Rodzina z Koszalina z ośmiorgiem dzieci potrzebuje pilnie mieszkania i wsparcia

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
pixabay.com
Udostępnij:
Wydeptali już wiele ścieżek, by prosić o pomoc. Wiele razy odwiedzili prezydenta Koszalina oraz Zarząd Budynków Mieszkalnych. Izabela i Jacek Sobańscy z Koszalina wychowują razem ośmioro dzieci. Zależy im, by znaleźć własny kąt. Teraz mieszkają u krewnych, w dwóch pokojach. Życie zmusza ich jednak do tego, by opuścić to lokum.

- Gdzie się podziejemy? Pod mostem? Nikt nam nie chce wynająć mieszkania z taką gromadą dzieci - rozkłada ręce pan Jacek. Pokazuje pozytywną opinię asystenta rodziny z MOPR_w Koszalinie. - Tu wszystko można wyczytać, że jesteśmy porządną rodziną i że dobro dzieci jest dla nas najważniejsze - podkreśla. On sam jest na rencie, przed laty miał wypadek podczas prac budowlanych. Żona przy tak licznym potomstwie - wiadomo, nie pracuje, zajmuje się dziećmi.

- Musimy opuścić dwa pokoje, które zajmujemy u siostry i mamy poważny problem - mówi pan Jacek. - Nikt nam nie chce wynająć mieszkania, bo boją się, gdy widzą, że mamy tyle dzieci. Na kupno nas nie stać. Pytaliśmy w ZBM, ale tam straszna kolejka. Gotowi jesteśmy przyjąć lokal komunalny do remontu, bo wiemy, że miasto nie ma możliwości, by dać nam lokal gotowy od razu do zamieszkania. Na remont mamy odłożone 40 tys. złotych. Byłem też w kilku firmach, gdzie obiecali, że jak trzeba będzie, to przekażą nam materiały budowlane, tylko musimy mieć jakiś kąt.

Po wielu długich rozmowach w urzędzie i w ZBM, udało się uzyskać pozytywną decyzję ze strony wiceprezydenta miasta Andrzeja Kierzka, który dał „zielone światło” ZBM, by poszukano dla Sobańskich mieszkania w zasobach komunalnych. - Postaramy się znaleźć lokal do remontu jak najszybciej - zapewnia Lucyna Sitarczyk, dyrektor ZBM.

Kuratelą zgodziła się też objąć rodzinę Sobańskich Fundacja „Zdążyć z miłością” z Koszalina. - Zgadzamy się pośredniczyć w przekazaniu wsparcia na rzecz tej rodziny - mówi Małgorzata Kaweńska - Ślęzak, prezes Fundacji. - Gdy już zostanie wskazany konkretny lokal i będzie wiadomo, co jest do wykonania, co jest potrzebne i jeżeli znajdą się firmy, które zechcą wesprzeć rodzinę, to będziemy pośredniczyć jako Fundacja - można się z nami kontaktować w tej sprawie. Tak samo, jeżeli ktoś zechce przekazać wsparcie finansowe - może to uczynić za pośrednictwem konta Fundacji, z zaznaczeniem, że to właśnie dla tej konkretnej rodziny i te pieniądze do nich trafią.

Kontakt z Fundacją: tel. 605 268 151; nr konta bankowego (PKO BP SA): 09 1020 2791 0000 7702 0215 9796.

Zobacz także: Koszalin: Targi Edukacji i Pracy w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie