MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Roszady w spółkach miejskich w Białogardzie. Pływalnia ma nowego prezesa

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
archiwum
Roszady w spółkach miejskich w Białogardzie: prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Dominik Boszko zrzekł się stanowiska i został właśnie wybrany prezesem Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

BOSiR to spółka miejska, której podlega białogardzka pływalnia. Co z dotychczasowym prezesem tej spółki Jackiem Słowińskim?

- Bezpośredni nadzór nad tą spółką prowadzi Rada Nadzorcza. I to do tego organu należy ocena działań prezesa. Po analizie aktualnej sytuacji członkowie Rady Nadzorczej podjęli decyzję o odwołaniu pana Jacka Słowińskiego z funkcji prezesa - mówi nam Emilia Bury, burmistrz Białogardu.

- Rada kierowała się wyzwaniami, przed którymi stoi ta spółka. W tak dynamicznie rozwijającej się rzeczywistości, jak obecna, musimy przyzwyczaić się do zmian - dodaje pani burmistrz.

Już wiemy, że nowym prezesem BOSiR został wybrany, bez konkursu, Dominik Boszko, dotychczasowy prezes TBS w Białogardzie.

- Potrzebny był ktoś, kto będzie potrafił przeprowadzić tę spółkę w tak trudnym czasie pandemii. Pan Boszko, uznano, jest osobą najbardziej odpowiednią dla tych wyzwań. W BTBS poradził sobie bardzo dobrze - słyszymy jeszcze od Emilii Bury, która przyznaje, że sytuacja nowej osoby, pełniącej funkcję prezesa BOSiR, będzie bardzo trudna.

Spółka przynosi olbrzymie straty, ze względu na zatrzymanie działalności. I nie wiadomo jak długo taka sytuacja jeszcze potrwa - zauważa. Sprawę komentują również radni miejscy.

- BOSiR rzeczywiście daje budżetowi miasta ogromne obciążenie, więc rzeczywiście, zmiana na fotelu prezesa była potrzebna - mówi radny Szczepan Jonko.

- Poprzednik chyba jednak nie dawał sobie rady. A wybór pana Dominika Boszko daje nadzieję na skuteczne działania - podsumował.

Na trzecie urodziny białogardzkiego parku wodnego przyszło sporo mieszkańców. Nie zabrakło atrakcji, z urodzinowym tortem na czele

Ćwierć miliona osób wykąpało się w białogardzkim basenie

Zobacz, jak wyglądał Białogard w latach 90-tych. Bardzo się zmienił? Oto unikatowe zdjęcia koszalińskiego fotografa Krzysztofa Sokołowa.

Białogard w latach 90-tych XX wieku. Zobacz wyjątkowe archiw...

Zobacz także Odsłonięcie pomnika Czesława Niemena w Białogardzie (archiwum)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński