Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ranking najlepszych szkół powiatu szczecineckiego. Wygrywają niepubliczne, ale I LO blisko

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Trzy lata temu szczecinecki "katolik" świętował 20. lecie istnienia
Trzy lata temu szczecinecki "katolik" świętował 20. lecie istnienia Rajmund Wełnic
Szczecinecki „katolik” i liceum społeczne najlepsze w tegorocznym rankingu najlepszych szkół średnich „Perspektyw”. Po piętach depcze im duży ogólniak, najlepszy ze szkół publicznych.

Tegoroczny ranking w województwie zachodniopomorskim wygrało XIII LO w Szczecinie (3. miejsce w kraju).
A jak wypadły nasze szkoły? Najlepiej, bo na 9. miejscu na Pomorzu Zachodnim (255. w kraju uplasowało się Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku popularnie zwane „katolikiem”. Uzyskało ono 49,77 punktów na 100 możliwych

Tuż obok jest Społeczne LO w Szczecinku (10. w województwie, 293 w kraju). Uzyskało ono 48,18 punktów. To jednak szkoły niepubliczne, z handicapem w postaci nielicznych klas i oferta zajęć dodatkowych.
Blisko nich jest już jednak pierwsza szczecinecka szkoła publiczna, czyli I Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Elżbiety na 14. miejscu na Pomorzu Zachodnim i 393. w kraju z 45,11 punktami.

39. miejsce zajęło LO im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie z 30,65 punktami (poza pierwszym tysiącem najlepszych szkół).

Poza pierwszym tysiącem w kraju (40. w województwie) był także ogólniak w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku. z 30,5 punktami.

- Nasza szkoła zajęła 393. miejsce w Polsce i jest to awans o prawie 100 szkół w górę w porównaniu z zeszłym rokiem 2020 –

mówi Arkadiusz Szczepaniak, dyrektor popularnego dużego ogólniaka.

- Gratuluję i dziękuję wszystkim tym , którzy przyczynili się do tego sukcesu czyli nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Otrzymaliśmy Srebrną tarczę 2021 i właśnie ona do czegoś zobowiązuję. Ciszę się z tego sukcesu.

W rankingu techników z powiatu szczecineckiego znalazło się tylko technikum z ZS nr 1 im. KEN – na 16. miejscu w województwie i 433 w Polsce z 46,75 punktami.

Co decydowało o lokacie? Licea ogólnokształcące oceniano przez pryzmat sukcesów uczniów szkoły w olimpiadach (30 proc. oceny), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) i osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Przy technikach brano dodatkowo pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto