Sensation Kotwica Kołobrzeg odrobiła straty. Będzie piąty mecz o finał play-off [ZDJĘCIA]

Kolejny thriller z dwoma dogrywkami zafundowały w sobotę kibicom zespoły z Kołobrzegu i Wałbrzycha w półfinale play-off Suzuki I ligi koszykarzy. W niedzielę Sensation Kotwica Kołobrzeg wygrała po raz drugi. Jacek Wójcik
Kolejny thriller z dwoma dogrywkami zafundowały w sobotę kibicom zespoły z Kołobrzegu i Wałbrzycha w półfinale play-off Suzuki I ligi koszykarzy. W niedzielę Sensation Kotwica Kołobrzeg wygrała po raz drugi. Zwycięzcę serii poznamy w środę.

Po dwóch wyrównanych meczach w Wałbrzychu można było spodziewać się, że nie inaczej będzie w Kołobrzegu. Koszykarze potwierdzili to w sobotę, rozgrywając drugi z rzędu mecz z dwoma dogrywkami!

Trzecie spotkanie serii lepiej rozpoczęli wałbrzyszanie. Już po pierwszych akcjach objęli prowadzenie i utrzymywali się na nim do połowy III kwarty. Różnica sięgała 11 pkt (6. - 18:9). Pogoń Kotwicy powiodła się jednak i w 25. min, po akcji 2+1 Mateusza Itricha, było 56:55. Gospodarze poszli za ciosem i w końcówce kwarty wypracowali 10-punktowe prowadzenie (72:62). W ostatniej było nawet +15 pkt na korzyść Kotwicy, po dwóch trójkach Witalija Kowalenki (34. - 79:64).

Później stało się coś trudnego do wyjaśnienia. Przez 6. min Kotwica trafiła tylko raz z gry na 10 prób (Itrich) i przegrała ten fragment aż 2:17. Górnik mógł nawet zakończyć rywalizację w regulaminowych 40 minutach, ale Kamil Zywert spudłował jeden z dwóch rzutów wolnych.

W pierwszej dogrywce stroną goniącą byli goście, a remis rzutem za 3 pkt zapewnił im Marcin Dymała. Wygraną mogli dać Górnikowi Piotr Niedźwiedzki i Zywert, zamiast jednak kończyć spod kosza oddali piłkę na obwód do Huberta Pabiana, który spudłował. W drugiej dogrywce goście prowadzili 94:91 po kolejnej trójce Dymały (6/14 za 3). Kotwica odpowiedziała... trzema rzutami zza łuku (Damian Pielocha 2 i Remona Nelsona). Pierwszy z wymienionych przypieczętował ciężko wywalczoną wygraną wolnymi.

Sensation Kotwica - Górnik Trans.eu 102:99 (21:28, 23:21, 28:13, 9:19, d1 6:6, d2 15:12)
Kotwica: Nelson 25 (4x3, 6 as., 4 zb., 4 prze., 4 str.), Pieloch 20 (4x3, 3 zb., 5 str.), Śmigielski 11 (12 zb., 4 as.), Długosz 6 (6 zb.), Kurpisz 4 (13 zb., 3 str., 2 bl.) - Itrich 22 (5 zb.), Kowalenko 12 (3x3, 10 zb., 2 bl.), Kutta 2, Jakubiak 0, Wieczorek 0.
Górnik: Dymała 26 (6x3, 11 zb., 7 as., 3 prze., 9 str., 2 bl.), Jakóbczyk 10 (1x3, 3 zb., 4 str.), Zywert 10 (4 as., 4 zb., 3 str.), Pabian 9 (1x3, 8 zb.), Cechniak 4 (11 zb.) - Malesa 20 (3x3), Niedźwiedzki 20 (8 zb.), Durski 0, Kruszczyński 0, Ratajczak 0.

Po wyczerpującym sobotnim boju, w niedzielę obyło się bez dogrywek. Tym razem Kotwica nie dała się zaskoczyć i w I kwarcie wypracowała 5 pkt przewagi. Gospodarze trafili w tym fragmencie aż 6 z 9 rzutów za 3 pkt (w całym meczu 12/33, Górnik 6/25). W II kwarcie - stojącej pod znakiem słabszej skuteczności z obydwu stron - kołobrzeżanie dołożyli jeszcze 2 pkt.

Po zmianie stron prowadzenie Kotwicy szybko urosło do 12 pkt, ale za sprawą Niedźwiedzkiego i Jana Malesy, Górnik zaczął odrabiać straty. W końcówce III kwarty goście doprowadzili do remisu, a nawet przez moment byli na prowadzeniu. Kwartę zakończyła trójka Karola Kutty na 57:54. W pierwszych 3 minutach ostatniej odsłony spotkania, Kotwica odskoczyła na 8 pkt (65:57). Górnik dochodził jeszcze na 3-5 pkt, ale tym razem Kotwica nie popełniła błędu z poprzedniego meczu i dowiozła wygraną do końca. Decydujący, piąty mecz już w środę o godz. 18.00 w Wałbrzychu.

Sensation Kotwica - Górnik Trans.eu 79:71 (25:20, 14:12, 18:22, 22:17)
Kotwica: Długosz 16 (12 zb.), Pieloch 12 (1x3, 3 zb., 3 prze.), Śmigielski 10 (1x3, 4 zb., 3 str.), Nelson 9 (2x3, 6 as.), Kurpisz 3 (6 zb.) - Kutta 10 (3x3), Jakubiak 9 (3x3), Kowalenko 9 (2x3, 10 zb., 3 str., 3 bl.), Itrich 3 (4 zb.), Wieczorek 0.
Górnik: Dymała 12 (2x3, 3 as.), Pabian 8 (5 zb.), Cechniak 4 (3 zb.), Jakóbczyk 2, Zywert 1 - Niedźwiedzki 19 (12 zb., 3 as., 2 bl.), Malesa 15 (2x3, 4 as.), Durski 5 (1x3), Ratajczak 3 (1x3), Kruszczyński 2 (5 zb.).

Szybko rozstrzygnęła się rywalizacja w drugim półfinale. Rawlplug Sokół Łańcut po dwóch wygranych u siebie, pokonał w sobotę Weegree AZS Politechnikę Opolską na jej parkiecie 93:87 (21:16, 29:35, 18:16, 25:20) i wygrał serię 3:0.

Sensation Kotwica Kołobrzeg odrobiła straty. Będzie piąty me...