MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radny PiS nie chce gorszyć dzieci. Apeluje o zakazanie Marszu Równości w Lublinie

o
Nikt jeszcze nie zgłosił zamiaru organizacji Marszu Równości w Lublinie, ale już zbierane są podpisy pod apelem o to, by go zakazać.
Nikt jeszcze nie zgłosił zamiaru organizacji Marszu Równości w Lublinie, ale już zbierane są podpisy pod apelem o to, by go zakazać. Andrzej Banas / Polska Press
Trwa publiczna zbiórka podpisów pod wnioskiem do prezydenta Lublina ws. zakazania Marszu Równości. Apel przygotowały środowiska katolickie, które reprezentuje m.in. PiS. Rzecz w tym, że w tym roku nie zgłosił się jeszcze nikt chętny organizować w Lublinie paradę.

Czy w Lublinie odbędzie się kolejny Marsz Równości? Tego jeszcze nie wiadomo – do Ratusza nie wpłynął jeszcze żaden wniosek organizatorów w tej sprawie. Jak czytamy w Onecie, być może jednak parada miałaby miejsce jesienią, we wrześniu lub w październiku.

Nie wiadomo, czy będzie Marsz Równości, ale już chcą go zakazać

O tym, że Marsz Równości w Lublinie się odbędzie, przekonany jest radny PiS Tomasz Pitucha. Onet informuje, że 6 czerwca zaczęła się akcja zbierania podpisów pod apelem do prezydenta, by organizacja parady w Lublinie została zakazana. Autorzy apelu powołują się na art. 72 Konstytucji RP, który dotyczy ochrony praw dziecka przez Rzeczpospolitą Polską i prawa obywateli do żądania „od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją”.

- Nie może być tak, że 37 mln obywateli, pod pozorem fałszywie rozumianej tolerancji, jest stawianych w stan oskarżenia broniąc dzieci przed demoralizacją i zgorszeniem – cytuje Tomasza Pituchę Onet.

"Nie można wystawiać dzieci na czynniki powodujące wzrost ryzyka występowania dewiacji"

W Onecie czytamy też, że radny PiS odwoływał się do tegorocznego Marszu Równości w Gdańsku, gdzie monstrancję zastąpiła podobizna waginy oraz do wiadomości o tym, że w jednej ze szkół w Polsce uczniowie czwartej klasy podstawówki pobili i zgwałcili na wycieczce szkolnej swojego kolegę. Tomasz Pitucha wskazuje, że Marsz Równości jest jednym z czynników ryzyka. - Są naukowe dowody, że wystawianie dzieci na takie czynniki powoduje wzrost ryzyka występowania dewiacji – mówi.

Pod apelem obywatelskim do prezydenta Lublina można podpisać się do końca czerwca. Zwolennicy zakazania Marszu Równości w Lublinie mogą jeszcze wysłać do Ratusza list – jego treść przygotował radny, można otrzymać ją drogą elektroniczną i następnie przekazać do władz Lublina.

Źródło: Onet

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Radny PiS nie chce gorszyć dzieci. Apeluje o zakazanie Marszu Równości w Lublinie - Kurier Lubelski

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński