Inicjatywa ma na celu podniesienie świadomości studentów kierunku fizjoterapia prowadzonego w PWSZ na temat stwardnienia rozsianego oraz poprawę jakości życia osób chorych.
Stwardnienie rozsiane to choroba neurologiczna o podłożu autoimmunologicznym, która dotyka miliony osób na całym świecie. Charakteryzuje się uszkodzeniem układu nerwowego, co prowadzi do zaburzeń w przewodzeniu impulsów nerwowych. Osoby z tą chorobą często doświadczają trudności z ruchem, koordynacją, równowagą oraz funkcjami poznawczymi.
W ramach współpracy strony porozumienia planują szereg działań mających na celu zwiększenie wiedzy na temat tej choroby wśród społeczności akademickiej i lokalnej.
- Studenci kierunku fizjoterapia będą współpracować w zakresie rehabilitacji osób dotkniętych chorobą, wsparcia ich tak, by pomóc im w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. Rozpoczęta współpraca ma na celu poprawę jakości życia osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym poprzez integrację działań naukowych, edukacyjnych i społecznych – mówi dr Jan Kuriata, prof. PWSZ i rektor uczelni.
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?