Puchar Polski: Znicz Basket Pruszków - Kotwica Kołobrzeg 78:70

Pod nieobecność podstawowych zawodników więcej minut na parkiecie spędzili rezerwowi Kotwicy m.in. Haris Danesi Fot. Jacek Wójcik
Obrońca Pucharu Polski, zespół Kotwicy Kołobrzeg, został wyeliminowany z rozgrywek przez pierwszoligowca

Grający w mocno rezerwowym składzie, kołobrzeżanie ulegli po dogrywce w Pruszkowie Zniczowi Basketowi 70:78. Kotwica pojechała na mecz 3. rundy PP bez całej wyjściowej piątki. Obok kontuzjowanego Łukasza Diduszki trener Paweł Blechacz nie zabrał również Darrella Harrisa, Omni Smitha, Łukasza Wichniarza i Piotra Stelmacha.

Mimo osłabień jego zespół mógł pokusić się o wygraną w Pruszkowie. Goście prowadzili do połowy trzeciej kwarty. W końcówce Znicz doszedł kołobrzeżan, ale w 40. min Kotwica miała 3 pkt przewagi (65:62). Goście pozwolili miejscowym na rzut za 3 punkty, by następnie ulec rywalom w dogrywce.

Znicz Basket Pruszków - Kotwica Kołobrzeg 78:70 (15:18, 10:14, 16:20, 24:13, d. 13:5)
Kotwica: Freeman 17 (16 zb.), Bręk 16 (2x3, 8 zb., 7 as.), Danesi 14, McFarlin 12 (17 zb.), Rduch 3 - Matys 4, Złoty 4.
Najwięcej dla Znicza: Czubek 17, Weatherspoon 13.