Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przyjechał sprzęt na inscenizację w Koszalinie [wideo]

red
Przed Archiwum Państwowym zaparkował niewielki pojazd opancerzony.
Przed Archiwum Państwowym zaparkował niewielki pojazd opancerzony. Kadr z filmu
W czwartek po godz. 15 przed siedzibą Archiwum Państwowego w Koszalinie zaparkował... niewielki czołg. Ma on wziąć w piątek udział w inscenizacji podczas uroczystości Święta Niepodległości.

Przypomnijmy, program obchodów jest bogaty. Rozpocznie się o godzinie 10 mszą św. w intencji Ojczyzny (katedra p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny). O tej samej godzinie rozpocznie się nabożeństwo ekumeniczne w intencji Ojczyzny (parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, kaplica Jezusa Dobrego Pasterza, ul. Połczyńska 1). Godzinę później rozpocznie się manifestacja patriotyczna - będzie to przemarsz uczestników mszy i nabożeństwa przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

O 11.20 rozpocznie się inscenizacja historyczna - „Niepodległość w trzech odsłonach”, epizod I: rozbrajanie Niemców w Warszawie w 1918 r. (parking przed Delegaturą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Andersa).

O 11.40 rozpocznie się uroczysty apel połączony z defiladą (plac Zwycięstwa - pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, organizatorzy: prezydent Koszalina, Garnizon Koszalin. O 13 - kolejna inscenizacja „Niepodległość w trzech odsłonach” - epizod II: wystąpienie Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w grudniu 1918 r. (balkon kamienicy przy ul. Piłsudskiego vis-à-vis placu Zwycięstwa).

O 13.10 rozpocznie się na ulicach centrum Koszalińska Parada Niepodległości; trasa ulicami: Zwycięstwa, 1 Maja, Połczyńska (w kierunku Archiwum Państwowego przy ul. Skłodowskiej). Poprowadzą ją bębniarze na platformie, a za nimi dołączą mieszkańcy, na końcu przejadą pojazdy ze Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „Klasyczny Koszalin” oraz motocykle z Klubu Motocyklowego Adventure i rowerzyści.

Kolejna inscenizacja rozpocznie się o 13.40 - „Niepodległość w trzech odsłonach” epizod III: powszechna mobilizacja do walki o granice Polski z lipca 1920 r. (Archiwum Państwowe przy ul. Skłodowskiej). 13.50 - 15 to część artystyczna (Archiwum Państwowe; tu przewidziano także wystawy oraz konkursy dla mieszkańców). O 19 zapłonie pomnik Hasiora przy ul. Gdańskiej. Tu także ze spektaklem „Teatr Ognia” wystąpią harcerze.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo