0 1 połowa

• Koniec meczu. Korona Kielce wywozi z Bełchatowa komplet punktów po pokonaniu Rakowa Częstochowa. Jedyną bramkę zdobył Adnan Kovacević z rzutu karnego

• Uros Duranović znalazł się z piłką w "szesnastce" Rakowa. Nie zdołał sfinalizować akcji.

• Cztery minuty dłużej potrwa druga połowa. Tyle dolicza Piotr Lasyk.

• Michał Gliwa kapitalnie paruje piłkę na rzut rożny po atomowym strzale z dystansu! Gdyby nie błąd z początku drugiej połowy, to dostałby notę 10/10 za ten mecz!

• I od razu zagranie w pole karne do Szymona Lewickiego. Ten nie poradził sobie z Ivanem Marquezem.

• Marek Papszun wzmacnia linię ognia. Szymon Lewicki na boisku, schodzi Igor Sapała.

• Paweł Sokół pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Miłosza Szczepańskiego z rzutu wolnego.

• Matej Pućko wchodzi za Marcina Cebulę

• Zupełnie nieudana próba Rodrigo Zalazara. Daleko od bramki Michała Gliwy.

• Ależ bliski szczęście był teraz Miłosz Szczepański! Dopada do bezpańskiej piłki na 25. metrze i uderza z "dropsztyka" tuż obok prawego spojenia!

• W odpowiedzi doskonała okazja Bryana Nouviera! Jego uderzenie z kilku metrów z trudem odbija Paweł Sokół!

• To powinien być drugi gol dla Korony! Marcin Cebula przedarł się środkiem i w polu karnym zostawia piłkę Urosowi Duranoviciowi. Ten z ok. lewego narożnika pola bramkowego strzela wprost w Michała Gliwę!

• 3 025 widzów w Bełchatowie.

• I Łukasz Kosakiewicz melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Michael Gardawski.

• Zmiana również w Rakowie. Za Rusłana Babemko pojawia się Andrija Luković..

• Niespodziewanie z dalszej odległości uderzył Michael Gardawski. Michał Gliwa pewnie łapie piłkę.

• Rodrigo Zalazar zmienia Erika Pacindę.

• Przerwa w grze. Ivan Marquez nie podnosi się z murawy po starciu z Sebastianem Musiolikiem. Kartki nie ma.

• Rzut wolny dla gospodarzy ok. 25 metrów od bramki Pawła Sokoła. Ruslan Babenko trafia w mur.

• Żółta kartka dla Adnana Kovacevicia

• Mimo braku zgody, na stadionie w Bełchatowie pojawili się kibice Korony

• 3/1 Strzały/strzały celne 9/6

• Po centrze Patryka Kuna z rzutu rożnego strzelał Igor Sapała. Sporo brakowało mu do celu.

• Przerwa w grze.Sędzia Piotr Lasyk nasłuchiwał VAR-towników po starciu Bryana Nouviera z Ognjenem Gnjaticiem. Utwierdził się w przekonaniu, że nie było faulu obrońcy Korony we własnym polu karnym.

• Atak pozycyjny Rakowa środkiem boiska. Próba przyspieszenia gry zagraniem na lewa stronę, ale rywala przyblokował Michael Gardawski.

• Piłkarze Marka Papszuna niemrawo rzucili się do odrobienia straty. Kielczanie bez wysiłku odparli atak.

• Kapitan Korony uderzył w stronę lewego słupka. Michał Gliwa wyczuł jego intencję, ale nie zdołał odbić piłkę. Ta wpada do siatki tuż przy słupku!

• ADNAN KOVACEVIĆ TRAFIA DO SIATKI!!!

• Zagranie do Erika Pacindy, który w polu karnym został sfaulowany przez Michała Gliwę! Sędzia nie ma wątpliwości - rzut karny dla Korony!

• Wracamy do Bełchatowa. Czas na drugą połowę!

• Bryan Nouvier będzie grać za Macieja Domańskiego.

• Szały nie ma. 45 minut badania nawet nie ma u lekarza, a tutaj było wszystko w slow motion. Z przekąsem można napisać, że z piłkarzy Rakowa najczęściej przy piłce był Michał Gliwa, który popisał się 2-3 bardzo dobrymi interwencjami.

Na zdecydowanie więcej liczymy po zmianie stron.

• +2' Po doliczeniu dwóch minut sędzia Piotr Lasyk kończy pierwszą połowę. Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Koroną Kielce.

• Przerwa w grze. Uros Duranović ucierpiał w starciu z rywalem i jest opatrywany przez sztab medyczny. Na moment musi zejść z boiska, ale szybko na nie powróci.

• Liczymy na to

• Michal Papadopoulos na spalonym.

• Raków wychodził środkiem z kontrą! Zepsuł ją Sebastian Musiolik, tracąc piłkę w kole środkowym w dziecinny sposób...

• Michał Gliwa przypomina sobie czasy gry w Sandecji na poziomie Ekstraklasy. Zdołał (kolejny raz) powstrzymać Urosa Duranovicia, który chciał go lobować.

• Nie szło prawą, to Korona zaatakowała lewą stroną. Piłka wrzucona w "szesnastkę" mija wszystkich zawodników.

• ładna dwójkowa akcja Michaela Gardawskiego z Urosem Duramoviciem. Pierwszy z wymienionych, po podaniu zwrotnym, zagrywa w pole do Erika Pacindy. Ten w walce o pozycję faulował przeciwnika, po czym uderzył obok bramki.

• 2/1 Strzały/strzały celne 7/4

• Dalekie i niedokładne zagranie do Michala Papadopoulosa. Michał Gliwa łapie piłkę.

• Uros Duramović odczuł starcie z Tomasem Petraskiem. Korzystając z chwili przerwy, zawodnicy uzupełniają płyny.

• Patryk Kun skoszony w środku pola. Co dziwne, sędzia Piotr Lasyk nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Anemiczny strzał Erika Pacindy w środek bramki nie sprawił problemu Michałowi Gliwie.

• Niby niepewnie na 5. metrze interweniował Paweł Sokół, ale muśnięciem rękawicą piłki zmienił jej tor lotu na tyle, że nie sięgnął jej wbiegający Maciej Domański. Korne dla Rakowa.

• Zupełnie nieudany strzał Erika Pacindy z dystansu. Michał Gliwa z "piątki".

• Żółta kartka dla Dawida Szymonowicza za faul.

• Teraz próbował zaatakować beniaminek. Bo kilku szybkich podaniach w środku pola mieliśmy lagę do Patryka Kuna, który centruje przed bramkę już zza linii końcowej. Nie umknęło to uwadze Piotrowi Lasykowi.

• Michał Gliwa będzie miał pełne rękawice roboty! Nogami broni strzał Erika Pacindy z bliskiej odległości!

• Po chwili kolejny pojedynek Urosa Duranovicia z bramkarzem Rakowa! Ponownie górą Michał Gliwa, który wygrał pojedynek jeden na jeden!

• W odpowiedzi bardzo groźna okazja kielczan! Po centrze z prawej strony uderzeniem z woleja popisał się Uros Duranović, ale Michał Gliwa zdołał sparować piłkę na rzut rożny!

• Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Pawła Sokoła.

• Atak zawodników Marka Papszuna przynosi rzut rożny. Od razu Tomas Petrasek wędruje w pole karne.

• Piotr Lasyk gwiżdże i spotkanie zaczyna Raków!

• Jeszcze kapitan beniaminka, Tomas Petrasek, odebrał okazały puchar za awans do Ekstraklasy.

• Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Już za chwilę, już za momencik

• Rezerwowi Korony Kielce: Luka Kukić - Wato Arweładze, Ivan Jukić, Łukasz Kosakiewicz, Matej Pućko, Oskar Sawerzyński, Themistoklis Tzimopoulos, Michał Żyro, Rodrigo Zalazar.

Rezerwowi Rakowa Częstochowa: Jakub Szumski - Emir Azemović, Andrija Luković, Bryan Nouvier, Kamil Piątkowski, Petr Schawrz, Michał Skóraś, Jakub Apolinarski.

• Nie widać stresu przed meczem

• Przed rozpoczęciem spotkania warto zapoznać się zapowiedzią:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Wczoraj remisem z Ekstraklasą przywitał się ŁKS Łódź, a dzisiaj, po 21 latach, w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra Raków Częstochowa. Na stadionie w Bełchatowie, gdzie zawodnicy Marka Papszuna będą pełnić rolę gospodarza, zmierzą się z Koroną Kielce. Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Lasyka już za 25 minut!