MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Seniorzy świętowali 9. urodziny „Zielonego Tarasu” w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Joanna Boroń
Podczas 9. urodzin "Zielonego Tarasu" atrakcji nie brakowało.
Podczas 9. urodzin "Zielonego Tarasu" atrakcji nie brakowało. Radosław Brzostek
Społeczność zrzeszona wokół DPS „Zielony Taras” w Koszalinie świętowała kolejne urodziny.

Dom Pomocy Społecznej „Zielony Taras” w Koszalinie zaprosił w środę swoich podopiecznych i przyjaciół ośrodka na imprezę plenerową z okazji swoich dziewiątych urodzin.

W programie znalazło się wspólne grillowanie, występy artystyczne, zabawy taneczne dla seniorów, w których jednak chętnie uczestniczyli też zaproszeni goście, w tym wiceprezydent Sebastian Tałaj.

Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie został powołany Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 29 maja 2014 roku. Dom rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2015 roku na mocy decyzji Wojewody Zachodniopomorskiego zezwalającej na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie, przeznaczonego dla osób w podeszłym wieku i osób przewlekle somatycznie chorych.

Placówka znajduje się w budynku dawnej bursy międzyszkolnej, która została zaadoptowana na potrzeby Domu Pomocy Społecznej oraz Dziennego Domu Pogodna Jesień Senior – Wigor. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zgodnie z obowiązującymi standardami.

Dom zapewnia całodobową opiekę, a w szczególności usługi bytowe, opiekuńcze oraz wspomagające i jest przeznaczony dla 89 osób, w tym dla 2 osób na pobyt czasowy. W czerwcu 2017 roku Uchwałą Rady Miejskiej została nadana nazwa – Dom Pomocy Społecznej „Zielony Taras”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński