Rio 2016. Daria Pikulik czternasta w wieloboju

Czternaste miejsce na osiemnaście startujących zawodniczek zajęła Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) na torze kolarskim w Rio de Janeiro w klasyfikacji końcowej omnium (wielobój) archiwum
Czternaste miejsce na osiemnaście startujących zawodniczek zajęła Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) na torze kolarskim w Rio de Janeiro w klasyfikacji końcowej omnium (wielobój).

Po pierwszym dniu zmagań (3 z 6 konkurencji) zajmowała 11. lokatę.Drugi dzień zawodów kolarki rozpoczęły od wyścigu na 500 metrów. D. Pikulik zajęła tu 14. miejsce, zdobywając do klasyfikacji omnium 14 punktów. Po tej konkurencji spadła na 14. miejsce.

Najlepiej spisała się w piątej konkurencji, wyścigu ze startu lotnego. Zajęła 8. miejsce, pokonując jedno okrążenie w czasie 14,409 s. Do swojego dorobku mogła dopisać 26 pkt, przesuwając się o jedno miejsce w górę w klasyfikacji generalnej. Ostatnia konkurencja, wyścig punktowy, była nieudana dla Darłowianki. Nie zdobyła ani jednego punktu przez co spadła na 14. miejsce w końcowej klasyfikacji z dorobkiem 92 pkt.

Mistrzynią olimpijską w omnium została Brytyjka Laura Trott, która obroniła złoto z Londynu. W sześciu konkurencjach zgromadziła 230 pkt. Srebro przypadło Amerykance Sarah Hammer (206 pkt), a brąz Belgijce Jolien D’Hoore (199 pkt).