MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła policyjna akcja "Znicz". Kontrole także w Białogardzie [zdjęcia]

Grzegorz Galant
Akcja "Znicz" w Białogardzie
Akcja "Znicz" w Białogardzie Grzegorz Galant
Jak co roku przed 1 listopada ruszyła ogólnopolska akcja "ZNICZ". Kierowcy na drogach całego kraju powinni przygotować się na wzmożone kontrole patroli ruchu drogowego.

Jak zawsze podczas tego typu akcji policjanci będą kontrolować prędkość, z jaką jadą kierowcy, stan techniczny aut i m.in. sposób przewożenia dzieci. Na ich pobłażliwość nie mogą też liczyć ci, którzy siadają za kierownicą pod wpływem alkoholu.

W pobliżu cmentarzy, będzie tłoczno - ostrzegają policjanci i apelują do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu" i zwracanie uwagi na pieszych.

Na jezdniach zalegają liście, rano są mgły, a w niektórych miejscach temperatura spada poniżej zera, może być ślisko. Jedźmy wolniej, dostosujmy prędkość do warunków na drodze. Pamiętajmy, że w okolicach cmentarzy mogą być zmiany w organizacji ruchu. Dostosowujmy się do poleceń służb porządkowych.

Wiele osób będzie w ciągu tych kilku dni starało się odwiedzić groby bliskich w różnych rejonach kraju. Na drogach z pewnością będzie bardzo, bardzo tłoczno. Nie starajmy się podjeżdżać pod samą bramę cmentarną. Wykażmy się cierpliwością, bo mogą tworzyć się korki. Jeśli jest to możliwe, korzystajmy z komunikacji miejskiej.

Tylko na terenie powiatu białogardzkiego posypały się pierwsze mandaty, głównie za przekroczenia prędkości. Nie zapominajmy, że to nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wyjazdów.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Zobacz także: Akcja policji w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!