Sensation Kotwica Kołobrzeg w półfinale play-off

Sensation Kotwica Kołobrzeg awansowała do kolejnej rundy fazy play-off.
Sensation Kotwica Kołobrzeg awansowała do kolejnej rundy fazy play-off. Jacek Wójcik
Sensation Kotwica Kołobrzeg pokonała w środę WKK Wrocław 84:67 w piątym, decydującym meczu 1. rundy play-off.

Zespół z Kołobrzegu wygrał serię play-off 3:2 i w półfinale zmierzy się z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych.

Piąty mecz lepiej rozpoczęła Kotwica, wygrywając I kwartę różnicą 11 pkt. Kołobrzeżanie roztrwonili ten dorobek w ciągu 2 minut II kwarty, tracąc na jej początku 10 pkt z rzędu. W 16. min było nawet 35:28 dla WKK, ale przed dużą przerwą zespół Rafała Franka doprowadził do remisu.

Po zmianie stron goście utrzymali się na prowadzeniu do 26. min (51:50). Od tego momentu przeważała już Kotwica. Przed ostatnią kwartą wypracowała 5 pkt przewagi, a w niej całkowicie zdominowała rywali, trafiając 6 razy za 3 pkt (4 razy Mikołaj Kurpisz). Końcowa różnica była najwyższą w meczu.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 84:67 (25:14, 14:25, 20:15, 25:13)
Kotwica: Kurpisz 22 (5x3, 10 zb.), Długosz 19 (2x3, 3 zb.), Nelson 14 (2x3, 8 as, 3 prze., 3 zb.), Pieloch 11 (23x3, 5 zb.), Śmigielski 9 (5 zb., 4 as.) - Kowalenko 5 (1x3, 11 zb., 2 bl.), Itrich 2, Jakubiak 2, Chac 0, Kolasiński 0, Kutta 0, Wieczorek 0,
WKK: Patoka 13 (2x3, 11 zb.), Jędrzejewski 3 (1x3, 3 as.), Wilczek 3 (1x3, 6 zb.), Chrabota 0, Matusiak 0 - Madray 20 (6 zb.), Ochońko 12, Koelner 9 (1x3, 7 zb.), Prostak 7 (1x3), Uberna 0, Wątroba 0, Zabłocki 0.

W dwóch innych meczach Rawlplug Sokół Łańcut rozbił Dziki Warszawa 92:54, a Weegree AZS Polit. Opole pokonała GKS Tychy 86:78. Oba zespoły wygrały serię play-off 3:2. W półfinałach Sokół zmierzy się z AZS, a Górnik z Kotwicą.

Terminy meczów: 30.4 i 1.5, 7 i ewentualnie 8.5, ew. 11.5. Gospodarzami pierwszych dwóch meczów i ewentualnego piątego będą zespoły z Łańcuta i Wałbrzycha.

Sensation Kotwica Kołobrzeg uległa WKK Wrocław 65:66 i w serii do trzech wygranych przegrywa 0-1.