Sensation Kotwica Kołobrzeg pokonała Znicza Basket Pruszków 91:74

archiwum
Brak najlepszego strzelca Remona Nelsona i środkowego Szymona Długosza nie przeszkodził Sensation Kotwicy w odniesieniu 11. zwycięstwa w rozgrywkach Suzuki I ligi koszykarzy.

Obaj zawodnicy byli w składzie na mecz ze Zniczem, ale ze względu na drobne urazy trener Rafał Frank pozostawił ich na ławce. Ich koledzy udowodnili, że wyniki osiągane w tym sezonie przez Kotwicę są efektem silnej i wyrównanej kadry, a nie popisów pojedynczych graczy. W miejsce nieobecnych, w wyjściowej piątce pojawili się Patryk Wieczorek (17 pkt, po 8 zbiórek i asyst) z Mateuszem Itrichem (14 pkt, 9 zb.) i wykonali dobrą robotę.

Kotwica ustawiła sobie spotkanie już w I kwarcie. Pierwszą kwartę wygrała różnicą 13 pkt, a drugie dziesięć minut mocno rozpoczął Wojciech Jakubiak. Jego 8 pkt z rzędu (w tym 2x3), zapewniło Kotwicy 19-punktowe prowadzenie w połowie kwarty (34:15). W 17. min o różnicę powiększył jeszcze do 20 pkt (41:21) Mikołaj Kurpisz. Dopiero w końcówce tej części spotkania Kotwica trochę spuściła z tonu i rywale - po serii 10:0 - zbliżyli się na 33:43.

Zespół trenera Franka nie stracił jednak kontroli nad spotkaniem. W ciągu 5. min gry po zmianie stron, kołobrzeżanie trafili trzy razy z dystansu, powiększając różnicę do 18 pkt (58:40). Od tego momentu już do końca utrzymywali bezpieczny dystans nad zespołem z Pruszkowa.

- Chwila dekoncentracji pod koniec II kwarty kosztowała nas to, że rywale doszli na 10 punktów. Ale w III kwarcie odzyskaliśmy kontrolę nad meczem. Fajnie, że zagraliśmy zespołowo i wypełniliśmy brak Remona i Szymona. Dużo zdrowia dla nich i mam nadzieję, że będą z nami w następnym meczu - powiedział kapitan Kotwicy, Piotr Śmigielski.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Znicz Basket Pruszków 91:74 (24:11, 19:22, 25:20, 23:21) Kotwica: Pieloch 22 (4x3, 4 zb., 3 as.), Wieczorek 17 (1x3, 8 zb., 8 as.), Itrich 14 (9 zb., 3 str.), Kurpisz 13 (1x3, 11 zb., 3 as., 3 bl.), Śmigielski 13 (1x3, 4 zb., 4 as.) - Jakubiak 11 (2x3), Wyszkowski 1, Kolasiński 0.
Znicz: Tokarski 22 (3x3, 5 zb.), Kamiński 17 (3x3, 7 zb.), Bodych 8 (1x3, 5 zb., 4 str.), Uberna 8 (2x3, 5 zb.), Czosnowski 4 (3 zb., 3 str.) - Adamczyk 11 (8 zb., 4 str.), Suliński 4 (1x3, 3 as.), Kopciński 0 (3 prze.), Sowa 0.