Przegrali krótką ławką. Gwardziści nie dali rady faworytowi

kmb
Piłka ręczna/I liga W 1. kolejce rozgrywek koszalińscy szczypiorniści musieli uznać wyższość faworytów z Wągrowca.

Gwardia mecz zaczęła nieco ospale, nie mogąc złapać właściwego tempa i rytmu. Tego nie bardzo potrafili wykorzystać jednak miejscowi, którzy, choć prowadzili w pierwszych minutach, to nieznacznie, momentami oddając nawet inicjatywę gwardzistom. Dopiero około 20. minuty na parkiecie wyraźniej zaczęła rysować się przewaga Nielby, która osiągnęła 3-bramkową przewagę, utrzymując ją do końca pierwszej części meczu.

Po przerwie do odrabiania strat rzucili się podopieczni trenera Piotra Stasiuka. I zrobili to na tyle skutecznie, że w 51. minucie doprowadzili do remisu 21:21. Na ostateczny zryw zabrakło jednak sił, a końcówka należała do gospodarzy. Ci wykorzystali pochopne, niecelne rzuty gwardzistów i problemy na rozegraniu (brakowało zmienników). I choć najskuteczniejszym graczem na parkiecie był nowy nabytek Gwardii, Kola Maliarewicz, a skuteczność z rzutów karnych była przyzwoita (sześć wykorzystanych, jedno pudło), to nie wystarczyło, by sprawić niespodziankę w Wągrowcu.

- Zagraliśmy jak równy z równym z jednym z faworytów do wygrania ligi - powiedział trener Stasiuk. - Szacunek dla chłopaków, że wytrzymali trudy tego meczu, bo przecież w przeciwieństwie do rywali, dysponowaliśmy krótką ławką, zwłaszcza na rozegraniu. I to jest główna przyczyna naszej przegranej. Nie byliśmy zespołem gorszym. Szkoda wyniku, szkoda straconych punktów, ale z optymizmem patrzę na dalszą część sezonu. Myślę, że niejednej wyżej notowanej drużynie mocno damy się we znaki - podsumował.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Mazur Sierpc - Stal Gorzów 25:24 (14:13), GKS Żukowo - Sambor Tczew 32:25 (17:8), Warmia Energa Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg 32:24 (14:12), ZPRP Gdańsk - Jurand Ciechanów 24:23 (8:9).

Nielba Wągrowiec - Gwardia Koszalin 25:23 (15:11) Nielba: Gawlik, Zanto - Gregor 7, Gąsiorek 7, Świerad 4, Smoliński 1, Adamski, Skrzypczak 2, Hoffmann 1, Widziński 2, Witkowski, Matlach 1.
Gwardia: Fiodor, Bugaj, Rycharski - Bereżny 1, Hetig, Karnacewicz 2, Kiciński 4, Jakutowicz 7, M. Kamiński, Maliarewicz 9, Dzierżawski.