Puchar Polski ZZPN: awans Kotwicy, Astry i GKS Manowo [ZDJĘCIA]

Piłkarze Astry Ustronie Morskie (białe stroje) jako jedyny zespół z okręgówki przebili się do ćwierćfinału PP Jacek Wójcik
W środę rozegrano mecze 6. rundy Pucharu Polski ZZPN. W piątek losowanie ćwierćfinałów.

Do niespodzianki doszło w Ustroniu Morskim, gdzie występująca w okręgówce Astra pokonała grającego w IV lidze Zefira Wyszewo. Gospodarze prowadzili do przerwy po strzale Marka Skowyry z rzutu wolnego. W II połowie kolejne bramki zdobyli po kontratakach Mariusz Skok i Przemysław Saliwon. Zefir odpowiedział golem Antoniego Tomczaka, a w końcówce kontaktowe trafienie uzyskał Sławomir Bieniek. Wynik 3:2 już się nie zmienił. Astra jest jedynym zespołem spoza III i IV ligi, jaki pozostał w pucharowej rywalizacji w sezonie 2021/22.

W Dygowie czwartoligowy Rasel wyraźnie przegrał z liderem III ligi, Kotwicą. Goście prowadzili do przerwy 2:0 po trafieniach Dominika Chromińskiego i Dawida Cempy. Po zmianie stron duet ten dołożył po jeszcze jednym golu i skończyło się 4:0.

W starciu dwóch zespołów z IV ligi, GKS pokonał w Manowie Olimp Gościno 2:0 (0:0). Gospodarze objęli prowadzenie po dośrodkowaniu Jakuba Kozłowskiego i strzale Damiana Zawieruchy. Kilka minut później zamienili się rolami w akcji, po której GKS ustalił wynik.

Bez gry awansował Orzeł Wałcz. Sokół Karlino zrezygnował z wyjazdu do Wałcza ze względu na problemy kadrowe.

Wyniki:

Rasel Dygowo - Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:2)
0:1 Chromiński (30.), 0:2 Cempa (36.), 0:3 Chromiński (50. karny), 0:4 Cempa (57.).

GKS Manowo - Olimp Gościno 2:0 (0:0)
1:0 Zawierucha (52.), 2:0 Kozłowski (58.).

Astra Ustronie Morskie - Zefir Wyszewo 3:2 (1:0)
1:0 Skowyra (31.), 2:0 Skok (50.), 3:0 Saliwon (73.), 3:1 Tomczak (75.), 3:2 Bieniek (88.).

Orzeł Wałcz - Sokół Karlino 3:0 (vo)

Wyniki meczów z regionu szczecińskiego: Dąb Dębno - Błękitni Stargard 0:1, lota Świnoujście - Pogoń II Szczecin 1:3, Ina Goleniów - Świt Szczecin 2:3, Vineta Wolin - Chemik Police 1:1 (karne 4:2).

Losowanie ćwierćfinałów PP ZZPN zaplanowano w piątek o godz. 12.00.