Głos Koszaliński

Przedszkolaki ze Szczecinka uczciły 100 lat Niepodległej Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prawie 150 dzieci z Przedszkola Miś wspólnie z rodzicami śpiewało Mazurka Dąbrowskiego włączając się bicie „Rekordu dla Niepodległej”. W piątek 9 listopada,

Rajmund Wełnic

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/20] Następne

Przedszkolaki ze Szczecinka uczciły 100 lat Niepodległej Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prawie 150 dzieci z Przedszkola Miś wspólnie z rodzicami śpiewało Mazurka Dąbrowskiego włączając się bicie „Rekordu dla Niepodległej”.

W piątek 9 listopada, równo o godzinie 11:11 blisko 150 wychowanków Przedszkola Integracyjnego Miś wzięło udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Akcja jest częścią obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. I tak jak we wszystkich szkołach, tak i w Misiu rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W pełnej, czterozwrotkowej wersji. Przedszkolaki spisały się znakomicie, od gromkiego hymnu aż trzęsły się ściany.

Maluchy ugościła w swoim Krono Design Center firma Kronospan, która przygotowała dla małych artystów sporo dodatkowych atrakcji, m.in. spotkanie z damą dworu i z rycerzem. Dzieci dowiedziały się czym był etos rycerski oraz zobaczą, na czym polega sztuka fechtunku.

Organizatorem akcji „Rekord dla Niepodległej” jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

Polecamy