W piątek w gabinecie prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego podpisana została umowa o współpracy, której celem jest powołanie wspomnianego Centrum Kompetencji Przemysłu Przyszłości. Poza prezydentem Koszalina dokument podpisali także rektor Politechniki Koszalińskiej Tadeusz Bohdal, Mirosław Kamiński - prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA z siedzibą w Słupsku oraz Przemysław Stefanowski, prezes Parku Technologicznego SA w Koszalinie.

Wszystko odbyło się w obecności Andrzeja Soldatego, pełnomocnika premiera Mateusza Morawieckiego ws. programu „Przemysł 4.0”. Program ten ma wspierać nowe technologie i częściowo w oparciu o niego tworzone będzie Centrum, które będzie pełnić rolę ośrodka szkolenia i przekazywania praktycznej wiedzy o dostępnych technologiach. Swoim obszarem działania obejmie Pomorze Środkowe. Demonstracyjne stanowiska technologiczne tworzone będą w pierwszej kolejności w Koszalinie, Słupsku i Szczecinku. Podobne ośrodki będą powstawać sukcesywnie w całym kraju. W Koszalinie koordynatorem programu ma być Park Technologiczny.

- Jesteśmy na początku drogi, zapraszamy przedsiębiorców, organizacje biznesowe do współpracy - mówiła Małgorzata Kmita, członek zarządu Parku Technologicznego.

POLECAMY:

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego