Pucharowy brąz i awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W Dzierżoniowie odbył się drugi Puchar Polski w zapasach kobiet
W Dzierżoniowie odbył się drugi Puchar Polski w zapasach kobiet archiwum/MLUKS Karlino
W Dzierżoniowie odbył się drugi Puchar Polski w zapasach kobiet. Była to zarazem ostatnia eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek (do 17 lat), która odbędzie na początku lipca w woj. łódzkim.

Srebrny medal i awans do finałów OOM wywalczyła Maria Szkudlarek z MLUKS Karlino. Stoczyła 6 walk w kategorii do 53 kg, z czego 5 wygrała (3 przez położenie rywalek na łopatki, 2 przez przewagę techniczną). Tylko w drugim pojedynku uległa późniejszej triumfatorce tej kategorii, Nikoli Drozdek z Agrosu Żary. W Pucharze Polski rywalizowała także Katarzyna Kosińska z AKS Białogard. Niestety, nie poszło jej tak dobrze. Zajęła 12. miejsce w wadze do 61 kg. W Dzierżoniowie zaprezentowało się w sumie 139 zawodniczek z 61 klubów.

Warto dodać, że z naszego regionu do OOM zakwalifikowały się wcześniej, podczas pierwszego Pucharu Polski na początku lutego w Karlinie, trzy zawodniczki: Nikola Wiśniewska (AKS Białogard, 49 kg), Martyna Łuszczyńska (ZKS Koszalin, 57 kg) i Wiktoria Błoch (ZKS, 61 kg).

Po PP w Dzierżoniowie zapaśniczki zostały na zgrupowaniu kadry w Poznaniu. W dniach 13-16 bm. wezmą udział w zawodach kontrolnych w Bukareszcie (Rumunia), po których trener kadry wyłoni reprezentację na mistrzostwa Europy.