Puchar Polski: Łatwe zwycięstwo AZS Koszalin w Jaworznie

W pucharowym meczu więcej minut dostali zmiennicy m.in. Łukasz Wiśniewski.
W pucharowym meczu więcej minut dostali zmiennicy m.in. Łukasz Wiśniewski. Fot. Jacek Wójcik
W rozegranym w niedzielę meczu 4. rundy Pucharu Polski koszykarzy, AZS Koszalin bez problemów pokonał drugoligowy zespół 91:57 (25:13, 24:23, 20:10, 22:11).

Spotkanie w Jaworznie nie miało większej historii. Akademicy rozpoczęli je podstawowym składem, który w pierwszej kwarcie wypracował 12-punktową przewagę. Później grali zmiennicy, powiększając rozmiary wygranej.

- Zmiennicy dobrze zafunkcjonowali i odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Ważne, że udało się je uzyskać bez forsowania podstawowych zawodników, zmęczonych po meczu ze Sportino. Nie potraktowaliśmy jednak wyjazdu do Jaworzna jako wycieczki. Zagraliśmy z respektem dla przeciwnika - podkreślił drugi trener Wojciech Królik.

W spotkaniu tym nie wystąpił tylko kapitan zespołu, Igor Milicić, który po sobotnim meczu miał problemy z nogą. Kolejne mecze Pucharu Polski odbędą się w najbliższą środę, a jeden 6 stycznia (Anwil Włocławek - Znicz Jarosław). Kolejnego rywala AZS pozna 8 stycznia, a mecze 1/4 finału odbędą się 20 stycznia.

MCKiS Termo-Rex Jaworzno - AZS Koszalin 57:91 (13:25, 23:24, 10:20, 11:22)
AZS: Metelski 12, Kuebler 8 (2x3), Surmacz 8, Reese 4, Swanson 2 - Wiśniewski 22 (3x3), Tica 12, Balcerzak 9 (2x3), Urbański 6, Stępień 4, Diduszko 4.