MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PWSZ w Koszalinie wysoko w rankingu ekonomicznych losów absolwentów

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Badanie oparto o informacje uzyskane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz o dane zbierane przez uczelnie, a dotyczące studentów i pracowników tych placówek.
Badanie oparto o informacje uzyskane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz o dane zbierane przez uczelnie, a dotyczące studentów i pracowników tych placówek. archiwum
Ośrodek Przetwarzania Informacji współpracujący z Ministerstwem Edukacji i Nauki po raz siódmy ogłosił wyniki systemu monitorowania losów absolwentów krajowych uczelni. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie mają powody do zadowolenia.

Badanie oparto o informacje uzyskane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz o dane zbierane przez uczelnie, a dotyczące studentów i pracowników tych placówek.

- Dla nas badanie Ekonomicznych Losów Absolwenta jest szczególnie ważne, bo możemy porównać się z innymi szkołami z naszej grupy, czyli publicznymi uczelniami zawodowymi- powiedziała Beata Koronkiewicz, kanclerz PWSZ w Koszalinie. - W tym roku, na tle 33 tego typu uczelni w kraju, zajęliśmy 1. miejsce, jeśli chodzi o wskaźniki bezrobocia i zatrudnienia. Nasi absolwenci bardzo szybko odnajdują się na rynku pracy i osiągają wysokie wynagrodzenia - dodała.

W skali wojewódzkiej, ale na tle 14 wszystkich uczelni, PWSZ zajęła w badaniu ELA także 1. miejsce w pod kątem zarobków oraz 2. miejsce, jeśli chodzi o wskaźnik bezrobocia. Tu liderem jest Pomorski Uniwersytet Medyczny.

Najwyższe zarobki osiągają studenci kierunku Ratownictwo Medyczne. - Średnia płaca brutto naszego absolwenta w 2021 roku wyniosła 9366,34 zł, to nie są małe zarobki - mówiła Beata Koronkiewicz. - W przypadku absolwentów Pielęgniarstwa, w zależności od tego, czy mówimy o studiach I-go, czy II-go stopnia, zarobki wahają się od blisko 5 tysięcy do 7,5 tysiąca złotych.

O pozycji PWSZ zaświadczają też wyniki konkursu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości. - Gdy w styczniu 2023 roku zostaną ogłoszone rezultaty, jest bardzo duża szansa, że znów znajdziemy się w gronie kilkunastu krajowych uczelni, które otrzymają nagrodę w wysokości 1 miliona złotych z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Patrząc na wskaźniki zarobków i bezrobocia w ramach ELA, jesteśmy na dobrej drodze do realizacji tegorocznej nagrody, którą wcześniej dostawaliśmy czterokrotnie - uważa kanclerz PWSZ.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera