Przełamanie Leśnika Manowo z osłabioną ekipą ze Szczecina

kmb
Długo, bo aż sześć kolejek musieli czekać piłkarze Leśnika na zwycięstwo. Wcześniej podopieczni trenera Tomasza Chrupałły przegrywali czterokrotnie i dwa razy remisowali, zsuwając się tym samym do dolnej połowy tabeli. Teraz, po meczu w ramach 33. kolejki rozgrywek, wreszcie mogli się cieszyć.

Najpierw lewą stroną przedarł się Adrian Szatkowski, który wyłożył piłkę Mateuszowi Asmanowi, a ten nie miał problemów z trafieniem z najbliższej odległości. Następnie przytomną prostopadłą asystą popisał się Krzysztof Stępniak. Piłkę dostał Asman, który w sytuacji sam na sam sprytną podcinką pokonał golkipera gości.

Osłabionego Jezioraka, który do Manowa przyjechał osłabionym składem i do ostatniej kolejki drżeć musi o utrzymanie, stać było tylko na jednego gola. W wyniku nieudanej pułapki ofsajdowej gospodarzy sytuację sam na sam wykorzystał Patryk Gawiński. W drugiej połowie przyjezdnych dobił Adrian Szatkowski, wykorzystując sytuację sam na sam po asyście Mateusza Myślińskiego.
Gospodarze mecz kończyli w osłabieniu, bowiem dwie żółte kartki za niesportowe zachowanie otrzymał kapitan Myśliński.

Leśnik Manowo - Jeziorak Szczecin 3:1 (2:1) Bramki: 1:0 i 2:0 Asman (15. i 28.), 2:1 Gawiński (30.), 3:1 Szatkowski (63.).
Leśnik: Rutecki - Asman (78.Sulima), Bać (70. Ozymko), Jakubowski, Maciukajć, Myśliński, Rakowski (85. Marczak), Sorbian, Stępniak, Szatkowski (85. Tkacz), Zdanowicz.