Problem w Koszalinie. Parking zamknięty dla rodziców....

  Problem w Koszalinie. Parking zamknięty dla rodziców. Dyrekcja: to dla bezpieczeństwa dzieci

  Marzena Sutryk

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Parking przy przedszkolu - żłobku przy ul. Spasowskiego w Koszalinie rzeczywiście jest zamknięty dla rodziców; droga pożarowa także...

  Parking przy przedszkolu - żłobku przy ul. Spasowskiego w Koszalinie rzeczywiście jest zamknięty dla rodziców; droga pożarowa także... ©Radek Koleśnik

  Czytelnicy alarmują, że przedszkole i żłobek, które działają w wyremontowanym budynku przy ul. Spasowskiego w Koszalinie, skutecznie odgradzają się od rodziców. Natomiast dyrekcja placówki broni decyzji i tłumaczy ją bezpieczeństwem dzieci.
  Parking przy przedszkolu - żłobku przy ul. Spasowskiego w Koszalinie rzeczywiście jest zamknięty dla rodziców; droga pożarowa także...

  Parking przy przedszkolu - żłobku przy ul. Spasowskiego w Koszalinie rzeczywiście jest zamknięty dla rodziców; droga pożarowa także... ©Radek Koleśnik

  - Chodzi o zamknięcie parkingu dla rodziców na terenie tych placówek. Dostęp mają tylko pracownicy. Jest to uniemożliwienie bezpiecznego przywiezienia i zabrania dzieci z przedszkola i żłobka - napisała do nas jedna z mam.

  - Wokół wymienionych placówek nie ma dostępnego parkingu. Wszystkie miejsca parkingowe są zajęte przez mieszkańców osiedla. Pozostaje nam zatrzymywanie się na ulicach przyległych do przedszkola i żłobka oraz wysiadanie na nich, co stwarza bardzo duże zagrożenie.
  Dla rodziców z kilkorgiem dzieci, którzy wyciągają z samochodu pierwsze dziecko i zmuszeni są je zostawić samo na ulicy, by pomóc wysiąść kolejnemu, jest to skrajnie niebezpieczne - kontynuuje nasza Czytelniczka. I zauważa przy tym, że dodatkowo - poprzez „odcięcie” parkingu - zamknięto bramę, która jest jednocześnie drogą pożarową.

  - Niedopuszczalne jest zamykanie bramy wjazdowej na kłódkę, skoro brama ta stanowi główny dojazd pożarowy do obiektu - mówi także nasza Czytelniczka. - Droga pożarowa powinna być drożna, w szczególności kiedy znajdują się w obiekcie dzieci. Jest to analogiczna sytuacja, jaka miała miejsce kilka tygodni temu w escape roomie. Bardzo proszę o szybką pomoc i nagłośnienie tej sprawy. Publiczne tereny przedszkola i żłobka nie mogą być traktowane jako osobista własność urzędujących tam osób. Placówki przeznaczone są dla dzieci i to one są najważniejsze.

  Dyrektorka Przedszkola 37 Elżbieta Widocka właśnie dobrem dzieci tłumaczy fakt, że brama została skutecznie zamknięta i wjazd na parking mocno ograniczony.

  - Wiem, że poprzednie rozwiązanie było dla rodziców lepsze, ale niestety - nie sprawdziło się. Rodzice jeździli po parkingu z różną prędkością, a proszę pamiętać, że między samochodami chodziły też dzieci, które były wysadzane przed placówką. Do tego rozjeżdżano trawniki i wszelkie miejsca niedozwolone do parkowania. Nie pomagały prośby i tłumaczenia. W końcu zorganizowaliśmy zebranie z udziałem rodziców, a ci jednogłośnie przegłosowali decyzję, by zamknąć bramę i by przywożący dzieci parkowali poza placówką. Tu chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci, tylko i wyłącznie.

  A co z drogą pożarową? - Mamy opracowane niezbędne procedury i jest wyznaczona osoba, która odpowiada za otwarcie bramy - mówi pani dyrektor. A co, gdy ta osoba będzie nieobecna? Ktoś ją zastąpi - słyszymy.

  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego  Zobacz także: Koszalin: Przedszkole i żłobek przy ul. Spasowskiego oficjalnie otwarte

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.