Przegrali u siebie po dogrywce

Oskar Rybicki (nr 5) mógł przesądzić o wygranej KUKS-u.
Oskar Rybicki (nr 5) mógł przesądzić o wygranej KUKS-u. Jacek Wójcik
Siódma kolejka rozgrywek o wejście do II ligi mężczyzn.

Pierwszej w tym sezonie porażki na własnym parkiecie doznali w 7. kolejce spotkań o awans do II ligi koszykarze KUKS Koszalin. Po zaciętym meczu i dogrywce ulegli Gryfowi Goleniów 70:73. W pierwszej połowie oglądano wyrównaną grę.

Prowadzenie kilka razy przechodziło z rąk do rąk, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Po zmianie stron goście szybko odskoczyli na 9 punktów (23. min - 33:42).

Od tego momentu podopieczni trenerów Józefa Janiela i Zbigniewa Pietrzaka zmuszeni byli gonić wynik. Udało się w 35. min, gdy po punktach Damiana Kropisza objęli prowadzenie 59:58. Do końca regulaminowego czasu gry toczyła się zacięta walka. KUKS z powodu fauli stracił Kropisza, Jędrzeja
Graja oraz Szymona Kiwilszę. Obie drużyny fatalnie wykonywały rzuty wolne. KUKS trafił tylko 2 z ostatnich 6, a Gryf 1 na 4. Przy remisie 65:65 po dwie próby spudłowali Marcin Żylak (Gryf ) i Oskar Rybicki (KUKS). Dogrywkę lepiej rozpoczęli gospodarze.

Po trafieniu Adama Kadeja było 70:65 w 43. min. Końcówka należała do gości, którzy zdobyli 8 pkt