Przegrupowania w szczecineckiej PO

  Przegrupowania w szczecineckiej PO

  Rajmund Wełnic

  Głos Koszaliński

  Jerzy Kania

  Jerzy Kania ©Rajmund Wełnic

  Jerzy Kania nie jest już szefem klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Szczecinku. Zastąpił go radny Marcin Kaszewski.
  Jerzy Kania

  Jerzy Kania ©Rajmund Wełnic

  - Rezygnację złożyłem z powodów osobistych, żadnych innych – powiedział nam Jerzy Kania, radny klubu Platformy Obywatelskiej, do niedawna jego przewodniczący. Katarzyna Dudź, szefowa całej Rady Miasta Szczecinka, także z ramienia PO, zapowiedziała, że wybór nowego przewodniczącego dokona się niebawem.

  Czy te zmiany mają związek z przetasowaniami na lokalnej scenie politycznej? W rozmowie z „Głosem” burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas nie ukrywał, że podwójne wybory uzupełniające do Rady Miasta, które odbyły się w minionym rokiem były testem nowego szyldu (Łączy nas miasto), pod którym skupiają się ludzie z jego środowiska, blisko PO, ale niekoniecznie będący jej członkami.

  - PO nie jest partią rządzącą, ewoluuje cały czas, a w którą stronę, to dziś doprawdy trudno przewidzieć – mówił burmistrz i jednocześnie szef powiatowych struktur Platformy.

  - I trudno powiedzieć, czy wszystkim nam będzie się to podobać. To duża niewiadoma i tak, z pełną premedytacją startowaliśmy pod nowym szyldem. Na szczeblu lokalnym ta „warszawska polityka” nas nie za bardzo interesuje. Ludzie skupiają się wokół realnych problemów do rozwiązania. Szyld „Miasta z Wizją” i „Łączy Nas Miasto” to znak rozpoznawczy ludzi zainteresowanych przyszłością Szczecinka, a jednocześnie bojących się przyszłości jaką miastu mogą zafundować ci skupieni w opozycyjnym Razem dla Szczecinka. Interesuje nas nie duża polityka, ale Szczecinek. Zrobimy wszystko, aby nie dopuścić RdS do władzy, bo uważamy, że są skrajnie szkodliwi dla miasta.

  Test wypadł pół na pół – raz wygrała kandydatka ŁnM Renata Rak, raz jego kandydat (Marek Bogdanowicz) przegrał.
  Na dziś układ sił w szczecineckim samorządzie jest jasny – klub PO ma miażdżacą przewagę liczy aż 14 członków w 21-osobowej Radzie Miasta. Wspiera go też radna z ŁnM, a i radnego niezależnego Janusz Rautszko trudno zaliczyć do opozycji. Tę reprezentuje pięciu radnych Razem dla Szczecinka.

  Wybory samorządowe jednak już za 2 lata. Jerzy Hardie-Douglas raczej na 100 procent wykluczył swój ponowny start w wyborach burmistrzowskich i oficjalnie na naszych łamach namaścił na swojego następcę wiceburmistrza Daniela Raka. Przesunięcie ciężaru decyzji i publicznych wystąpień reprezentujących stanowisko ratusza na rzecz zastępcy burmistrza widać zresztą już od jakiegoś czasu.

  Na dziś wszystko wskazuje, że jego rywalem w wyborach w roku 2018 będzie Wiesław Suchowiejko, były poseł i eks-polityk PO, który odszedł z tej partii po rewelacjach programu TVN24 o kulisach szczecineckiej władzy. Swojego kandydata oczywiście wystawi także opozycja zjednoczona pod szyldem RdS – tu decyzje jeszcze nie zapadły, ale mówi się, że do walki o fotel burmistrza może stanąć posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Golińska lub radny Marcin Bedka.


  Popularne na gk24:  Zobacz także: Szczecinek: Dworzec PKP w remoncie

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (133)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (133) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecinka

  Wideo ze Szczecinka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie