Puchar Polski KOZPN. Bałtyk II Koszalin - Wiekowianka Wiekowo 7:0 [zdjęcia]

djas
Bałtyk II Koszalin (białe koszulki) rozbił na swoim boisku Wiekowiankę Wiekowo aż 7:0. Dawid Jaśkiewicz
W meczu trzeciej rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu KOZPN, rezerwy Bałtyku Koszalin rozbiły na swoim boisku Wiekowiankę Wiekowo aż 7:0. Gospodarze przystąpili do tego spotkania w składzie złożonym niemal wyłącznie z zawodników występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Pierwsza część spotkania była jeszcze wyrównanym widowiskiem. W kilku znakomitych sytuacjach znalazł się Michał Plata, a w odpowiedzi na bramkę Bałtyku groźnie uderzali Paweł Gogół oraz Grzegorz Szynkowski. Wynik meczu w czterdziestej drugiej minucie otworzył Kacper Wąsowicz. Skrzydłowy gospodarzy popisał się znakomitym uderzeniem z narożnika pola karnego. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce. Tuż po przerwie ten sam zawodnik precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego i przewaga gospodarzy sięgnęła dwóch trafień. Podopieczni Mariusza Lenartowicza rozkręcali się wraz z upływającym czasem. Między 67 a 73 minutą młodzi gracze Bałtyku strzelili trzy kolejne gole. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Czapłygin, Wiktor Naworski oraz Tomasz Pasieka (z rzutu karnego). Zespół z Wiekowa szukał swoich szans na strzelenie honorowej bramki. W jednej z sytuacji w polu karnym gospodarzy doszło do olbrzymiego zamieszania, a Sebastiana Skrzyńskiego dwukrotnie od straty gola uratowała poprzeczka. Szóstą bramkę dla Bałtyku po kombinacyjnej akcji zdobył Mateusz Czapłygin. Tuż przed końcowym gwizdkiem hat-tricka skompletował Kacper Wąsowicz. Bałtyk II Koszalin - Wiekowianka Wiekowo 7:0 (1:0)