Sensation Kotwica Kołobrzeg przegrała pierwszy mecz o 3. miejsce

archiwum/Jacek Wójcik
W pierwszym mecz o 3. miejsce w Suzuki I lidze koszykarzy, Sensation Kotwica Kołobrzeg uległa na wyjeździe Weegree AZS Politechnice Opolskiej 65:66.

Po przegranej w środę (11 bm.) w decydującym, piątym spotkaniu półfinałowej serii w Wałbrzychu, Kotwica udała się do Opola na pierwszy mecz o 3. miejsce. W rywalizacji o tę lokatę obowiązuje system mecz i rewanż.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i pod koniec pierwszej kwarty prowadzili różnicą 11 pkt (20:9). Opolanie nadawali ton wydarzeniom na parkiecie do połowy II kwarty (15. - 31:22). Pięć ostatnich minut przed dużą przerwą należało do gości. Kotwica zanotowała serię 13:0 (m.in. dwie trójki Mikołaja Kurpisza i jedna Remona Nelsona), a do szatni zeszła przy wyniku 37:34.

Najbardziej wyrównana była III równa, w trakcie której było kilka zmian prowadzenia, a różnica między zespołami nie przekraczała 5 pkt. W Kotwicy skutecznie grał Witalij Kowalenko, który zdobył 8 z 15 pkt zespołu. Po zmianie stron zablokował się natomiast Damian Pieloch (wszystkie 13 pkt zdobył do przerwy).

Wyrównaną grę oglądano do 34. min (56:56). W trzech kolejnych Kotwica zaliczyła serię 9:0, zakończoną trójką Kowalenki na 65:56. Wydawało się, że to rozstrzygnie losy meczu. Tymczasem w końcówce goście przestali trafiać, za to rywale odpowiedzieli serią 10:0. Wygraną zapewnił im wsad Szymona Kiwiliszy na 4 s przed końcem. Kotwica miała jeszcze piłkę. Piotr Śmigielski wszedł na kosz i trafił, niestety, minimalnie po czasie.

Rewanż w Kołobrzegu już w środę (18 bm.). Podopiecznym Rafała Franka wystarczy wygrana różnicą 2 pkt, żeby zakończyć sezon na 3. miejscu. Zespół z Opola premiuje każda wygrana, a także remis, którym jest dopuszczalny w koszykówce w rywalizacji w systemie mecz i rewanż.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Sensation Kotwica Kołobrzeg 66:65 (20:12, 14:25, 17:15, 15:13)
AZS: Rutkowski 15 (3x3, 7 zb., 3 as., 4 str.), Kobel 14 (2x3, 4 zb., 3 as.), Kiwilsza 11 (5 zb., 3 str.), Kaczmarzyk 8 (2x3, 4 zb., 4 as., 4 str.), Kapuściński 5 - Jodłowski 10 (1x3), Skiba 3 (1x3, 7 as., 3 zb.), Krefft 0 (4 zb.), Piszczatowski 0.
Kotwica: Pieloch 13 (3x3, 6 zb., 5 str.), Śmigielski 13 (6 as., 3 zb.), Kurpisz 12 (2x3, 9 zb., 4 prze., 3 str.), Kowalenko 11 (2x3, 5 zb.), Nelson 7 (1x3, 3 as.) - Itrich 5 (8 zb.), Kutta 4, Wieczorek 0 (3 as.).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani