Jak się dowiedzieliśmy w koszalińskim ratuszu, na osiem lokali część z nich została oddana do użytku. To kantor, dwa sklepy, a do tego toaleta publiczna, która jest liczona jako dodatkowa powierzchnia pod usługi.
- Na otwarcie czeka jeszcze pięć lokali - informuje Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina.
- W nich konieczne było, z uwagi na charakter przewidzianych tam usług, zorganizowanie dodatkowych ujęć wody. Zajmuje się tym Zarząd Budynków Mieszkalnych, który administruje lokalami. Usługi, o których mowa, to przede wszystkim gastronomia, w tym punkt ze sprzedażą świeżych wyciskanych soków owocowych, czy z tostami. Będzie tu także otwarty zakład fryzjerski.
- Prace mają potrwać dosłownie kilka dni. Wkrótce te lokale, które obecnie nie są jeszcze dostępne dla klientów, powinny być również otwarte - dodaje Robert Grabowski.
Przejście podziemne, które prowadzi od ul. Dworcowej do dworca PKP, zostało oddane do użytku w ubiegłym roku. Koszt całości to ponad 3,6 mln złotych. Wykonawcą była firma PBO Flens.
Teraz miasto czeka na kolejne kroki ze strony PKP w sprawie przebudowy dworca kolejowego. Zgodnie z deklaracją przedstawicieli spółki PKP i rządu, nowy obiekt ma być gotowy w 2023 roku.
Z kolei mieszkańcy ul. Dworcowej, i nie tylko, czekają też na rewitalizację ul. Dworcowej, by ta mogła się w końcu stać wizytówką miasta. Tu na razie nie ma terminu.
Przejście podziemne przy dworcu PKP w Koszalinie otwarte [ZDJĘCIA]
Gorąca decyzja! Dworzec PKP w Koszalinie będzie budowany od zera
Zobacz także Wręczenie stypendiów sportowcom z Koszalina
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?