Remis Bałtyku Koszalin z GKS Przodkowo [ZDJĘCIA]

Bałtyk Koszalin stracił punkty w 32. kolejce III ligi, remisując 2:2 z GKS Przodkowo. Sytuacja koszalińskiego zespołu w walce o utrzymanie jest coraz trudniejsza.

Dla podopiecznych Mariusza Lenartowicza sobotni mecz 32. kolejki z innym zagrożonym zespołem, GKS Przodkowo, miał kapitalne znaczenie. Żeby utrzymać kontrolę w walce o utrzymania, Bałtyk musiał go wygrać. Wychodząc na murawę koszalinianie znali wynik piątkowego meczu, w którym Jarota Jarocin nieoczekiwanie pokonał na wyjeździe 2:1 Świt Szczecin, spychając Bałtyk do strefy spadkowej.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę z rzutu karnego zdobył w 51. minucie Arkadiusz Jasitczak. Piłkarze Bałtyku cieszyli się z prowadzenia do 87. minuty, gdy świetnym uderzeniem z dystansu wyrównał Oliwier Dobek. Koszaliński zespół odpowiedział już po 2. minutach. Borys Sobstyl-Jałoszyński zakończył dynamiczny rajd dośrodkowaniem wzdłuż pola bramkowe, a akcję z bliska zamknął Dominik Pawłowski.

Także tego prowadzenia Bałtyk nie zdołał jednak utrzymać. W ostatniej akcji meczu, w 5. minucie doliczonego czasu gry, w olbrzymim zamieszaniu podbramkowym Michała Antkowiaka pokonał Łukasz Skierka. Sędzia już nie wznowił gry.

Po tym remisie Bałtyk znalazł się na spadkowym, 16. miejscu w tabeli. Przed nim trudny wyjazd do Pogoni II Szczecin i meczu u siebie z Błękitnymi Stargard. Nawet dwie wygrane nie gwarantują utrzymania w III lidze, bo główni rywale - Jarota Jarocin i GKS Przodkowo - mają teoretycznie łatwiejszych rywali.

Bałtyk Koszalin GKS Przodkowo 2:2 (0:0)
1:0 Jasitczak (51. karny), 1:1 Dobek (87.), 2:1 Pawłowski (89.), 2:2 Skierka (90+5).
żółte kartki Maruszka, Kąkol, Pawłowski.
czerwona kartka Pawłowski (90+5. druga żółta).
Bałtyk: Antkowiak - Rak, Jasitczak (81. Czenko), Maruszka, Bedliński (75. Szaflarski), Forczmański, Pawłowski, Latański, Kruczkowski (75. Gruchała-Węsierski), Kąkol, Cybula (83. Sobstyl-Jałoszyński).