Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Region na ekranie. Filmowcy z kamerą w lesie

Marzena Sutryk
Ekipa „Stoczni Filmowców” z Koszalina na planie w lasach Nadleśnictwa Polanów
Ekipa „Stoczni Filmowców” z Koszalina na planie w lasach Nadleśnictwa Polanów Zbigniew Sekuła
Polanów, Łazy, Darłowo - to niektóre z miejsc, gdzie pracuje aktualnie ekipa ze „Stoczni Filmowców” z Koszalina. Realizują serial i chcą promować region.

Niedawno filmowcy pojawili się na terenie lasów Nadleśnictwa Polanów. - Ale nie zaangażowali nas do pracy na planie, no, może jeden z nas odegrał w filmie pewien epizod, ale filmowcom zależało przede wszystkim na pokazaniu piękna naszej okolicy, naszych lasów - mówią leśnicy.

Film o tytule „Życie pozornie fikcyjne” to mieszanka sensacji i science fiction. Miejscem akcji będzie województwo zachodniopomorskie. W serialu, który ma mieć osiem odcinków, mają wystąpić m.in. Janusz Chabior i Joanna Kurowska.

- Wiele wątków odnosi się do historii naszego regionu, starożytnych miejsc kultu, najpiękniejszych plenerów województwa i tzw. miejsc mocy - mówi producent Agnieszka Brzeskot. Serial prawdopodobnie trafi na internetową platformę VOD.

I jeszcze krótko o fabule, która jest dość - nazwijmy to - intrygująca: Europol nakazuje polskiemu wywiadowi inwigilację dwóch osób z nadprzyrodzonymi zdolnościami, z uwagi na podejrzenie, iż są to bardzo niebezpieczni reakcjoniści. Do zadania zostaje wydelegowana sekcja złożona z weteranów zasłużonych w terenie. Rapid i Gruby to byli komandosi Gromu wsławieni brawurowymi konwojami na słynnej drodze śmierci z Kandaharu do Kabulu. Ich dowódcą jest Nawrocki, który przeżył z podwładnymi operację na Majdanie, oraz spec od nasłuchu Pakistańczyk Mansur. Po długiej i bezowocnej obserwacji podejrzanych zaczyna wyłaniać się ich zgoła odmienny obraz i faktycznie ich umiejętności nadprzyrodzone zaczynają wywoływać zagrożenie. Do gry włączają się obce wywiady. Zaczyna tworzyć się bardzo niebezpieczna gra.

- Serial oprócz wątku sensacyjnego ma na celu pokazanie świata alternatywnego, w którym coraz więcej ludzi chce funkcjonować. W duchu wolności, świadomości, samowystarczalności (alternatywne technologie) i rozwoju osobistym - dodaje Agnieszka Brzeskot.

Zobacz także Gala finałowa festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo