Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Kabat Słupsk został zwycięzcą jedenastego finału Pucharu...

Puchar Ligi KALK pojechał do Słupska [ZDJĘCIA]

Kabat Słupsk został zwycięzcą jedenastego finału Pucharu Ligi Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Przed rokiem po raz pierwszy Puchar Ligi wygrała drużyna spoza Koszalina, Basket Białogard. W tym roku pierwszy raz w historii finałów PL w decydującej rozgrywce zabrakło drużyny z Koszalina. Obrońcy trofeum, grający w tym sezonie KALK jako Powiat Białogardzki, rywalizował z drużyną ze Słupska.

Po zremisowanej pierwszej kwarcie 14:14, w dwóch kolejnych przewagę uzyskali słupszczanie. Na ostatnie 10. minut meczu wyszli z przewagą 14 pkt i pomimo ambitnej walki ze strony zawodników z Białogardu, nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

Jak co roku koszykarscy amatorzy rywalizowali o trofeum im. Michała "Chasia" Zańczuka razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zmaganiom na parkiecie towarzyszyły licytacje na rzecz WOŚP. Do zdobycia były różne gadżety koszykarskie i nie tylko. W sumie na konto 28. edycji Wielkiej Orkiestry trafiło 6947,01 zł!

Powiat Białogardzki - Kabata Słupsk 69:79 (14:14, 20:31, 13:16, 22:18)
Powiat: Raszpunda 22, Baranowski 17 (2x3), Skoczyk 13 (1x3), Gajdziel 8, Michalak 5, Witkowski 3, Pakuszto 1, Nastula 0.
Kabat: Izraelski 18 (2x3), Mieczkowski 17, Świdziński 14 (1x3), Kukliński 10 (2x3), Magnuszewski 10, Grajek 6, Bartnik 2, Królikiewicz 2.

Przełomowy rok dla Wiedźmina 4. Gra wejdzie w fazę produkcyjną!