Remis z niedosytem. Energa AZS - Pogoń 28:28 [zdjęcia]

Prowadząca po 13. kolejkach w Superlidze kobiet Pogoń Baltica Szczecin straciła wczoraj w Koszalinie punkt i fotel lidera. Wynik bardziej cieszyć może zespół ze Szczecina, który przez większą część meczu zmuszony był gonić wynik.

Koszalinianki prowadziły przez większą część pierwszej połowy, różnicą nawet 4 bramek. W drugiej wypracowana przed przerwą przewaga utrzymywała się do 36. minuty. Później Energę AZS opanowała strzelecka niemoc. Nie wpadały rzuty z gry - nawet sam na sam z bramkarką - oraz karne (w tym fragmencie dwa, w całym meczu cztery).

Pogoń wykorzystała nieskuteczność Akademiczek i wróciła do meczu. Do 56. minuty na tablicy wyników oglądano jednak nieznaczne prowadzenie koszalińskiej drużyny (różnicą 1-2 goli) lub remis.

Groźnie zrobiło się w końcówce, gdy rzuty Pauliny Masny i Joanny Gadziny dwukrotnie dawały jednobramkową przewagę zespołowi ze Szczecina. Trafienia Katarzyny Stasiak i najrówniej grającej w zespole AZS w przekroju całego meczu Romany Roszak, zapewniły AZS remis.

- Cieszymy się z wywalczonego punktu, tym bardziej, że nigdy nie udało nam się nic wywieźć z Koszalina - przyznał trener gości, Adrian Struzik. - Jestem zadowolony z postawy zespołu. Gdyby cały mecz wyglądał tak, jak druga połowa, to wynik mógłby być dla nas lepszy.

- Również cieszymy się z punktu, ale jest pewien niedosyt - nie rzuciłyśmy aż czterech karnych - powiedziała prowadząca Akademiczki, Anita Unijat.

Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 28:28 (18:15)

AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Michałów 6, Roszak 7, K. Stasiak 3, Budnicka, Trawczyńska, Chmiel, Nieściaruk 3, Sądej, Kołodziejska 9, Nowicka.

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Sabała, Noga 2, Szczecina, Głowińska 5, Królikowska 1, M. Stasiak 3, Masna 6, Koprowska 4, Zawistowska, Jaszczuk 1, Gadzina 6.