Sam Rycharski to za mało. Gwardia przegrała w Olsztynie

kmb
archiwum
Piłka ręczna/I liga. 20. kolejka rozgrywek nieudana dla drużyny z Koszalina.

Gospodarze od razu chcieli podkreślić, kto będzie dyktował warunki. Szybkie prowadzenie 4:0 dobitnie pokazało, kto jest faworytem tego meczu. Potem Warmia zwolniła nieco obroty, a wynik zaczęli gonić koszalińscy szczypiorniści (5:4 w 11. minucie). Nawet mimo tego, że miejscowi nie wykorzystali wielu ze swoich sytuacji (do czego walnie przysłużył się m.in. świetnie spisujący się między słupkami gwardyjskiej bramki Henryk Rycharski), a w obronie byli aż nazbyt bierni, to nie przeszkodziło im to w prowadzeniu do przerwy 13:10.

W drugiej odsłonie gwardzistom z upływającymi minutami zaczęło brakować pary w płucach. Swoją przewagę jeszcze bardziej zaczęli powiększać gospodarze. Strat nie udało się odrobić już do końcowej syreny.

Nie bez znaczenia na postawę gwardzistów była długa, 6,5-godzinna podróż na mecz oraz okrojony, 10-osobowy skład. Ograniczona rotacja musiała odcisnąć piętno na zawodnikach zwłaszcza w końcowej fazie spotkania. Wśród pozytywów w drużynie z Koszalina, znakomite zawody rozegrał bramkarz Henryk Rycharski, który nie tylko wielokrotnie zatrzymywał przeciwników świetnymi interwencjami, ale sam też wykorzystał aż pięć rzutów karnych (!). Uniwersalny żołnierz.
17 bm. kolejna okazja do poprawienia humorów Gwardii. Jej rywalem będzie w sobotę Mazur Sierpc.

- Cała drużyna walczyła bardzo ambitnie - ocenił trener Piotr Stasiuk. - Mimo wąskiej kadry, wszyscy walczyli do końca. Takimi meczami udowadniamy, że zasługujemy, by pozostać na szczeblu I-ligowym. Mimo przeciwności losu, potrafimy jak równy z równym rywalizować nawet z drużynami z czołówki - dodał.

Warmia Energa Olsztyn - Gwardia Koszalin 30:26 (13:10)
Warmia: Gawryś - Pikura, Kłodziński, Malewski 9, Koledziński 4, Golks 1, Deptuła 3, Sikorski 4, Dzieniszewski 5, Żółtak 1, Królik 3, Hegier, Pasymowski.
Gwardia: Gryzio, Rycharski 5 - Kiciński 5, Urbański, Dzierżawski 3, Czerwiński 1, Karnacewicz 4, Tałaj 1, M. Kamiński 2, Jakutowicz 5.