Łukasz Konstanty
Tomasz Pilch po raz drugi w 2023 roku stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Fot. Andrzej Banaś
Tomasz Pilch zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Eisenerz. Urodzony w 2000 roku Polak po raz drugi w 2023 roku stanął na podium - tydzień wcześniej zajął drugą lokatę w Sapporo.

Dominacja Austriaków w Eisenerz

Niedzielne zawody w Eisenerz zdominowali Austriacy. Zwyciężył Ulrich Wohlgenannt, który w przeszłości przyzwoicie radził sobie w zawodach Pucharu Świata (w poprzednim sezonie w Lahti zajął czwarte miejsce), drugą lokatę zajął Maximilian Steiner, zaś na czwartej pozycji uplasował się Stefan Rainer. W czołowej dziesiątce zawody zakończyło łącznie aż siedmiu skoczków z kraju gospodarza weekendowych zawodów.

Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Pilch, który w niedzielę oddał skoki na odległość 104 i 102 m (rywalizowano na skoczni HS 109). Pozostali Polacy wypadli przeciętnie. W drugiej serii wystąpili jeszcze Jan Habdas (19. lokata) i Stefan Hula (21. pozycja), pozostali rywalizację zakończyli po jednym skoku.

Słaby występ polskich skoczków w sobotę

W Eisenerz rywalizowano także w sobotę. Najlepiej tego dnia spisał się Habdas, który uplasował się na 11. pozycji. Młody polski skoczek po pierwszej serii był co prawda czwarty, w finałowej części rywalizacji oddał jednak słabszy skok i osunął się w klasyfikacji. Punkty Pucharu Kontynentalnego zdobyli także Tomasz Pilch (17. miejsce), Stefan Hula (18. lokata) i Kacper Juroszek (27. pozycja). Wygrał Steiner.

W klasyfikacji generalnej PK w skokach narciarskich najwyżej plasuje się Pilch, który zajmuje 17. lokatę (191 punktów). Liderem jest Norweg Joacim Oedegaard Bjoergen. Kolejne zawody odbędą się w dniach 11-12 lutego w niemieckiej miejscowości Oberwiesenthal.