Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorcy z Koszalina, są do wzięcia pieniądze na własną firmę [rozmowa]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Prezes Justyna Grosicka. Fundacja znajduje się w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 42
Prezes Justyna Grosicka. Fundacja znajduje się w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 42 Fot. CIP
Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości ma do rozdania kolejną pulę pieniędzy na nisko oprocentowane pożyczki, tym razem z przeznaczeniem dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Rozmawiamy o tym z prezes Justyną Grosicką.

Zakładam firmę i potrzebuję gotówki. Fundacja CIP może mi ją dać, i to na niski procent. Ale o jakich dokładnie kwotach mówimy?
Mówimy o nawet 20-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, czyli pożyczka może być udzielona do kwoty około 97 tysięcy złotych. A na utworzenie stanowiska pracy dajemy do 20 tysięcy złotych.

Tylko że nie każdy może te pieniądze wziąć. No i trzeba je jednak oddać.
Owszem, ten projekt wyróżnia się tym, iż są to nisko oprocentowane pożyczki, przeznaczone dla konkretnego sektora odbiorców - na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz utworzenie dodatkowego miejsca pracy. Pożyczki są bardzo nisko oprocentowane. Mówimy tu o wysokości 0,175 procent w stosunku rocznym. To wręcz minimum. I, co ważne, jest to stałe oprocentowanie przez cały okres spłaty. Nie pobieramy żadnych prowizji ani innych opłat za udostępnione pieniądze.

Kto dokładnie może powalczyć o te pieniądze?
O pożyczkę mogą ubiegać się osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i nieposiadające żadnego źródła dochodu w ramach m.in. takich grup, jak osoby powyżej 50. roku życia, kobiety, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby w wieku do 29 lat i inni. Szczegółowy wykaz uprawnionych grup udostępniamy w dokumentacji. Zachęcam - to dobry czas dla osób kończących szkoły i uczelnie. Za chwilę na rynku pracy pojawią się absolwenci, z których być może część będzie rozważać otworzenie własnego biznesu. Szukając kapitału na swoje pomysły, mogą brać pod uwagę naszą mikropożyczkę. Dodam jeszcze, że łącznie mamy do wydania 2,3 miliona złotych.

To pieniądze unijne?
Tak, w ramach RPO podpisaliśmy umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na ten projekt, pierwszy raz w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zapraszam po szczegóły na www.biznes.koszalin.pl.

POLECAMY TAKŻE

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Zobacz także: Konferencja w Parku Wodnym Koszalin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo