Sensation Kotwica Kołobrzeg zrewanżowała się Górnikowi Wałbrzych [ZDJĘCIA]

Znakomite widowisko obejrzeli kibice w Kołobrzegu na otwarcie 2022 roku.
Znakomite widowisko obejrzeli kibice w Kołobrzegu na otwarcie 2022 roku. Jacek Wójcik
Znakomite widowisko obejrzeli kibice w Kołobrzegu na otwarcie 2022 roku. W starciu zespołów z czołówki tabeli, Sensation Kotwica pokonała Górnika Wałbrzych, rewanżując się - chociaż nie w pełni - za wyjazdową porażkę 77:88.

Wspierani niesamowitym dopingiem ponad tysięcznej (!) publiczności, gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 7:2, ale po 5. min było już 9:9, a w 8. min. 16:13 dla gości. Ta różnica utrzymała się do końca I kwarty. W drugiej dobry impuls dali rezerwowi Kotwicy. Patryk Wieczorek wyprowadził ją na prowadzenie 26:24, a Mateusz Itrich (4/6 z gry i 6 zbiórek do przerwy), zapewnił przewagę 6 oczek (14. - 30:24).

W 16. min Damian Pieloch podwyższył różnicę do 7 pkt (35:28), ale później w grze kołobrzeżan coś się zacięło. Na przełomie II i III kwarty zdobyli tylko 1 pkt, tracąc aż 16! Górnik wrócił na prowadzenie jeszcze przed zejściem do szatni, po trójkach Damiana Durskiego (2) i Huberta Pabiana (1). Ten ostatni trafił z dystansu także po wznowieniu gry i w 23. min Górnik był na najwyższym prowadzeniu w meczu 44:36. Kotwica wróciła po serii 7:0 i już do końca kwarty wynik oscylował wokół remisu. Ważne rzuty z dystansu trafiali Pieloch i Wojciech Jakubiak. Pierwszy z nich ustalił wynik po 30. min na 53:51.

Ostatnie 10 min rozpoczęła trójka byłego gracza Kotwicy, Huberta Kruszczyńskiego. Odpowiedzią był 8-punktowy run ekipy Rafała Franka na 61:54 (34.). Wydawało się, że to powinno rzucić wałbrzyszan na kolana. Nic jednak z tego. Goście wymuszali faule i trafiali z wolnych. W ten sposób zdobyli w IV kwarcie aż 11 z 20 pkt. W połowie kwarty odrobili straty, a po wolnym Pabiana prowadzili 62:61 (37.).

Końcówka należała do debiutującego Witalija Kowalenki. Najpierw przełamał 3-minutowy okres Kotwicy bez punktów (63:62), a w 38. min trafił trójkę na 66:65. W gorącej końcówce na 71:69 trafił nieskuteczny w sobotę Remon Nelson (4/18 z gry), a następnie wolnego Kowalenko. Po punktach Piotra Niedźwiedzkiego faulowany był jeszcze Pieloch. Pierwszego wolnego nie trafił, a drugiego umyślnie spudłował, by nie dać rywalom szansy na rozegranie akcji.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 72:71 (17:20, 19:19, 17:12, 19:20)
Kotwica: Pieloch 18 (4x3, 3 str.), Nelson 13 (2x3, 8 as., 3 zb., 4 prze., 3 str.), Długosz 4 (4 zb.), Śmigielski 3, Kurpisz 0 (8 zb., 4 prze., 3 str.) - Itrich 10 (7 zb.), Jakubiak 9 (3x3), Kowalenko 8 (1x3, 9 zb.), Wieczorek 7 (1x3, 3 as.).
Górnik: Pabian 14 (3x3, 8 zb., 3 as.), Durski 10 (2x3, 3 str.), Jakóbczyk 9 (4 zb., 3 as.), Cechniak 4 (5 zb., 4 str.), Zywert 4 (5 a., 5 zb., 4 str.) - Nie-dźwiedzki 19 (7 zb., 2 bl.), Dymała 6 (3 as., 3 zb., 3 str.), Kruszczyński 5 (1x3), Ratajczak 0 (3 zb.).

Sensation Kotwica Kołobrzeg zrewanżowała się Górnikowi Wałbr...