Puchar Polski: ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź - AZS Koszalin 72:93

Vladimir Tica w ataku był nie do zatrzymania.
Vladimir Tica w ataku był nie do zatrzymania. Fot. Jacek Wójcik
Łatwe zwycięstwo odnieśli koszalińscy akademicy nad wiceliderem I ligi w 3. rundzie Pucharu Polski.

Koszaliński zespół odniósł zwycięstwo po serii siedmiu porażk z rzędu na parkietach ekstraklasy. Gospodarze tylko w pierwszej kwarcie i na początku drugiej utrzymywali kontakt punktowy. Później zaznaczyła się wyraźna przewaga koszalińskiej drużyny. Po 20. minutach spotkania AZS prowadził 45:33, a po trzecie kwarcie 69:48. Najwyższe prowadzenie AZS w tym spotkaniu osiągnął w ostatniej kwarcie (83:60).

W całym spotkaniu w ataku nie do zatrzymania był Vladimir Tica (25 pkt, 8/9 z gry, 9/9 z osobistych). Cztery razy z dystansu trafił Sebastian Balcerzak (na 7 rzutów). Podkreślić warto bardzo dobra skuteczność AZS z rzutów osobistych (26/29).

ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź - AZS Koszalin 72:93 (20:23, 13:22, 15:24, 24:24)
AZS: Reese 15 (1x3, 8 zb.), Surmacz 14, Kuebler 10 (2x3, 6 as.), Swanson 10 (2x3, 4 prze.), Milicić 0 (4 as.) - Tica 25 (2 bl.), Balcerzak 12 (4x3), Wiśniewski 4, Urbański 3, Diduszko 0, Stępień 0.
Najwięcej dla ŁKS: Kenig 14, Kalinowski 13.