Puchar Polski KOZPN: Kotwica Kołobrzeg zwycięża w Koszalinie [wideo, zdjęcia]

Piłkarze Gwardii Koszalin tak jak przed rokiem przegrali finałowy mecz Pucharu Polski edycji Koszalińskiego OZPN. Trofeum wzniósł po meczu kapitan Kotwicy Marcin Dymek.
Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg

Spotkanie finałowe w pierwszych 45 minutach nie porwało kibiców. Obie drużyny grały ostrożnie, nie podejmując większego ryzyka.

W 28 min Kotwica objęła prowadzenie po pierwszej groźnej akcji. Maciej Ropiejko dośrodkował z lewej strony, a Sebastian Szych uderzeniem z powietrza pokonał Igora Rumiancewa.

W końcówce pierwszej połowy bliski wyrównania był po strzale głową Jacek Magdziński.

Ciekawsze było drugie 45 minut. Doskonałych okazji dla Gwardii nie wykorzystali Leszek Pazdur (68.) i Paweł Nowacki (80.). W międzyczasie wynik podwyższył Ropiejko po dośrodkowaniu Lilo (68.).

Gol Macieja Stańczyka w 89 min sprawił, że na stadionie Gwardii oglądaliśmy emocjonującą końcówkę. Finisz Gwardii był jednak spóźniony i mecz zakończył się wygraną kołobrzeżan 2:1.

Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:1)
0:1 Szych (28.), 0:2 Ropiejko (72.), 1:2 Stańczyk (89.).

Gwardia: Rumiancew - Stańczyk, Khady, Dondera (65. Więckowski), Pakosz, Izmajłowicz (46. Ignaszewski), Pazdur (72. Saliwon), Rokicki, Nowacki, Wojciechowski (46. Ikegami), Magdziński.

Kotwica: Struś - Sarna, Dymek, Augustyniak, Rudziński, Preizner (46. Staniszewski), Żdanow, Szych (69. Rydzak), Lilo (81. Stróż), Cebulski (46. Skwara), Ropiejko.