Przegląd prasy 23.03.2023. Zestawiliśmy dla Ciebie najważniejsze wydarzenia z wczoraj. Zobacz naszą prasówkę

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 22.03. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „ŚLĄSK: wiózł 9-metrowe drzewo we...fiacie cinquecento! Wystający z bagażnika potężny bal zabezpieczył... kamizelką. NIE UWIERZYCIE”?

Prasówka 23.03: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 ŚLĄSK: wiózł 9-metrowe drzewo we...fiacie cinquecento! Wystający z bagażnika potężny bal zabezpieczył... kamizelką. NIE UWIERZYCIE

Nietypowy transport drewna przykuł uwagę policjantów z mikołowskiej drogówki. 44-letni mężczyzna przewoził dużą ilość opału niewielkim Fiatem Cinquecento, a największy bal wystający z bagażnika zabezpieczył... kamizelką odblaskową. Okazało się, że to nie pierwszy raz - w styczniu w podobny sposób wywiózł drzewo z lasu. Kierowca otrzymał mandat i został bohaterem TikToka. Nagranie niewielkiego samochodu z drewnem ma już ponad 5 mln wyświetleń.

Nie przegap promocji!

📢 Oto najbardziej pasujące do siebie znaki zodiaku. Horoskop partnerski na wiosnę! Sprawdźcie, czy jesteście dla siebie stworzeni!

To czy stworzymy udany związek z drugą połówką zależy od wielu czynników. Według ezoteryków jednym z takich czynników jest znak zodiaku, który według nich wpływa na nasz charakter a tym samym na dopasowanie do drugiej osoby. Przedstawiamy listę znaków zodiaku, które idealnie do siebie pasują. Choć niektórzy mogą nie wierzyć w astrologię, to te pary uznawane są za najbardziej zgodne ze sobą. Czym kierują się gwiazdy, aby dobrać dla nas idealnego partnera?

📢 Takie są oznaki psiej miłości. Sprawdź, jak ją rozpoznać. Czy Twój pies Cię kocha? Oto dowody bezwarunkowej miłości!

Jak rozpoznać, że Twój pies Cię kocha? Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Piękne, puchate i mądre czworonogi są niezwykle oddane swoim właścicielom. Jak rozpoznać ich bezwarunkową miłość? W taki sposób psy okazują miłość. Zwierzęta pokazują emocję w różny sposób. Każda oznaka ma inne znaczenie i uwarunkowanie. Zobacz, jakie są dowody bezwarunkowej miłości psa!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 23.03: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Osoby spod tych znaków zodiaku dorobią się fortuny. Dla nich wiosna 2023 przyniesie dużo szczęścia i pieniędzy

Tym znakom zodiaku wiosna przyniesie dużo szczęścia! Sprawdź, co mówi o twojej przyszłości horoskop. Na kogo czeka szczęście w finansach? Osoby wierzące w horoskopy uważają, że na to, co jest nam pisane, wpływ ma m.in. położenie Słońca, Księżyca i planet Układu Słonecznego. Horoskop finansowy. Wiosna 2023 zaczyna się 20 marca i potrwa do 21 czerwca. Zobacz, co Cię czeka w tym czasie!

📢 Oni są najlepszymi mężami! Z mężczyznami o tych imionach będziesz szczęśliwa! Oni są wierni, czuli i troskliwi. Sprawdź listę!

Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami! Zastanawialiście się kiedyś, czy nasze imię może mieć wpływ na nasze codzienne życie, chociażby w związku? Okazuje się, że imię, które nosimy może wiele mówić o naszych cechach charakteru. Z tymi mężczyznami będziesz szczęśliwa i będą z Tobą na całe życie. Mężczyźni o jakich imionach są uważani za szczerych i wiernych? Partnera o jakim imieniu wybrać? Sprawdźcie listę!

📢 Oni kochają imprezy. Osoby o tym imionach uwielbiają dobrą zabawę. Sprawdź listę najlepszych imprezowiczów!

Oto lista imion osób, które uwielbiają imprezować! Listę tę traktuj z przymrużeniem oka, ale kto wie, może faktycznie na podstawie cech charakteru przypisywanym konkretnym imionom można wytypować, kto będzie idealnym kandydatem na każdą imprezę, dyskotekę, koncert. No kto nie lubi dobrej zabawy na fantastycznej imprezie!

📢 Nowa opłata dla właścicieli domów i mieszkań w 2023 roku. Oto zasady obowiązkowego od 28 kwietnia świadectwa energetycznego

Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 28 kwietnia 2023 roku. Jakie zmiany nastąpią? Właściciele mieszkań i domów będą musieli zapłacić nawet 1000 zł. Świadectwo energetyczne budynku jest dokumentem określającym zapotrzebowanie na energię. Dokument trzeba posiadać, inaczej grozi kara grzywny nawet kilka tysięcy złotych. Sprawdź szczegóły!

📢 Oni są najgorszymi mężami! Mężczyźni o tych imionach są skłonni do zdrady, zaborczy, są zimni w uczuciach. Sprawdź listę!

Oni są najgorszymi mężami! Wiele osób twierdzi, że każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Może mówić o naszych cechach charakteru czy zachowaniach w określonych sytuacjach, chociażby w miłości. Na podstawie znaczenia imion można na przykład stwierdzić, którzy mężczyźni mają skłonność do zdrady oraz są zimni w uczuciach. Jakie imiona znalazły się na liście? Sprawdźcie, którzy mężczyźni według znaczenia imion są najgorszymi mężami.

📢 Zadbaj o wątrobę! Co jest zalecane, a czego robić nie wolno, by wątroba była zdrowa. Sprawdź!

O wątrobę trzeba dbać, bo to bardzo ważny organ. Czego robić nie wolno, bo to szkodzi wątrobie, a co jest zalecane? Sprawdź! Wątroba odpowiada bowiem przede wszystkim za oczyszczanie naszego organizmu, czyli dba o dobre życie człowieka. Ale i każdy człowiek musi dbać o wątrobę, by mógł długo cieszyć się dobrym zdrowiem. Jak to robić? Co szkodzi wątrobie, a co wspomaga jej pracę? Sprawdź!

📢 Kobiece imiona idealne dla znaków zodiaku. Jakie imię żeńskie pasuje idealnie do danego znaku zodiaku? Sprawdź!

Oto lista imion kobiecych, które najbardziej pasują do konkretnych znaków zodiaku. Czy odpowiednie połączenie imienia kobiety ze znakiem zodiaku, pod którym się urodziła może spowodować, że ich życie będzie lepsze, a cechy charakteru jeszcze bardziej wartościowe? Są osoby, które uważają, że takie rzeczy są możliwe. Sprawdźcie, jakie imiona żeńskie są sugerowane dla poszczególnych znaków zodiaku.

📢 Emeryci dostaną 600 złotych więcej. W tych przypadkach musisz złożyć wniosek. Komu się należy emerytura honorowa?

Zmiany w świadczeniach od 1 marca 2023 roku. Emeryci dostaną większe pieniądze. Co to jest honorowa emerytura? Kto może się o nią ubiegać? Czy będzie dodatkowa emerytura dla 90-latków? Specjalna emerytura to dodatkowe pieniądze dla stulatków. Świadczenie jest dożywotnie i raz przyznane nie ulega zmianie. W jakich sytuacjach potrzeba złożyć wniosek? Sprawdź szczegóły zmiany!

📢 Takie są zasady wypłacania 500 plus dla seniora. Warunki który musi spełnić 75 latek żeby dostać 500 + [PROGI DOCHODOWE]

Oto jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać dodatkowe 500 plus dla seniora Okazuje się, że jest szereg warunków do tego, żeby zostało wypłacone 500 plus dla emeryta. W dalszej części artykułu omówimy wszystkie warunki koniecznie do wypłacenia 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Liczba uprawnionych do odbierania 500 + dla seniora od marca zwiększyła się w ziązku z podniesieniem progu dochodowego.

📢 Najmodniejsze fryzury na wiosnę 2023. Oto najbardziej popularne cięcia dla kobiet na wiosnę. Sprawdź koniecznie!

Oto najmodniejsze fryzury dla kobiet na wiosnę 2023 roku. Jakie cięcia i uczesania będą najczęściej wykonywane w tej słonecznej porze roku? Sprawdź w naszej fotogalerii. Znajdziecie w niej przykłady fryzur oraz kolory włosów, które będą najbardziej pożądane na wiosnę 2023 roku.

📢 Oto lista rzeczy, które musisz zabrać ze sobą do sanatorium. Jak się spakować? Sprawdź listę!

W 2023 roku wyjazd do sanatorium wiąże się z pewnymi zmianami. Sprawdź, co musisz zabrać ze sobą na wyjazd. Nie wszystkie koszty pobytu będą już pokrywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w trakcie leczenia uzdrowiskowego. Oto lista rzeczy, które musisz mieć przy sobie!

📢 Wypłata trzynastek przed Wielkanocą? To możliwe! Znamy terminy, kiedy listonosze Poczty Polskiej dostarczą emerytury

Już niebawem rozpocznie się wypłata trzynastek. Niektórzy seniorzy będą mogli je przeznaczyć na świąteczne zakupy. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że trzynastka będzie wypłacana w kwietniu. Terminy jednak uległy zmianie. Trzynasta emerytura będzie wypłacana szybciej! Sprawdź, ile pieniędzy wpłynie na twoje konto. Oto terminy wypłat i wyliczenia. Sprawdź szczegóły!

📢 Oto lista osób, które nie dostaną ślubu cywilnego. Sprawdź, jakie są przeszkody, które uniemożliwiają stanąć przed ślubnym kobiercem

Zawarcie związku małżeńskiego to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Małżeństwo, według kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, zawarte jest w momencie złożenia przysięgi przed urzędnikiem państwowym. Nie wszyscy jednak dostaną zgodę na taki ślub. Co to są przeszkody małżeńskie? Sprawdź szczegóły!

📢 Ogródki działkowe na sprzedaż w Koszalinie. Do odpoczynku, bądź uprawy warzyw. Sprawdź, za ile można kupić działkę [ZDJĘCIA]

Ogródki działkowe na sprzedaż w Koszalinie. Szukacie miejsca, gdzie odpoczniecie od miejskiego gwaru i pośpiechu? Takim pomysłem mogą być ogrody działkowe, gdzie będziesz mógł uprawiać swój ogródek warzywny, bądź zwyczajnie odpoczywać. Jesteście ciekawi, ile kosztują ogródki działkowe w Koszalinie wystawione na sprzedaż w serwisie OLX.pl? Sprawdźcie!

📢 Takie są najlepsze kwiaty do posadzenia na balkonie. One zniosą upał! Te rośliny możesz już mieć na balkonie lub tarasie

Początek wiosny to idealny czas na posprzątanie balkonu po zimie i rozpoczęcie urządzania go na nowo. Oto najlepsze kwiaty na balkon oraz taras. Będą pięknie rosły nawet w trudnych warunkach. Kolorowe rośliny to idealne dopełnienie balkonu lub tarasu, na których chętnie wypoczywamy wiosną oraz latem. Te kwiaty są odporne na upały. Sprawdź, które rośliny idealnie się nadają do uprawy na balkonie.

📢 ZUS wypłaci tobie tysiące złotych jeśli tylko złożysz ten wniosek. Jak je zdobyć? Oto szczegóły!

ZUS wypłaci tobie tysiące złotych jeśli tylko złożysz ten wniosek. W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych środki po zmarłych mogą być dziedziczone. By do tego doszło, ubezpieczony musi wskazać osoby uprawnione do wypłaty pieniędzy po śmierci. Jak otrzymać pieniądze? Sprawdźcie!

📢 Po naszej publikacji: Czytelnicy narzekają na zasady rejestracji w przychodni Vita przy al. Monte Cassino w Koszalinie

Nasz Czytelnik poprosił nas o interwencje w sprawie zamkniętej poczekalni w przychodni Vita. Przychodnia problemu nie widzi — dowodzą tego wysłane do nas wyjaśnienia. Czytamy w nich, że ze przychodnia stara się organizować pracę tak, "aby służyć przede wszystkim pacjentom i jest to podstawą naszej codziennej pracy". W komentarzach nadesłanych przez czytelników, pacjetów przychodni, temu przeczą. Zacytujmy kilka z nich.

📢 Rewolucyjne zmiany w kodeksie pracy. Nowe urlopy, wolne wszystkie piątki, praca zdalna. Andrzej Duda podpisał nowelizację 22.03.2023

Andrzej Duda podpisał nowelizację kodeksu pracy, która wprowadza znaczące zmiany w prawach i obowiązkach pracowników na terenie całej Polski. Obecnie analizowane są szczegóły tych zmian, w szczególności w zakresie pracy zdalnej i okazjonalnej. Dokładnie sprawdza się, jak będą one funkcjonować w praktyce oraz kiedy wejdą w życie. Zaleca się zapoznanie się ze wszystkimi zmianami wprowadzonymi przez nowelizację kodeksu pracy.

📢 Osoby o tych imionach są najszlachetniejsze i mają piękny charakter. To imię może świadczyć o pożądanej osobowości 22.03.2023

Wybór imienia dla dziecka może odzwierciedlać coś pięknego. Warto przejrzeć listę imion, które uważane są za najszlachetniejsze. Według tej listy, osoby noszące te imiona mają najlepszy charakter i osobowość. Zastanów się, czy Twoje imię znajduje się na liście szlachetnych imion, które według ezoteryków charakteryzują się najpiękniejszymi cechami. Naukowcy uważają, że ludzie noszący te imiona często są opiekuńczy, empatyczni i hojni. Te właśnie cechy sprawiają, że osoby z takimi imionami są często uwielbiane przez swoich bliskich oraz otoczenie.

📢 One są najgorszymi żonami. Kobiety o tych imionach są zaborcze, wredne, niestałe i zazdrosne. Sprawdź listę! 22.03.2023

Oto lista imion kobiet, które nie będą dobrymi żonami. Są zazdrosne, zaborcze, leniwe, często nie nadają się na matki. Przeglądając tę listę, zastanów się, które imiona są uważane za najgorsze w kontekście bycia żoną. Oczywiście należy spojrzeć na nią z przymrużeniem oka, ponieważ wiele osób uważa, że nasze imię nie powinno mieć wpływu na nasze cechy charakteru i sposób bycia.

📢 Widowiskowa akcja na plaży w Mielnie. Na brzeg został wyciągnięty poniemiecki wrak [ZDJĘCIA]

Cały weekend trwało wyciąganie z morza, leżącej na dnie kilkanaście metrów od brzegu, barki, która utonęła tu pod koniec II wojny światowej.

📢 Olimpijczycy w koszalińskim Ekonomie. Małgorzata Hołub Kowalik, Marian Tałaj i Ryszard Fornalczyk na spotkaniu z młodzieżą [ZDJĘCIA]

W szczelnie wypełnionej sali sportowej społeczność Ekonoma skorzystała z okazja do spotkania i rozmów z wybitnymi sportowcami i trenerami. W Zespole Szkół nr 1 odbyło się bowiem spotkanie z koszalińskimi olimpijczykami. O swoich karierach opowiadali Małgorzata Hołub- Kowalik, Marian Tałaj, Ryszard Fornalczyk, Zygmunt Kret i Zbigniew Maksymiuk.

📢 Czy można prosić o busa? Przydałby się niepełnosprawnym z Koszalina

40 podopiecznych liczy Środowiskowy Dom Samopomocy w Koszalinie, w którym już od ponad 15 lat uczą się, pracują, a także - a może przede wszystkim - po prostu uspołeczniają, osoby z niepełnosprawnością intelektualną z regionu. Przydałby się im porządny transport - mówią.

📢 Retro Games Show podczas festiwalu Filmoniada w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Od wtorku w Koszalinie trwa 7. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej Filmoniada. Jedną z przygotowanych atrakcji jest Retro Games Show.

📢 Najśmieszniejsze MEMY o wędkarzach! A to z okazji dawnego Dnia Wędkarza, świętowanego 19 marca. Można się pośmiać!

Dzień Wędkarza niektórzy obchodzą 19 marca, inni 23 czerwca (w Dzień Ojca). Powód? W 2007 roku ustanowiony został 19 marca przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW dla upamiętnienia powstania Polskiego Związku Wędkarskiego (19 marca 1950 roku). Ale 6 lat temu zmieniono datę na 23 czerwca, bo z początkiem lata można z tej okazji można zorganizować więcej imprez - w marcu nie zawsze sprzyja pogoda. Są tu jacyś wędkarze? A Wy kiedy świętujecie? 19 marca czy 23 czerwca?

Wędkowanie dla jednych jest pasją, a dla innych wręcz stylem życia. Wiele osób w ten sposób spędza wolne weekendy, czy popołudnia. Zobaczcie najlepsze memy o wędkowaniu i wędkarzach.

📢 Rozpoczął się remont ulicy Szczecińskiej w Koszalinie. Inwestycja będzie kosztowała 34 mln zł [ZDJĘCIA]

Na razie drogowcy z firmy Strabag, która wygrała przetarg na remont ul. Szczecińskiej w Koszalinie, porządkują plac budowy oraz rozpoczęli prace związane z budową infrastruktury podziemnej. Obowiązuje tu więc tylko ograniczenie prędkości, ale szykujmy się też na okresowo wprowadzany ruch wahadłowy.

📢 Rozpoczął się remont ulicy Szczecińskiej w Koszalinie. Prace potrwają prawie dwa lata [ZDJĘCIA]

Na razie drogowcy z firmy Strabag, która wygrała przetarg na remont ul. Szczecińskiej w Koszalinie, porządkują plac budowy oraz rozpoczęli prace związane z budową infrastruktury podziemnej. Obowiązuje tu więc tylko ograniczenie prędkości, ale szykujmy się też na okresowo wprowadzany ruch wahadłowy.

📢 Maluchy ze Żłobka Miejskiego Skrzat w Koszalinie przywitały wiosnę [ZDJĘCIA]

Maluchy ze Żłobka Miejskiego Skrzat z grupy Montessori postanowiły przywitać wiosnę. Towarzyszyła im w tym eko-kukła Marzanna "Zosia", którą maluchy wykonały pod okiem swoich cioć, które na co dzień uczą maluchy zgodnie z metodą Marii Montessori.

📢 Tak mieszka Anna Mucha. Zajrzyj do apartamentu aktorki w klimatycznej kamienicy. Zobacz komfortowe mieszkanie gwiazdy „M jak miłość”

Anna Mucha to popularna celebrytka, która zdobyła rzeszę fanów, gdy wcieliła się w postać Magdy w serialu „M jak miłość”. Aktorka wraz z Jakubem Wonsem oraz córką i synem mieszka w uroczym apartamencie w centrum miasta. Koniecznie zajrzyj do eleganckiego mieszkania Anny Muchy i sprawdź, w jakich wnętrzach uwielbia relaksować się gwiazda.

📢 Rycerze bronią Jana Pawła II. W Koszalinie będą rozdawać magnesy z papieskim cytatem

Zakon Rycerzy Jana Pawła II ma ofertę dla zmotoryzowanych koszalinian: magnesy z papieskim cytatem, które można umieścić na samochodzie. Te będą rozdawane już w najbliższy piątek, w czasie drogi krzyżowej. - W tym trudnym czasie, gdy autorytet papieża jest podważany, rycerze chcą przypomnieć czas, gdy papież nas wszystkich jednoczył - mówi ksiądz Paweł Wojtalewicz.

📢 Sprawca kolizji na drodze S6 pod wpływem narkotyków. Namierzył go dron ratownika WOPR [ZDJĘCIA]

We wtorek, 21 marca, przed południem na drodze S6 w kierunku Szczecina kierowca audi 80 uderzył w barierki energochłonne. Porzucił auto i pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Powód? Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, kierował bez uprawnień i pod wpływem alkoholu oraz narkotyków.

📢 Największe piękności polskiego kina. Katarzyna Figura, Pola Raksa, Anna Dymna i inne. Widzowie rozpływali się nad ich urodą

Niektóre aktorki, jak na przykład Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn uznawane są za ikony światowego aktorstwa. W polskim kinie na przestrzeni lat także nie brakowało gwiazd, od których nie można było oderwać wzroku. Które z nich były najpiękniejsze? W jakich filmach zagrały? Sprawdź z nami największe piękności wśród polskich aktorek.

📢 Takie wazony i szkło jest drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek 22.03.2023

Piękne kryształy z okresu PRL-u cieszą się dużą popularnością wśród kolekcjonerów, którzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, warto sprawdzić, ile kosztują szkła, wazony i talerze z tamtego okresu. Warto zauważyć, że ceny tych przedmiotów nigdy nie były tak wysokie jak teraz. Na portalu OLX.pl można znaleźć cenne szkła i naczynia z PRL-u. Warto zerknąć na półki w swoim domu, ponieważ takie przedmioty to prawdziwe skarby.

📢 500+ dla małżeństw. Od kiedy będzie obowiązywać? Kto może się ubiegać o dodatkowe pieniądze? Znamy szczegóły! 22.03.2023

Dodatkowe pieniądze dla małżeństw z długim stażem. W roku 2020 została złożona petycja do Prezydenta RP, która jednak nie uzyskała poparcia. Teraz, w nowej wersji petycji, osoby, które są po ślubie i mają staż małżeński wynoszący 40 lat, mieliby otrzymać dodatkowe pieniądze. Warto zastanowić się, jakie są szanse na wprowadzenie tego rodzaju inicjatywy obywatelskiej oraz czy w planach jest wprowadzenie programu "500 plus dla małżeństw". W przypadku przyjęcia takiego świadczenia, istotne są również szczegóły i zasady dotyczące wypłacania.

📢 Takie emerytury będą od marca 2023 roku. To już pewne! Tabela wypłat brutto i netto po zmianach. Waloryzacja emerytur 2023 22.03.2023

Waloryzacja emerytur 2023. Do jakiej kwoty wzrośnie najniższa emerytura w 2023 roku? Sprawdź, ile pieniędzy wpłynie na Twoje konto. Rząd zatwierdził ustawę budżetową na 2023 rok. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji, jednak minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź najnowsze wyliczenia brutto i netto!

📢 Takie są negatywne skutki częstego picia coli. Co się dzieje z organizmem, kiedy pijesz colę. Może uzależnić! 22.03.2023

Cola to chyba najpopularniejszy napój. Gazowany, słodki, o charakterystycznym smaku. Fani coli piją ją niemal do wszystkiego, szczególnie mocno schłodzoną, z dodatkiem kostek lodu i cytryny. Stosowana również do drinków. Okazuje się, że cola pita w nadmiarze nie jest dobra dla zdrowia. Jakie są negatywne skutki picia coli? Sprawdź!

📢 Oto chiński horoskop i znaki zodiaku. Sprawdź, jakim zwierzęciem jesteś, jakie cechy im się przypisuje 22.03.2023

Chiński horoskop różni się znacząco od tego, którym my się posługujemy. Znaki zodiaku w Chinach "rządzą" poszczególnymi latami, a nie miesiącami, jak choćby w Polsce. No i przede wszystkim chińskie znaki zodiaku to zwierzęta, m.in. szczur, koń, świnia, małpa. Sprawdź, pod jakim chińskim znakiem zodiaku się urodziłeś i jakie cechy przypisuje się osobom spod konkretnego znaku.

📢 Oto osoby nie muszą płacić abonamentu RTV. Oto co zmieniło się w 2023 roku. Uprawnieni do zwolnienia z opłat abonamentowych RTV 22.03.2023

Zgodnie z Ustawą o abonamencie RTV, istnieją różne wyjątki od obowiązku opłacania abonamentu. Zgodnie z przepisami, osoby, które nie posiadają odbiornika telewizyjnego ani radiowego, a także osoby korzystające wyłącznie z odbiorników radiowych, nie są zobowiązane do płacenia abonamentu. Dodatkowo, osoby z niepełnosprawnościami oraz emeryci lub renciści otrzymujący świadczenia poniżej minimalnego wynagrodzenia za pracę, również mogą skorzystać z ulgi lub zwolnienia z opłaty abonamentowej. Należy jednak pamiętać, że aby skorzystać z tych ulg lub zwolnień, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku oraz regularna aktualizacja danych.

📢 13. emerytura w 2023 roku. Wiemy, ile wyniesie. Kiedy będzie wypłacana? Sprawdź! 22.03.2023

Trzynastka dla emerytów, czyli 13. emerytura to świadczenie, które wypłacane jest w ostatnich latach osobom, które przeszły na to świadczenie. Wiadomo już, że będzie wypłacone również w 2023 roku. Kiedy to się stanie? Ile wyniesie 13. emerytura? Komu będzie przysługiwać? O tym wszystkim piszemy poniżej.

📢 500 plus na psa i kota? To możliwe. Oto co trzeba zrobić i jakie warunki spełnić. Zasady przyznawania dodatku 22.03.2023

Osoby, które mają w swoich domach psa lub kota mogą starać się o otrzymanie specjalnego świadczenia. 500 plus na psa i kota. Jakie są zasady przyznawania dodatku? Zobacz, co trzeba zrobić, aby otrzymać wsparcie. Program ma na celu walkę z bezdomnością czworonogów. Jakie są zasady? Sprawdź szczegóły, jeśli masz u siebie w domu psa lub kota.

📢 Najpopularniejsze bajki z lat 80. i 90. Pamiętacie te tytuły? Kultowe dobranocki z dzieciństwa. Sprawdź! 22.03.2023

Oto lista najpopularniejszych bajek z lat 80. i 90. Która była Waszą ulubioną? Te kultowe bajki wychowały całe pokolenia. Przygody kota Filemona, Wróbelek Elemelek, Muminki. Powspominaj te piękne i beztroskie czasy. Dobra wiadomość jest taka, że na wielu platformach można jeszcze znaleźć wiele tytułów z dawnych lat. Rodzice mogą odszukać kultowe dobranocki i puścić je swoim dzieciom. Sprawdź listę najpopularniejszych bajek z lat 80. i 90.!

📢 Te osoby to najlepsi przyjaciele. Te imiona uchodzą za wierne, życzliwe, sympatyczne. Znaczenie imion 22.03.2023

Z nimi zaprzyjaźnisz się na całe życie. To osoby, które są życzliwe, braterskie, uprzejme, godne zaufania. Mają po prostu cechy dobrego przyjaciela. A to, jakie imię nosimy, może determinować nasz charakter. W dawnych czasach wierzono, że imiona mają funkcje magiczne i mogą determinować charakter człowieka. Zobacz listę osób, które są świetnymi przyjaciółmi.

📢 Oto kultowe bibeloty z PRL. Tyle mogą być dziś warte gadżety z PRL-u. Wiemy ile płacą za nie kolekcjonerzy 22.03.2023

Bibeloty z czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej cieszą się ciągle rosnącą popularnością wśród kolekcjonerów. Często trudno uwierzyć, że przedmioty, które wielu z nas dawno temu pozbyło z piwnic, strychów czy pawlaczy, mogą dziś być warte wiele. Zainteresowanie kolekcjonerów obejmuje każdy aspekt życia w czasach PRL-u. Wystarczy zajrzeć na portale aukcyjne, by znaleźć wiele ofert bibelotów z tamtej epoki. Przekonaj się sam!

📢 Najstarsze miasta w Zachodniopomorskiem. Sprawdź, kiedy otrzymały prawa miejskie. Które miasto dostało je najwcześniej? 22.03.2023

Województwo zachodniopomorskie podzielone jest na 18 powiatów i 3 miasta na prawach powiatu. Zamieszkuje je 1,68 mln mieszkańców. Miasta w województwie pamiętają odległą historię. Sprawdź, które z nich najwcześniej otrzymało prawa miejskie. Oto najstarsze miasta w Zachodniopomorskiem.

📢 Oto jak należy się zachować podczas kontroli RTV. To są kluczowe momenty podczas wizyty kontrolerów Poczty Polskiej w domu 22.03.2023

Obecnie w całej Polsce prowadzone są intensywne kontrole związane z opłatą abonamentu RTV. Pracownicy Poczty Polskiej mają prawo odwiedzać nasze domy w celu sprawdzenia, czy dokonaliśmy opłaty. W tym artykule omówimy podstawowe prawa obywateli oraz kontrolerów podczas takich wizyt. Przedyskutujemy kwestię, kiedy kontroler ma prawo wejść do naszego mieszkania oraz czy jesteśmy zobowiązani zapewnić mu dostęp zgodnie z przepisami ustawy o abonamencie RTV oraz konstytucją. Ponadto, przeanalizujemy prawa pracowników Poczty Polskiej podczas kontroli oraz sankcje, jakie mogą zostać nałożone w przypadku braku opłacenia abonamentu.

📢 Taka będzie emerytura po waloryzacji w marcu. Kwoty brutto i netto. Emerycie, sprawdź o ile wzrośnie świadczenie emerytalne 22.03.2023

Świadczenia emerytalne są waloryzowane na początku roku. Wszystko wskazuje na to, że waloryzacja w marcu 2023 będzie rekordowa i seniorzy mogą spodziewać się znacznie większych podwyżek swoich świadczeń. W tym artykule omówimy, z czego wynika ta sytuacja oraz jak duża może być ta waloryzacja. Przedstawimy także dokładną tabelę wyliczeń emerytury brutto i netto, dzięki której będziesz mógł sprawdzić, jakie będzie Twoje świadczenie emerytalne po marcowej waloryzacji 2023.

📢 Wyższy dodatek pielęgnacyjny ZUS dla osób powyżej 75. roku życia. Ile wyniesie od marca 2023? Kto go może dostać? 22.03.2023

Dodatek pielęgnacyjny wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych - podobnie, jak inne świadczenia - podlega waloryzacji. Kolejna planowana jest na marzec 2023. Sprawdź, ile ten dodatek wyniesie i kto może z niego skorzystać.

📢 Oto kryształy z PRL, które są warte fortunę! Tych kryształów poszukują kolekcjonerzy. Sprawdź, może masz je w domu? 22.03.2023

Te kryształy z PRL mogą być warte fortunę! Przedmioty z PRL cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że kryształy, wazony, tacki, miski czy kieliszki, które stały kilka lat temu na półkach naszych domów, mogą być obecnie bardzo cenione przez kolekcjonerów. Jesteście ciekawi, jakie kryształy z PRL są poszukiwane przez kolekcjonerów? Sprawdźcie, może stoją jeszcze w waszym domu, bądź mają je wasi rodzice. Z sentymentu do tych czasów, wiele osób nie decydowało się na wyrzucenie przedmiotów z PRL podczas remontów czy przeprowadzek. Może wśród nich są kryształy, z których korzystaliście jak byliście dziećmi? Zobaczcie, ile mogą kosztować obecnie.

📢 Te kobiety są najmądrzejsze! Kobiety o tych imionach są uważane za inteligentne i bystre. Może Twoje imię jest na liście? 22.03.2023

Kobiety o tych imionach są uważane za najmądrzejsze! Czy nasza mądrość może zależeć od imienia, jakie nosimy? Jakie znaczenie ma nasze imię w kwestii inteligencji, mądrości, podejmowania szybkich i odpowiednich decyzji? Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Może określać nasze cechy osobowościowe, ale czy może wskazywać na naszą inteligencję? Ezoterycy twierdzą, że imię, które nosimy, może wpływać na życiową mądrość. Więc... Kobiety o jakich imionach są uważane za najmądrzejsze?

📢 Oto stare telefony które są warte majątek. Kolekcjonerzy szukają tych modeli na giełdach staroci. Sprawdź czy masz je w domu! 22.03.2023

Stare telefony są teraz warte fortunę! Jeśli masz starszy model, zastanów się dwa razy, zanim go wyrzucisz. Okazuje się, że niektóre modele telefonów są obecnie bardzo cenne dla kolekcjonerów. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że ich stare telefony mogą być cenne dla kolekcjonerów. Przez lata wiele osób wyrzuciło swoje stare telefony i teraz żałuje swojej decyzji. Wiele wcześniej standardowych modeli stało się prawdziwymi rarytasami. Dlatego dobrze jest zachować stary telefon, nawet jeśli już go nie potrzebujesz.

📢 Te osoby są złośliwe! Osoby o tych imionach uważane są za niemiłe, wredne i nieprzyjemne. Sprawdź, znaczenie twojego imienia 22.03.2023

Te osoby uważane są za złośliwe! Czy nasze imię może determinować cechy naszego charakteru? Wiele osób uważa, znaczenie imienia może mieć wpływ na nasze codzienne życie. Na nasze zachowanie, relacje międzyludzkie, zarobki, szczęście w miłości. Czy tak jest w rzeczywistości? Osoby o jakich imionach są uważane za złośliwe, wredne i nieprzyjemne? Sprawdź, które imiona znalazły się na liście.

📢 Kobiety o tych imionach to prawdziwe zołzy. Zastanów się dwa razy zanim im podpadniesz. One potrafią być naprawdę wredne 22.03.2023

Kobiety o tych imionach to prawdziwe zołzy! Słyszałeś to kiedyś? To popularne stwierdzenie, które krąży w naszej kulturze od lat. Ale czy to prawda? Czy naprawdę można przypisać cechy charakteru kobietom na podstawie ich imienia? Czy nie jest to po prostu uproszczenie i stereotypizacja? W dzisiejszym artykule przeanalizujemy tę kwestię i spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Pamiętajcie, że to nie nie fair przypisywać ludziom określone cechy tylko na podstawie ich imienia.

📢 Oto 10 produktów, które zmniejszają ryzyko raka. Jedz to żeby cieszyć się długim życiem i zdrowiem bez nowotworów 22.03.2023

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie, poszukiwanie sposobów na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka staje się coraz bardziej istotne. Choć nie ma jednego idealnego sposobu na zapobieganie chorobie nowotworowej, istnieją jednak produkty spożywcze, które mogą pomóc zmniejszyć to ryzyko. W tym artykule przedstawimy dziesięć takich produktów, które warto włączyć do swojej codziennej diety, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem. Omówimy, jakie to produkty i jakie korzyści zdrowotne niosą, aby móc lepiej kontrolować swoje zdrowie.

📢 Te osoby to leniuchy. Sprawdź listę imion osób, które są największymi leniami 22.03.2023

Jesteś leniuchem? A kto nie lubi czasem poleniuchować?! Każdemu przecież należy się odpoczynek. Ale czy są osoby, które są bardziej leniwe od innych? Oczywiście! Czy leniucha można poznać po tym, jak ma na imię? No cóż... Są osoby, które uważają, że to, jakie nosimy imię decyduje również o tym, jakimi ludźmi jesteśmy, jak się zachowujemy, w jaki sposób idziemy przez życie. Sprawdź listę imion największych leniuchów. Potraktuj ją z przymrużeniem oka.

📢 Te rasy psów są najpiękniejsze. Oto lista najładniejszych ras psów na świecie. Zobacz TOP 10 [ZDJĘCIA] 22.03.2023

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Która rasa psów jest najpiękniejsza? Sprawdź w galerii! Psy są kochane i lojalne. Często uznawane za członka rodziny czworonogi wnoszą wiele uśmiechu i ciepła do naszych domów. Zobacz TOP 10 ras uznawanych za najładniejszych. Pamiętaj, aby przy wyborze psa do adopcji nie kierować się jedynie wyglądem, może się okazać, że pod osłoną pięknego psa kryje się rozrabiaka, któremu będzie trzeba zapewnić odpowiednie warunki do życia.

📢 Takie będą emerytury po marcowej waloryzacji. Tabela wypłat brutto i netto po zmianach. Ile pieniędzy dostaną seniorzy? 22.03.2023

Zatwierdzona przez rząd ustawa budżetowa na 2023 rok przewiduje szereg zmian dotyczących emerytur. Jedną z najważniejszych jest waloryzacja emerytur, która wejdzie w życie od 1 marca 2023 roku i wyniesie 14,8 procent. Ponadto, w budżecie zapewnione zostały środki na wzrost świadczeń oraz wypłatę 13. emerytury. Wszystko to oznacza, że emeryci w Polsce mogą spodziewać się zwiększenia swoich świadczeń finansowych. Już wiadomo, ile pieniędzy wpłynie na konta emerytów - zarówno brutto, jak i netto. Szczegóły dotyczące nowych wyliczeń znajdują się w tym materiale.

📢 Tyle pieniędzy dostaną emeryci ze zwrotu podatku. Mamy wyliczenia! Tabela wyliczeń zwrotu podatku w 2023 22.03.2023

Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze w 2023 roku. Zamieszanie wokół zwrotu podatku za 2022 rok powoduje niepokój wśród wielu starszych osób. Wyjaśniamy! Najpierw Polski Ład, potem Niskie Podatki. Zmiany spowodowały, że emeryci dostaną zwrot podatku za 2022 rok. Kiedy emeryci dostaną pieniędzy ze skarbówki? Zobacz tabelę wyliczeń brutto i netto!

📢 Te osoby otrzymają dożywotnie 500 plus. Oto jakie warunki trzeba spełnić żeby ubiegać się o świadczenie 500+ dla małżeństw w 2023 22.03.2023

W 2022 roku do Sejmu wpłynęła petycja dotycząca wprowadzenia programu Małżeństwo Plus, który miałby zapewnić dodatkowe świadczenia w wysokości 500 zł dla małżeństw z długim stażem. W tym artykule omówimy szczegóły tego programu, w tym warunki, jakie musieliby spełnić seniorzy, aby otrzymać dodatkowe 500 Plus. Przedyskutujemy również najważniejsze zasady wypłacania tego świadczenia dla seniorów. Planuje się, że program ten obejmie małżonków, którzy spełniają określone kryteria. Czy małżeństwa z 40-letnim stażem będą objęte programem 500 Plus? Dokonamy analizy, aby odpowiedzieć na to pytanie.

📢 14. emerytura w 2023 roku. Wiemy ile pieniędzy dostana emeryci. Kiedy będą wypłaty czternastki? Sprawdź! 22.03.2023

Rekordowe podwyżki dla emerytów. Zobacz wyliczenia i terminy wypłat czternastki w 2023 roku. Emeryci dostaną więcej pieniędzy. Kto może otrzymać dodatkowe świadczenie? Na temat 14. emerytury wypowiedziała się szefowa resortu rodziny Marlena Maląg. Takie będą wypłaty dodatkowych pieniędzy dla emerytów po waloryzacji w marcu 2023 roku. Sprawdź szczegóły!

📢 Urządzenia z czasów PRL mogą być sporo warte! Zobacz, ile kosztują dziś suszarki, żelazka i inne gadżety z okresu PRL. Ceny, zdjęcia 22.03

Urządzenia z PRL mogą być sporo warte! Na portalach aukcyjnych można znaleźć wiele rożnych przedmiotów pochodzących z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, czyli właśnie PRL. Wśród tych rzeczy są również przeróżne urządzenia mechaniczne i elektryczne. Zobacz, za ile można sprzedać przedmioty z PRL. Za niektóre kolekcjonerzy są gotowi zapłacić kilkaset złotych.

📢 Posiadacze tych imion są wredni. Te osoby uchodzą za złośliwe, wścibskie i nieprzyjemne. Sprawdź listę wrednych imion! 22.03.2023

Imionom przypisuje się wiele cech osobowości, warto więc sprawdzić, jakie cechy są przypisywane twojemu imieniu. Niestety, istnieją imiona, którym przypisuje się negatywne cechy, takie jak złośliwość czy wścibskość. W przeszłości wierzono nawet, że każde imię posiada pewne właściwości magiczne. Poniżej przedstawiamy listę imion, którym przypisuje się negatywne cechy. Osoby noszące te imiona uważane są za nieprzyjemne i złośliwe w rozmowie, a ich trudno się dogadać. Zachęcamy do sprawdzenia znaczenia tych imion.

📢 Kultowe seriale z lat 90. i 00. Pamiętasz je jeszcze? Najpopularniejsze programy, które oglądał każdy [LISTA] 22.03.2023

Najpopularniejsze programy, które oglądał każdy wyprodukowane w Polsce i na świecie. Sprawdź listę! Pamiętasz je jeszcze? Lata 90. i 00. były wyjątkowe. Koniec PRL-u spowodował ogromną zmianę, która nie ominęła także polskiej telewizji i filmu. Po zmianach ustrojowych zaczęło pojawiać coraz więcej produkcji o różnorodnej tematyce. Sprawdź, jakie były kultowe seriale z lat 90. i 00.

📢 Te monety kosztują majątek. Będziesz w szoku! Stare i kolekcjonerskie monety ciągle zyskują na wartości. Sprawdź, ile kosztują 22.03.2023

Ile są w stanie zapłacić kolekcjonerzy za stare i kolekcjonerskie monety? Sprawdź, ile kosztują. Wartość starych monet zależy od wielu czynników, dlatego ich cena może być różna. Czym zajmuje się numizmatyka? Pasjonaci i kolekcjonerzy poświęcają wiele godzin na znalezienie prawdziwych perełek. Możliwe, że masz je w swoim domu. Stare i kolekcjonerskie monety cały czas zyskują na wartości. Tyle kosztują stare monety!

📢 Auta od komornika - marzec 2023. Za ile można mieć auto z licytacji komorniczych w Polsce? Terminy, ceny, ZDJĘCIA 22.03.2023

Licytacje komornicze samochodów osobowych odbywają się niemal każdego dnia w różnych częściach Polski. W marcu 2023 roku będzie ich dziesiątki, jeśli nie setki. Może takie licytacje komornicze aut to dobry sposób na zakup niedrogiego używanego samochodu. W naszym artykule znajdziesz około 30 wybranych licytacji komorniczych aut. Sprawdź!

📢 Te nieruchomości kupisz od wojska. Mieszkania, lokale użytkowe, działki na sprzedaż lub najem. Przetargi AMW [ZDJĘCIA] 22.03.2023

Agencja Mienia Wojskowego organizuje w całej Polsce przetargi na nieruchomości. Jesteście ciekawi, jakie nieruchomości można kupić, bądź wynająć? Sprawdźcie oferty z przetargów, które odbędą się w najbliższym czasie.

📢 Oto co można wyczytać z daty urodzenia. Sprawdź, jaką skrywa tajemnicę twój dzień urodzenia. To Cię czeka w przyszłości 22.03.2023

Z daty urodzenia można wyczytać wiele o charakterze, osobowości człowieka, a nawet o jego przyszłości. Co to jest numerologia? To wiedza oparta na liczbach, dzięki niej człowiek może lepiej się poznać, zrozumieć teraźniejszość i przewidzieć przyszłość. Numerologia pomaga również w rozumieniu swoich sympatii i antypatii. Poznaj swoją liczbę i sprawdź, co mówi o Tobie twoja data urodzenia.

📢 Młode kobiety poszukiwane przez policję w całej Polsce. MARZEC 2023 Nie mają jeszcze 30 lat! Sprawdź najnowszą listę [ZDJĘCIA] 22.03.2023

Te kobiety są poszukiwane przez policję w całej Polsce. Nie mają jeszcze ukończonych 30 lat! Sprawdź najnowszą listę poszukiwanych.

📢 Posiadacze tych imion są dwulicowi. Te osoby mówią co innego zależnie od okoliczności i rozmówcy. Uważaj na ich kłamstwa 22.03.2023

Te osoby uchodzą za dwulicowe. Co to oznacza? Na czym polega hipokryzja? Sprawdź, czym się cechuje taka osoba. Do imion przypisane jest wiele cech osobowości i charakteru. Mogą być pozytywne jak i negatywne. Sprawdź listę! Kiedyś wierzono, że każde imię ma przypisane pewne właściwości magiczne. Zobacz, jakie jest znaczenie tych imion!

📢 Oto lista najładniejszych kotów na świecie. Te rasy kotów są najpiękniejsze. Zobacz TOP 10 [ZDJĘCIA] 22.03.2023

Która rasa kotów jest najpiękniejsza? Sprawdź listę w galerii! Zgadzasz się z nią? Koty to niesamowicie piękne zwierzęta. Eleganckie , dostojne i pełne wdzięku. Bengalski, brytyjski czy perski? Które rasy są uznawane za najpiękniejsze? Sprawdź TOP 10! Zastanawiasz się nad adopcją kota? Zobacz jak wyglądają te niesamowite rasy i jakie są ich szczególne cechy.

📢 Czy to Dom Przemocy Społecznej? Drastyczne zdjęcia i opisy praktyk, do jakich ma dochodzić w DPS w Machowinku

Co tak naprawdę dzieje się w Domu Pomocy Społecznej w Machowinku pod Ustką? Do naszej redakcji dotarły zdjęcia i budzące grozę opisy. Starosta słupski i pomorski wojewoda zlecili kontrolę. O sprawie zawiadomiona została też prokuratura.

📢 Szpital w Białogardzie rezygnuje z ciepła z ZEC i energetycznie się usamodzielnia

108 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym białogardzki szpital zaoszczędzi na energii co najmniej 80 tysięcy złotych rocznie, zostanie zamontowanych na dachu tej placówki już wkrótce. Właśnie została podpisana w tej sprawie stosowna umowa.

📢 Schroniskowe psy i koty czekają na dom. Na swojego człowieka... [ZDJĘCIA]

Pracownicy Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Leśny Zakątek” opowiedzą Wam o każdym psie i kocie. A my przygotowaliśmy dla was galerię zdjęć części zwierzaków, które czekają na domy. Może wypatrzysz w niej swojego przyjaciela?

📢 Oszuści na osiedlu Lechitów w Koszalinie podszywają się pod pracowników ZBM

Jedna z naszych czytelniczek przestrzega przed osobami, które podając się za pracowników Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie, oferują usługi wymiany drzwi. Oczywiście za opłatą. Uwaga, to oszustwo.

📢 KOBIECA TWARZ ROKU Poznaj lepiej liderki naszej akcji

Z okazji Dnia Kobiet stworzyliśmy wielką galerię Pań z naszego regionu. Nasi Czytelnicy w głosowaniu wybiorą Kobiece Twarze Roku w trzech kategoriach pokoleniowych: Córki, Matki i Kobiety dojrzałe. Prezentujemy kandydatki do tego tytułu, które dotychczas zdobyły najwięcej głosów.

📢 Na jakie badania może nas wysłać lekarz rodzinny? Sprawdzamy! Zobacz, co uległo zmianie [LISTA]

Morfologia, cholesterol, badanie tarczy, ale jedynie w ograniczonym zakresie — to tylko niektóre z badań, na jakie skierować nas może lekarz rodzinny. Niedawno ich lista się powiększyła o blisko 30 pozycji, ale tylko w przypadku lekarzy, którzy podpisali umowę na opiekę koordynowaną. Sprawdź, na jakie badanie może skierować lekarz rodzinny.

📢 Browar w Połczynie-Zdroju ma kusić turystów. Zabytek do renowacji [ZDJĘCIA]

Połczyński browar znalazł się na pierwszym miejscu obiektów zgłoszonych przez samorząd do programu ratowania zabytków.

📢 7. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej w Koszalinie rozpoczęty! [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie od barwnego korowodu z udziałem najmłodszych w Koszalinie rozpoczął się Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej Filmoniada.

📢 Wtorek na targowisku w Koszalinie. Wielkanoc coraz bliżej, na stoiskach pojawiły się już palmy i bukszpan [ZDJĘCIA]

We wtorek odwiedziliśmy miejskie targowisko przy ulicy Połczyńskiej w Koszalinie. Zobaczcie, co można było znaleźć na stoiskach.

📢 Siostra przełożona z Koszalina nie żyje. Zginęła w tragicznym wypadku

Dotarła do nas smutna wiadomość. Wczoraj, w godzinach popołudniowych, w wypadku samochodowym pod Słupskiem zginęła siostra zakonna z Koszalina.

📢 Koszalin 40 lat temu. Niektóre z tych miejsc trudno rozpoznać! [ZDJĘCIA]

Jak wyglądał Koszalin w latach 80-tych? Możecie to sprawdzić na archiwalnych zdjęciach koszalińskiego fotografa Krzysztofa Sokołowa.

📢 Imprezowa gorączka w Prywatce. Tak bawiliście się w ten weekend w Koszalinie [zdjęcia]

Tak bawili się mieszkańcy w koszalińskiej prywatce. Jak co weekend parkiet klubu był pełen miłośników dobrej zabawy przy muzyce tanecznej. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Śmiertelny wypadek w Sąborzu na drodze krajowej nr 6. Zginęła kobieta

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 13 w miejscowości Sąborze (gm. Damnica), na drodze krajowej nr 6. Auto osobowe zderzyło się czołowo z samochodem dostawczym. Śmierć na miejscu poniosła kierująca osobówką.

📢 Szokujące ustalenia po wypadku na A4 pod Tarnowem. Kierowca fiata miał 2,5 promila alkoholu. Świadkowie twierdzą, że jechał, jak na wyścigu

Tarnowska policja zatrzymała 35-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który w sobotni (18 marca) wieczór spowodował wypadek na autostradzie A4 w Bobrownikach Wielkich. W wyniku zdarzenia zmarł 46-letni mężczyzna, który był pasażerem auta prowadzonego przez kompletnie pijanego kierowcę.

📢 W manowskim lesie znaleziono ludzkie szczątki. Śledczy podejrzewają, że to może być Elżbieta Giedo

Mężczyzna, który wybrał się na weekendowy spacer do lasu koło Manowa, zauważył ludzką czaszkę. Natychmiast wezwał policję. Śledczy podejrzewają, że znalezione szczątki mogą należeć do zaginionej rok i 8 miesięcy temu Elżbiety Giedo.

📢 Najnowsze zdjęcia z budowy drogi ekspresowej S6 na Drętowie w Lęborku. Droga ma kosztować prawie 720 milionów złotych

Z tygodnia na tydzień obserwujemy postęp prac na terenie budowy drogi ekspresowej S6 na odcinku Bożepole Wielkie - Leśnice. Tym razem zajrzeliśmy z dronem na Drętowo w Lęborku. Pierwsze pojazdy pojadą nową trasą w 2025 r.

📢 Oto jak wyglądał Koszalin w latach 80-tych i 90-tych XX wieku. Mamy archiwalne zdjęcia Krzysztofa Sokołowa

Jak Koszalin wyglądał w latach 80-tych i 90-tych XX wieku? Tego dowiesz się z wyjątkowych archiwalnych zdjęć Krzysztofa Sokołowa. To już kolejna porcja fotografii, które naszej redakcji udostępnił nam ten znany koszaliński fotograf.

📢 Złoto Bałtyku. Wspaniałe bursztyny budzą podziw poszukiwaczy. Zobacz jakie OLBRZYMY znajdowane są na plażach Bałtyku. Niesamowite ZDJĘCIA

Zobaczcie bursztyn ważący ponad 3 kg oraz wspaniałą kolejną bryłę - zwaną Królową Bałtyku. Jarosławiec - polski Dubaj nad Bałtykiem i jego skarby! Takimi eksponatami może poszczycić się Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. Zobaczcie też, jak łowcy skarbów z Bałtyku je odnajdują. Robią to w nocy i za dnia.

📢 Tłumy na niedzielnej giełdzie w Koszalinie. Na stoiskach czuć już wiosnę [zdjęcia]

Co przyciąga mieszkańców? Różnorodność! Tu każdy znajdzie coś dla siebie! Zobaczcie co można było dzisiaj kupić na giełdzie w Koszalinie.

📢 Też uważasz, że kiedyś było jakoś fajniej. Te zdjęcia przywołają Twoje najlepsze wspomnienia - 17.03.2023

Znacie facebookowy profil "Kiedyś było jakoś fajniej"? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najfajniejszych naszym zdaniem zdjęć. Sprawdźcie czy pamiętacie te czasy?

📢 "Miss listów gończych", "piękna szefowa" gangu kiboli. W tym roku minęły trzy lata od zatrzymania Magdaleny K. Trwa jej proces

Gdy zatrzymano Magdalenę K., wyglądała zupełnie inaczej niż na publikowanych w mediach zdjęciach. Zmiana koloru włosów z blond na ciemny nie zmyliła jednak policjantów. W tym roku minęły trzy lata od zatrzymania "miss listów gończych", którą prokuratura oskarża o kierowanie gangiem kiboli Cracovii. Jej proces toczy się przed krakowskim sądem. Na ławie oskarżonych zasiadł też konkubent kobiety: Mariusz Z.

📢 Ależ to były imprezy! Tak bawiliście się w dyskotekach w Koszalinie 15 lat temu [ZDJĘCIA]

Jesteście ciekawi, jak wyglądały imprezy w koszalińskich klubach 10 lat temu? A może pamiętacie te czasy? Zobaczcie wyjątkową fotogalerię z imprez w klubach w Koszalinie w latach 2008-2010!

📢 ONA i ON - Razem więcej niż 7 lat! Sprawdź, kto ma szasnę na zdobycie głównych nagród i awans do ogólnopolskiego finału akcji

Zobacz ranking regionalny prezentujący pary, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. To ten ranking wyłoni zdobywców głównych nagród oraz pary, które awansują do ogólnopolskiego finału i będą mieć szanse na wygranie Citroen C3 i wycieczek do Grecji.

📢 Wyjątkowe znalezisko w Mielnie podczas prac na brzegu Bałtyku [ZDJĘCIA]

Pracownicy firmy Hydrobud, która wzmacnia wybrzeże Bałtyku na wysokości Mielna, chroniąc kurort przed sztormami, wyciągnęli z morza wrak łodzi.

📢 Piękne imprezowiczki na dyskotekach sprzed lat w Koszalinie. Zobacz zdjęcia!

Przypominamy imprezy w koszalińskich dyskotekach w maju 2008 roku. Wybraliśmy zdjęcia najpiękniejszych dziewczyn, które bawiły się w klubach Bajka, Koko-Bongo, Kreślarnia i Plastelina.

📢 KOBIECA TWARZ ROKU Głosowanie rozpoczęte - możesz jeszcze przesłać swoje zdjęcie. Czekają nagrody, a wśród nich trzy Toyoty AYGO X!

Z okazji Dnia Kobiet stworzyliśmy wielką galerię Mieszkanek naszego regionu. 8 marca ich zdjęcia ukazały się na stronach specjalnego dodatku do gazety. W trzech kategoriach pokoleniowych - Córki, Matki i Kobiety dojrzałe - zostaną przyznane tytuły Kobiecej Twarzy Zachodniego Pomorza. Laureatki z każdego miasta i powiatu otrzymają zaproszenia na wyjątkowe wydarzenie - Forum Kobiecości. Czekają na nie także wspaniałe nagrody, a wśród nich trzy samochody Toyota AYGO X!

📢 ONA i ON Głosowanie trwa! Wybieramy najsympatyczniejsze pary. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody.

Z okazji Święta Zakochanych stworzyliśmy galerie szczęśliwych par z naszego regionu. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Koszalin na początku XXI wieku. W niektórych miejscach czas się zatrzymał [archiwalne zdjęcia]

Zobacz koniecznie kolejne zdjęcia z kolekcji Krzysztofa Sokołowa, znanego koszalińskiego fotografa! Pochodzą one z lat 2000-2005.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie