Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Program „Mały Strażak”. III edycja i pieniądze dla drużyn OSP z regionu koszalińskiego

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
1,2 mln zł na nowy sprzęt dla jednostek OSP z regionu trafi w ramach Programu „Mały Strażak”.

Radiotelefony, ubrania specjalne, hełmy, węże, pilarki i agregaty, węże tłoczne, kurtyny wodne, detektory do pomiaru stężeń tlenu oraz dwutlenku węgla, a także inny sprzęt niezbędny podczas akcji ratowania życia i zdrowia mieszkańców naszego regionu trafi do zachodniopomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przeznaczą 1,2 miliona złotych w ramach III edycji Programu pn. „Mały Strażak”. Z dofinansowania na nowe wyposażenie skorzysta niemal 50 jednostek OSP z Pomorza Zachodniego. W poniedziałek 15 czerwca zainaugurowano program w koszalińskim biurze WFOŚiGWw obecności Małgorzaty Golińskiej – sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Głównego Konserwatora Przyrody, Pawła Szefernakera - sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz posła Czesława Hoca. 16 czerwca startuje nabór wniosków o dofinansowanie.

Jednostki OSP mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i niezbędnego wyposażenia. Maksymalna wysokość wsparcia dla jednej jednostki OSP to 25 tysięcy złotych. Nabór wniosków potrwa do 16 lipca 2020 r. lub do wyczerpania puli. Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie: Biurze Szczecin (ul. Solskiego 3) oraz Biurze Koszalin (ul. Zwycięstwa 111). Co ważne – o środki nie mogą aplikować OSP, które uzyskały dofinansowanie z Funduszu w ramach dwóch pierwszych edycji.

Dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w wysokości 0,5 mln zł, przekazanym w 2019 roku w ramach dwóch edycji Programu „Mały Strażak”, nowy sprzęt kupiło 28 zachodniopomorskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. - Komplety ubrań specjalnych, pompy, radiotelefony, megafony, nożyce, węże tłoczne, kurtyny wodne, detektory do pomiaru stężeń tlenu oraz dwutlenku węgla i inne elementy strażackiego wyposażenia służą druhom z całego regionu, w tym między innymi z OSP w Białym Borze, Drozdowie, Krosinie, Rymaniu, Starninie, Gorawinie, Gwdzie Wielkiej, Ostrowcu oraz Słowinie - wymienia Robert Stępień, zastępca prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, który dodaje, że Fundusz, poza Programem Mały Strażak, wsparł także Stowarzyszenie Wodne Sir Edward`s w zakupie podwodnego drona i łodzi patrolowej.

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Zobacz także: Lądowanie śmigłowca LPR na placu przed ratuszem w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo