Przełamanie Gwardii Koszalin. Sytuacja nadal trudna [zdjęcia]

Ponad 4,5 miesiąca czekali na wygraną w ligowym meczu piłkarze Gwardii Koszalin. Udało się w 24. kolejce.

Od 11 listopada trzeci zespół poprzednich rozgrywek nie mógł sięgnąć po wygraną na zielonej murawie. Jedyny komplet punktów otrzymał za walkowera z wycofanym Chemikiem Police. Po 21. kolejce władze Gwardii zdecydowały się na zmianę na stanowisku trenera, powierzając je po niemal rocznej przerwie Tadeuszowi Żakiecie.

Pod wodzą T. Żakiety koszaliński zespół zremisował przed tygodniem z Gryfem w Słupsku 1:1. W odniesieniu zwycięstwa przeszkodził głównie brak skuteczności, ale też nieudana interwencja bramkarza w końcówce meczu. W 24. kolejce skuteczność uległa poprawie, chociaż wciąż pozostawia sporo do życzenia. Po raz drugi na wiosnę udało się za to zachować czyste konto.

- Mieliśmy wygrać. To był główny cel - powiedział trener Żakieta. - Były momenty fajnej gry. W defensywie udało się wreszcie zagrać na zero. Goście byli praktycznie bez groźnych sytuacji. Defensywa spisała się na piątkę.

Pierwszy gol padł po zaskakującym strzale Roberta Ziętarskiego, który całkowicie zaskoczył bramkarza gości. Mimo podejmowanych prób podwyższenia, rezultat 1:0 utrzymał się do przerwy. Wygraną przypieczętował gola Przemysława Brzeziańskiego na koniec pierwszego kwadransa drugiej połowy.

– Mam nadzieję, że tym golem Brzezian się odblokował - powiedział T. Żakieta. Napastnik Gwardii, dla którego było to dziewiąte trafienie w sezonie, nie zdobył gola w ostatnich pięciu spotkaniach. Na wiosnę trafił wcześniej tylko w pierwszym meczu z Bałtykiem Gdynia (2:3).

Pomimo wygranej sytuacja Gwardii nadal jest bardzo trudna. Do bezpiecznego na tę chwilę 8. miejsca w tabeli traci 6 pkt, a do szóstej lokaty, która gwarantuje pozostanie w III lidze aż 10 oczek.

Gwardia Koszalin – Wierzyca Pelplin 2:0 (1:0)
1:0 Ziętarski (11.), 2:0 Brzeziański (60.).
żółta kartka: Dondera.

Gwardia: Budnik – Dondera, Szałek, Wojciechowski, Oleszczuk, Shimmura, Ziętarski (78. Wólkiewicz), Kołodziejski (65. Słowiński), Szkopiński (65. Ginter), W. Wójcik, Brzeziański.