Przedligowy test w Kielcach. Młyny tym razem były drugie

Młyny Stoisław w  Kielcach zajęły 2. miejsce w stawce czterech zespołów
Młyny Stoisław w Kielcach zajęły 2. miejsce w stawce czterech zespołów Echo Dnia
Drugi turniejowy sprawdzian mają za sobą zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. W Kielcach zajęły 2. miejsce w stawce czterech zespołów.

Gospodarzem turnieju przedsezonowego był beniaminek Superligi pań, zespół Suzuki Korona Handball Kielce. Drużyna prowadzona przez Pawła Tetelewskiego była pierwszym rywalem koszalinianek. Spotkanie toczyło się pod dyktando Młynów. Kielczanki starały się dotrzymywać kroku tylko w pierwszym kwadransie (6:6). Później przewaga Młynów systematycznie rosła. Na przerwę schodziły przy wyniku 15:11, a po niespełna 10. min drugiej części było 20:13. Ostatecznie Młyny zwyciężyły 33:24, a najskuteczniej zagrały Daria Somionka, Martyna Żukowska (po 5 goli), Martyna Borysławska i Anna Mączka (4).

W drugim spotkaniu pierwszego dnia zawodów, podopieczne trenerów Waldemarów Szafulskiego i Szymańskiego zmierzyły się z MKS FunFloor Perła Lublin. Brązowe medalistki poprzedniego sezonu nie dały większych szans naszemu zespołowi, rozstrzygając losy meczu już po I połowie (21:8). Skończyło się aż na 16 golach różnicy (35:19). Gabriela Haric zdobyła 4, a Emilia Kowalik 3 gole dla MSK.

W sobotę Młyny spotkały się z pierwszoligowym MTS Żory, gdzie występuje m.in. była reprezentantka kraju, Klaudia Pielesz. Pierwszoligowiec ze Śląska zagrał odważnie i w I połowie długo dotrzymywał kroku koszaliniankom. Po zmianie stron przewaga Młynów była już zdecydowana i spotkanie zakończyło się ich wygraną 33:24 (14:12). Sześć goli zdobyła Somionka, a po pięć Haric i Gabriela Urbaniak. Najlepszą zawodniczką zespołu w całym turnieju została A. Mączka.

Pozostałe wyniki: MKS FunFloor Perła - MTS Żory 36:21 (21:11), Suzuki Korona - MTS Żory 28:15 (16:9), Suzuki Korona - MKS FunFloor Perła 27:36 (13:17) .