Rio 2016: Sofia Ennaoui dziesiąta w biegu na 1500 metrów

KS
Andrzej Szkocki/Polska Press
Reprezentantka Polski Sofia Ennaoui zajęła dziesiąte miejsce w biegu na 1500 metrów na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zwyciężyła Kenijka Faith Kipyegon.

Ennaoui była jedyną z trzech reprezentantek naszego kraju, której udało się awansować do finału. W półfinale poległy Danuta Urbanik oraz nieoczekiwanie mistrzyni Europy Angelika Cichocka. W wyścigu o medale filigranowa Ennaoui dała z siebie wszystko, ale na medal nie miała większych szans. Z czasem 4:14,72 była dziesiąta.

O zwycięstwo walczyć miały Kenijka Kipyegon i Etiopka Dibaba. Taki pojedynek rzeczywiście miał miejsce. Jako pierwsza oderwać się od rywalki próbowała Dibaba, ale jej przeciwniczka z Kenii ten atak wytrzymała i na finiszu pewnie zdobyła złoty medal z czasem 4:08,92. Brąz przypadł Amerykance Jennifer Simpson.

Materiał oryginalny: Rio 2016: Sofia Ennaoui dziesiąta w biegu na 1500 metrów - Sportowy24