MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ścieki, które zatruwają jezioro Jamno, także pod okiem KOWR

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
archiwum
Sprawa ścieków w rowie melioracyjnym w Osiekach koło Sianowa, wciąż jest badana przez kilka instytucji. Do sprawy włączył się też KOWR.

KOWR to Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który ma również swój oddział terenowy w Koszalinie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ośrodek ma zbadać sprawę zrzucania nieczystości do rowu melioracyjnego w Osiekach, a jeśli uda się stwierdzić kto to zrobił, KOWR ma zerwać z nim umowy na dzierżawę ziem w okolicach Osiek i Rzepkowa.

Badanie śmierdzącej cieczy, która pojawiła się w rowie w Osiekach, prowadzącym bezpośrednio do jeziora Jamno, przeprowadziła też Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska. Na razie nie ma jeszcze wyników. Ale dotarliśmy też do pisma ze Starostwa Powiatowego w Koszalinie.

A w nim możemy przeczytać, że „oględziny w terenie potwierdziły występowanie w rowie (...) fekaliów (...) o dużym stężeniu”. Na razie jednak „po dokonaniu czynności sprawdzających stwierdzono, że zdarzenie nie zostało uznane jako zdarzenie o charakterze kryzysowym”. Reszta więc w rękach WIOŚ i samorządu gminnego.

Śmierdząca struga płynie rowami melioracyjnymi wprost do jeziora Jamno

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera