Sensation Kotwica Kołobrzeg trzecią drużyną I ligi [ZDJĘCIA]

Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg zakończyli najlepszy sezon od awansu do I ligi wygraną 69:63 z Weegree AZS Politechniką Opolską. Podopieczni trenera Rafała Franka odrobili stratę jednego punktu z przegranego pierwszego meczu w Opolu i świętowali w środę wieczorem w hali Milenium wywalczenie brązowego medalu.

Po niesamowitych bojach w play-off z WKK Wrocław (wygrana seria ćwierćfinałowa 3:2) i Górnikiem Trans.eu Wałbrzych (przegrany półfinał 2:3), kołobrzescy koszykarze rozegrali w środę ostatni, 44 mecz w sezonie 2021/2022. Stawką była trzecia lokata w rozgrywkach. Przypomnijmy, że pierwszy mecz w minioną sobotę wygrała u siebie Politechnika 66:65.

W rewanżu obie drużyny stworzyły zacięte i pełne emocji spotkanie. Wspierani znakomitym dopingiem swoich kibiców, gracze Sensastion Kotwicy wygrali otwierającą kwartę 23:15. W drugiej rywale do 15. min odrobili niemal wszystkie straty (25:24), ale druga część tej odsłony należała do gospodarzy. Kotwica zakończyła ją serią 7:0, zapewniając sobie niezłą, bo 11-punktową zaliczkę przed drugą połową spotkania.

Po zmianie stron zespół trenera Kamila Sadowskiego (w nowym sezonie poprowadzi SKS Starogard Gdański), rzucił się do odrabiania strat. Prowadzeni przez Jakuba Kobla (8 pkt w kwarcie) i Szymona Kiwilszę (6), goście wygrali trzecią kwartę 22:13, a po zamykającej tę odsłonę trójce Kobla, z przewagi Kotwicy zostały tylko 2 pkt (50:48).

Pogoń opolan zakończyła się wyrównaniem stanu meczu na 60:60 na niespełna 2,5 minuty przed końcem, po dwóch rzutach za 3 pkt Dominika Rutkowskiego. Kotwica odpowiedziała w ten sam sposób za sprawą Remona Nelsona. Chwilę później do kolejnego remisu doprowadził rzutem zza łuku kapitan gości, Adam Kaczmarzyk.

Emocje sięgnęły zenitu w końcówce. Najpierw piłkę na rzecz Kobla stracił Nelson, ale za chwilę rozgrywający gości sam popełnił stratę. Damian Pieloch po przechwycie wyprowadził kontrę i trafił z trudnej pozycji. W odpowiedzi spudłował Kaczmarzyk, a za chwilę Rutkowski popełnił faul niesportowy na Nelsonie. Zawodnik Kotwicy podwyższył z wolnych na 67:63, a po wznowieniu gry z boku ponownie faulował Rutkowski. Nelson jeszcze raz oddał dwa pewne rzuty z linii, ustalając wynik meczu na 69:63.

Sensation Kotwica pokonała w dwumeczu AZS Politechnikę różnicą 5 punktów i po meczu razem z kibicami mogła świętować największy sukces od czasu występów w ekstraklasie. Kapitan zespołu, Piotr Śmigielski, odebrał puchar za 3. miejsce w Suzuki I lidze z rąk prezydent Kołobrzegu Anny Mieczkowskiej i członka zarządu PZKosz. Konrada Mądrego.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Weegree AZS Politechnika Opolska 69:63 (23:15, 14:11, 13:22, 19:15)
Kotwica: Kurpisz 18 (14 zb.), Nelson 14 (3x3, 4 prze., 6 str.), Pieloch 15 (3x3), Śmigielski 15 (1x3, 8 zb., 7 as.), Kowalenko 6 (1x3, 7 zb.) - Itrich 0, Jakubiak 0, Kutta 0 (3 zb.), Wieczorek 0. Trener Rafał Frank.
AZS: Kaczmarzyk 14 (2x3, 3 zb.), Rutkowski 12 (2x3, 7 zb.), Kobel 11 (2x3, 5 zb., 3 as., 3 str.), Kiwilsza 10 (8 zb.), Kapuściński 3 (1x3, 3 zb.) - Krefft 6 (2x3, 10 zb., 4 prze., 3 as.), Piszczatowski 4, Jodłowski 3 (1x3), Skiba 0. Trener Kamil Sadowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0