Puchar Polski: Astra, Bałtyk i Gwardia w półfinałach

Karol Sochaj (z prawej) otworzył rezultat pucharowego spotkania Gwardii z Dębem Dębno. Dawid Jaśkiewicz
Trzy zespoły z naszego regionu pozostały w grze o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Najgoręcej było w Chwiramie, gdzie decydowały rzuty karne.

Pewnie po awans sięgnęła Gwardia Koszalin. Trzecioligowcy pokonali na wyjeździe wicelidera IV ligi, Dąb Dębno 4:1 (2:0). W pierwszej połowie gole zdobyli Karol Sochaj (30. minuta) i Fabian Słowiński (36.). Po zmianie stron kontaktowego strzelili miejscowi, ale Norbert Neumann (75.) i Jakub Zejglić (83. karny) pozbawili ich złudzeń.

Na placu boju pozostał też drugi koszaliński zespół, Bałtyk. Podopieczni Marcina Bednarka pokonali czwartoligowego Osadnika Myślibórz 2:0 (0:0) po golach Konrada Romańczyka i Roberta Ziętarskiego.

Wielkie emocje w Chwiramie. Miejscowy Sad, rewelacja tej edycji PP, był o krok od wyeliminowania trzecioligowej Astry Ustronie Morskie. Spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 2:2, a goście przy prowadzeniu 2:0 nie wykorzystali karnego. W dogrywce obie drużyny zdobyły po jednym golu i do wyłonienia potrzebne były rzuty karne. W nich trzecioligowcy pokonali występujących w regionalnej okręgówce gospodarzy 5:4.

W czwartym meczu Piast Karsko przegrał z Energetykiem Gryfino 1:3.

W zaplanowanych na 27 bm. półfinałach Gwardia zmierzy się z Astrą, a Bałtyk z czwartoligowym Energetykiem. Możliwe są zatem derby Koszalina w finale rozgrywek!