Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza nabór do policji. 264 nowych funkcjonariuszy

Marzena Sutryk
Komendant Główny Policji zwiększył limit przyjęć do służby na ten rok. Garnizon zachodniopomorski ma zasilić 264 nowych funkcjonariuszy.
Komendant Główny Policji zwiększył limit przyjęć do służby na ten rok. Garnizon zachodniopomorski ma zasilić 264 nowych funkcjonariuszy. archiwum
Komendant Główny Policji zwiększył limit przyjęć do służby na ten rok. Garnizon zachodniopomorski ma zasilić 264 nowych funkcjonariuszy.

W całym kraju trwa procedura doboru kandydatów do służby w policji. Zachodniopomorski garnizon w tym roku ma przyjąć 264 nowych funkcjonariuszy.

Przyjęcia do policji w naszym województwie planowane są w pięciu terminach: 7 marca, 12 kwietnia, 6 czerwca, 12 września i 28 listopada.

Kandydaci po przejściu wszystkich procedur kwalifikacyjnych i szkoleniu będą pełnić służbę w przydzielonych jednostkach, a dokładniej - w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, w komendach powiatowych i miejskich województwa zachodniopomorskiego oraz w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie.

Kto może się zgłosić? Trzeba spełnić podstawowe warunki: mieć polskie obywatelstwo, nie można być karanym, wymagana jest nieposzlakowana opinia, pełnia praw publicznych, minimum średnie wykształcenie, zdolność fizyczna i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Wymagana jest też rękojmia zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Preferowane jest: wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku: prawo, ekonomia, administracja, informatyka, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne. Dobrze widziane są dodatkowe umiejętności: tytuł ratownika lub ratownika medycznego, uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych, uprawnienia ratownika wodnego, uprawnienia w dziedzinie nurkowania wydane przez licencjonowaną organizację nurkową, działającą na terenie Polski, oraz uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowej, prawo jazdy kat. „A” lub „C”.

Jak przebiega nabór? Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata do służby odpowiednich dokumentów.

Kolejnym warunkiem koniecznym do spełnienia jest przejście testów: z wiedzy ogólnej składający się z 40 pytań (trwa 40 minut) oraz sprawności fizycznej. Kolejny jest test psychologiczny (składa się z badania w formie testu komputerowego, rozmowy z kandydatem do służby i podsumowania wyników).

Punkty uzyskane przez kandydata do służby z poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego, z tytułu posiadanego wykształcenia oraz z tytułu preferowanych umiejętności są sumowane. Następnie osoba, która przystąpiła do testu wiedzy oraz uzyskała pozytywny wynik z pozostałych etapów postępowania kwalifikacyjnego i zdobyła wymaganą liczbę punktów, wpisywana jest na listę kandydatów do służby. Później taka osoba kierowana jest do odbycia półrocznego szkolenia. Po ukończeniu szkolenia z wynikiem pozytywnym funkcjonariusz oddelegowany jest do służby adaptacyjnej na około 1,5 miesiąca. Po tym okresie rozpoczyna służbę w jednostce, do której został przydzielony w postępowaniu rekrutacyjnym.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury doboru kandydatów do służby są dostępne na stronach internetowych (www.policja.pl) Komendy Główniej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (praca w policji/służba mundurowa/ogłoszenia).

Osoby zainteresowane pracą w policji powinny osobiście złożyć komplet dokumentów w KWP w Szczecinie.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!