PŚ w strzelectwie. Sukcesy Biało-Czerwonych podczas zawodów w Limie

Łukasz Konstanty
Kadr z finałowej rywalizacji z udziałem Klaudii Breś
Dobre wieści napłynęły do Polski ze stolicy Peru - Limy. Biało-Czerwoni rywalizujący w strzeleckim Pucharze Świata w czwartek i piątek łącznie dwukrotnie stanęli na podium.

Klaudia Breś blisko pucharowego triumfu

Jako pierwsza sukces zanotowała Klaudia Breś. W konkurencji pistolet pneumatyczny 10 metrów Polka wygrała zarówno rundę kwalifikacyjną, jak i część wyłaniającą finalistki zawodów. W decydującym o końcowym triumfie pojedynku Polka przegrała jednak 12:16 z Chinką Ranxin Jiang i ostatecznie zakończyła zawody na drugiej pozycji.

Julita Borek, druga ze startujących naszych przedstawicielek, zajęła 15. miejsce i odpadła po serii kwalifikacyjnej. Wśród panów w tej konkurencji mieliśmy tylko jednego przedstawiciela - Oskar Miliwek kwalifikacje zakończył na 22. pozycji i nie awansował do kolejnej rundy.

Miejsce na podium w rywalizacji drużyn mieszanych

Biało-Czerwoni zanotowali także sukces w zmaganiach z udziałem drużyn mieszanych. W konkurencji karabin pneumatyczny trzecie miejsce w kwalifikacjach zajęli Aneta Stankiewicz i Tomasz Bartnik. Lokata ta dała polskiemu duetowi prawo rywalizacji o miejsce na najniższym stopniu podium. Nasi zawodnicy nie zawiedli, pokonali duet z Norwegii (Jeanette Duestad i Jon-Hermann Hegg) 16:10 i zapewnili sobie trzecią lokatę w końcowej klasyfikacji. Drugi ze startujących polskich zespołów - Julia Piotrowska i Maciej Kowalewicz - uplasował się na 20. miejscu.

W konkurencji pistolet pneumatyczny naszemu zespołowi zabrakło nieco szczęścia. Klaudia Breś i Oskar Miliwiek zakończyli kwalifikacje na piątym miejscu, minimalnie przegrywając walkę o prawo rywalizacji o miejsce na najniższym stopniu podium.

Zawody w Peru potrwają do poniedziałku. Na sobotę przewidziano zmagania kobiet i mężczyzn w konkurencji karabin pneumatyczny 10 metrów.