MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza nowa edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego [WIDEO]

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
mc
Macie pomysł na zmiany w Waszym otoczeniu? Na osiedlu? Może nowy plac zabaw? Warto o tym pomyśleć i skorzystać z możliwości, jakie daje Koszaliński Budżet Obywatelski. W czwartek ogłoszono otwarcie nowej edycji.

- Czekamy jeszcze na opublikowanie uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie przez wojewodę, ale to zapewne kwestia kilku dni i możemy rozpoczynać - mówi Tomasz Czuczak, sekretarz miasta. - Przypominam, że uchwała wprowadza cztery istotne zmiany: umożliwienie wariantowej realizacji projektu, czyli wydzielenia z całości projektu jego części z określonym zakresem rzeczowym i budżetem, kolejne to wprowadzenie kryterium celowości i gospodarności, wprowadzenie w szczególnych przypadkach możliwość wydłużenia realizacji zadań inwestycyjnych do dwóch lat, i jeszcze jedno , że projekt zapewnia dostępność dla mieszkańców, rozumianą jako swobodną i nieodpłatną możliwość korzystania przez mieszkańców z efektów zrealizowanego projektu - wyjaśnia sekretarz.

Kwota przeznaczona na Koszaliński Budżet Obywatelski 2021 wyniesie dokładnie 2,99 mln złotych. - Ta kwota wynika z ostatniego sprawozdania finansowego miasta - dodaje sekretarz.

Podobnie, jak w roku ubiegłym na część ogólnomiejską przypada 1 milion. Natomiast dla każdego z 17 osiedli - po 114 tys. złotych. Pozostałe 52 tys. zł przeznaczone jest na promocję budżetu obywatelskiego i jego organizację. - Już rozpoczęliśmy akcję promocyjną - mówi Tomasz Czuczak. - W planach są też, podobnie, jak poprzednio, dyżury i spotkania z mieszkańcami, podczas których chcemy pomagać na etapie pisania wniosków. Do pomocy gotowi są urzędnicy w Urzędzie Miejskim, a także przedstawiciele współpracującej z nami przy projekcie Pracowni Pozarządowej. Dodatkowo rolę doradczą i konsultacyjną będzie sprawował Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

Szczegółowych informacji dotyczących Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 udzielają: w Urzędzie Miejskim w Koszalinie - Marta Orzechowska, tel. 94 3488887, mail:[email protected] oraz w Pracowni Pozarządowej: Łukasz Cieśliński, tel. 609144511, mail: [email protected] .

Wartość projektu osiedlowego będzie mogła wynosić maksymalnie 114 tys. zł, ogólnomiejskiego - od 40 tys. zł do 650 tys. złotych.
Składanie projektów jest przewidziane od 10 marca do 31 marca. Ocena złożonych projektów z uwzględnieniem procedury odwoławczej potrwa od 10 marca do 31 maja. Spotkania i głosowania osiedlowe są planowane od 1 czerwca do 18 września. Natomiast od 21 września do 12 października zostanie przeprowadzone internetowe głosowanie na projekty ogólnomiejskie, a także ewentualnie na osiedlowe pochodzące z tych dzielnic, gdzie mieszkańcy nie dojdą do porozumienia podczas spotkania, co do wyboru projektów do realizacji.

- Planujemy - poza spotkaniami osiedlowymi - pięć spotkań z mieszkańcami - z seniorami, z młodzieżą, dla aktywnych społeczników, organizacji, a także z radnymi osiedlowymi, którzy są doskonałymi ambasadorami tego, co się dzieje na danym osiedlu - informuje Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej w Koszalinie. - Nasza Pracownia będzie też organizować dyżury, najbliższy jest 5 marca w godz. 15 - 18 przy ul. Dworcowej 2. Pomożemy m. in. w zakresie ustalania wyceny proponowanego projektu.

Ogłoszenie wyników głosowania jest wpisane w kalendarzu KBO w dniach od 13 października do 16 października.

Szczegóły są dostępne na:

www.budzetobywatelski.koszalin.pl
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera