!

📢 Takie były imprezy w Mielnie 15 lat temu! Gorące noce w klubie Senso [ZDJĘCIA]

W 2008 roku w klubie Senso w Mielnie było wyjątkowo gorąco! Zobaczcie jak wtedy bawili się turyści nad morzem.

📢 Te objawy mogą wskazywać udar we śnie. Masz je? Te oznaki po przebudzeniu oznaczają "poranny udar mózgu" [lista]

Te objawy mogą wskazywać na tzw. poranny udar mózgu, czyli udar, który atakuje we śnie. Oto pierwsze oznaki, na które trzeba zwrócić uwagę zaraz po przebudzeniu - mówią lekarze. Sprawdź koniecznie i szybko reaguj, jeśli tylko wystąpi którykolwiek z tych objawów. Zignorowanie tych subtelnych sygnałów może być nawet śmiertelne.

📢 Wstrząsające słowa pilotów nagrane tuż przed katastrofą. Zapisy z czarnych skrzynek z ostatnim przesłaniem

Katastrofa lotnicza to ogromna tragedia, która dotyka bezbronnych ludzi i ich bliskich. Ostatnie słowa wypowiedziane przez pilotów chwytają za serce. Dzięki czarnym skrzynkom możemy odtworzyć zapis rozmów z kabiny. Ci, którzy mają świadomość nadchodzącej katastrofy, często żegnają się z bliskimi. W tych kilku słowach zawiera się ogromna miłość i troska o tych, którzy czekali na szczęśliwe lądowanie. Oto jedne z najbardziej wzruszających słów, jakie kiedykolwiek wypowiedział człowiek chwilę przed katastrofą lotniczą.

📢 12 milionów strat w pożarze Biedronki w Słupsku. Przyczyna? Prawdopodobnie podpalenie

Blisko 70 strażaków gasiło wczoraj pożar Biedronki przy ulicy Wolności w Słupsku. Straty oszacowano na 12 milionów złotych. Przyczynę pożaru bada policja. Ale już – nieoficjalnie – mówi się o podpaleniu. Ogień miały podłożyć dzieci.

📢 To były gorące imprezy nad morzem! Klub Bajka w Mielnie w 2008 roku. Zobacz archiwalne zdjęcia!

Archiwalne zdjęcia z mieleńskich dyskotek cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród naszych Internautów. Przygotowaliśmy więc kolejną porcję fotek. Tym razem z klubu Bajka, w którym bawiło się mnóstwo turystów z całej Polski, a także oczywiście mieszkańcy naszego regionu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

📢 Objawy dny moczanowej łatwo pomylić z przemęczeniem lub przetrenowaniem. Nie bagatelizuj tych dolegliwości, bo mogą oznaczać rozwój podagry

Dna moczanowa najczęściej dotyka panów po 60. roku życia oraz osoby ze schorzeniami takimi, jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek czy łuszczyca. Podagra powoduje odkładanie się kryształów kwasu moczowego, m.in. w ścięgnach, stawach, nerkach i kręgosłupie. Wczesne symptomy tej choroby łatwo pomylić z przetrenowaniem, przemęczeniem lub infekcją wirusową, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Sprawdź, na jakie nietypowe objawy artretyzmu należy uważać.

📢 Hity ze szkolnych sprawdzianów, klasówek i kartkówek! Wyobraźnia uczniów nie zna granic! Nauczyciel płakał, jak sprawdzał 10.07.2022

Zastanawialiście się kiedyś, z jakimi wyzwaniami podczas sprawdzania szkolnych klasówek i kartkówek muszą mierzyć się nauczyciele? Możecie być zaskoczeni! Wyobraźnia uczniów naprawdę nie zna granic! Prośby o pozytywną ocenę to nic w porównaniu do śmiesznych rysunków, odpowiedzi rodem z bajek i filmów, po których niekiedy nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Ale... sami zobaczcie... Nauczyciel płakał, jak sprawdzał!

📢 Uważajcie na nich! To oszuści poszukiwani przez zachodniopomorską policję [ZDJĘCIA] 10.07.2022

Policja w województwie zachodniopomorskim poszukuje kilkadziesiąt osób w związku z dokonanymi oszustwami. Sprawdźcie listę poszukiwanych.

📢 Takie objawy to znaki ostrzegawcze, które mogą wskazywać "cichy zawał serca"

Te objawy mogą wskazywać na tzw. cichy zawał serca. Oto pierwsze oznaki, na które trzeba zwrócić uwagę - mówią lekarze. Sprawdź koniecznie i szybko reaguj, jeśli tylko wystąpi którykolwiek z tych objawów. Zignorowanie tych subtelnych sygnałów może być nawet śmiertelne.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Kryzys na stacjach paliw we Francji

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie